Προς το περιεχόμενο

ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ (απ' την άλλη) νομίζω ότι όλα εξηγούνται από τη νύξη του OP ότι αυτή τη περίοδο αντιμετωπίζει προβλήματα υγείας. Ο θιγόμενος το εντόπισε και - υποπτεύομαι - ότι αυτό καθοδήγησε την σχετικά ήπια αντίδρασή του, η οποία θα έπρεπε να είχε δώσει το τόνο σε τυχόν επόμενα ποστ. Ακόμη προτιμότερο θα ήταν να είχε κλειδωθεί το θρεντ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Οπως πολύ σωστά έγραψε και ο odis13 ζήτησα σε προσωπικό επίπεδο και όχι δημοσίως στο φόρουμ (όπως εσύ), να διορθώσεις την ανακρίβεια. Παράλληλα διευκρίνισα πως πιθανώς να μην γνώριζες τη διαφορά, όπως και συνέβη. Δηλαδή το Reissue από το Anniversary. Ενα Reissue είναι φτιαγμένο στις ακριβείς προδιαγραφές κάποιου παλαιότερου μοντέλου, ενώ το Anniversary μπορεί να είναι μια ειδική έκδοση. Η αξία τους βέβαια χαρακτηρίζεται από άλλους παράγοντες χωρίς να σημαίνει πως η μία είναι ακριβότερη από την άλλη.

Σε κάθε περίπτωση καλό είναι να είμαστε ακριβείς στην περιγραφή προς αποφυγή παρεξηγήσεων με τους συναλλασσόμενους. Ο ρόλος μου ήταν καθαρά συμβουλευτικός. Aν ήμουν σίγουρος πως ήταν απατεωνιά θα κατέβαζα την αγγελία. Οπως βλέπεις όμως είναι εκεί.

Σου εύχομαι περαστικά να είναι τα προβλήματα της υγείας σου.

 

Υ.Γ. Συγγνώμη για τον ενικό, αλλά είμαστε μια παρέα με κοινά ενδιαφέροντα εδώ και έτσι μιλάμε φιλικά χωρίς να το θεωρούμε αγένεια.

 

 

Πραγματικά δεν μπορώ να διανοηθώ πιο συνετή, ήρεμη και σωστή αντιμετώπιση του θέματος. Για μένα λέει πολλά αυτή η απάντηση. Επίσης χαίρομαι που υπάρχει κάποιος που τσεκάρει τις αγγελίες και προσπαθεί να προφυλάξει τους αγοραστές χωρίς να προσβάλλει πωλητές ή οποιονδήποτε άλλο.

 

Πολύ κακώς δημοσιοποιήθηκε το θέμα. Αυτός που θα έπρεπε να ζητήσει συγγνώμη κατά τη γνώμη μου είναι ο αποστολέας του θέματος για την επιθετική του στάση.

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ίσως αν είχαν δικαίωμα μόνο αυτοί με το θετικό κάρμα;

Φανταστική ιδέα! Θέλω να κάνω ανάλυση κι εγώ στις κιθάρες πλέον!

 

Κατά τα άλλα, επιθυμώ να μας μιλάνε στον πληθυντικό κι εμάς. Τόσο σοβαρή φώτο έχω στο κάτω κάτω (και κάτω απ'τα κόκκινα γυαλιά).

 

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Θεό σας,κύριος γράφουμε όταν ξέρουμε το επίθετο του άλλου προσώπου.Κύριος Yameth και κύριος...S9F προκαλούν -αν μη τι άλλο- γέλιο... ;D

Που να δεις το κύριος Μπίχλας τι γέλιο είχε προκαλέσει ;D

 

Τόσο καιρό πολλοί γκρίνιαζαν για την απουσία ελέγχου στις αγγελίες,

μια φορά ασχολήθηκε ο αρχηγός και να τι έγινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κατανοώ και επικροτώ την κίνηση του Yameth, καθώς τους τελευταίους μήνες έγιναν τουλάχιστον δύο πωλήσεις «μαϊμούδων», μέσα από τις αγγελίες. Την μια την είδαμε όλοι μας- μια LP που έβγαζε μάτι- που μάλιστα προσωπικά το είχα συζητήσει με φίλο- μέλος και είχαμε προβληματιστεί αναφορικά με το τι να κάνουμε.

 

Τελικά, η κιθάρα πουλήθηκε και μετά έσκασε το «κανόνι»...

 

Όμως υπήρξε και δεύτερο περιστατικό «κινεζό μαϊμουδιάς»- πάλι με Gibson- το οποίο δεν έτυχε δημοσιότητας. Έγινε μανούρα, αλλά τελικά ο άνθρωπος πήρε πίσω τα χρήματα του...

 

Λοιπόν, φίλε blueguitar, μην το παίρνεις προσωπικά, καθώς όποιος έχει καεί στον χυλό φυσάει και το γιαούρτι. Σαφέστατα το noiz- και κατ επέκταση ο Yameth- δεν έχει ευθύνη για το τι πουλάει ο καθένας και πόσο το πουλάει... Όμως αν κάτι φαίνεται «περίεργο», καλά κάνει και παρεμβαίνει...

 

Η ταπεινή μου άποψη και πάντα φιλικά.      

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πιστεύω πως το θέμα έχει απαντηθεί και δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσουμε.

Επειδή αναφέρθηκε πάντως, να πω πως καθημερινά γίνεται χτένισμα στις νέες αγγελίες για παρεξηγήσιμο περιεχόμενο, ενώ παρα το ότι δεν δημοσιεύεται, έχει υπάρξει επικοινωνία με όσους είχαν σχετικό πρόβλημα στις αγγελίες. Φυσικά το Νoiz δεν είναι υπεύθυνο για το περιεχόμενο των ιδιωτικών αγγελιών, όμως κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας για την αποφυγή προβλημάτων.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου