Προς το περιεχόμενο
yameth

Πριν ανοίξεις νέο θέμα διάβασε εδώ!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• Πρώτα απ' όλα διαβάζουμε τους κανονισμούς του forum :  http://www.noiz.gr/index.php?topic=3948.0
  • Στη συνέχεια χρησιμοποιούμε την αναζήτηση για να βρούμε εάν υπάρχει ανάλογο θέμα με αυτό που μας απασχολεί :  http://www.noiz.gr/index.php?action=search
  • Ανοίγουμε ένα νέο θέμα, επιλέγοντας την σωστή κατηγορία και προσπαθούμε να είμαστε όσο πιο περιγραφικοί γίνεται στον τίτλο και την ερώτηση για να παρουσιάσουμε σωστά το θέμα μας.

Για να επισυνάψουμε αρχεία σε ένα ποστ ακολουθούμε τις εξής οδηγίες:

Μπορούμε να ανεβάσουμε αρχεία όπως εικόνες και ήχο στις εξής μορφές: mp3, wma, wav, gif, jpg, mpg, pdf, txt, zip. Maximum size 6mb.

Κάτω από το χώρο που γράφετε το κείμενο όταν κάνετε ένα νέο post, υπάρχουν οι "πρόσθετες επιλογές".

Επιλέγουμε "Επισύναψη αρχείου:" και όπως στα Windows, ανεβάζουμε το αρχείο από τον υπολογιστή μας.

Για να βάλουμε εικόνες μέσα στο κείμενο που γράφουμε:

Ανεβάζουμε στο ποστ ως συνημμένες-> δημοσιεύουμε-> κλικ πάνω στη φωτό να "ανοίξει"->δεξί κλικ : "αποθήκευση τοποθεσίας εικόνας" -> τροποποίηση ποστ -> επικόλληση ανάμεσα στα [ /img]

Για να βάλουμε βίντεο σε ένα ποστ :  

Προσθέτοντας το λινκ της σελίδας, (πχ. http: //www.youtube.com/ watch?v=00000000 ) αυτόματα θα εμφανιστεί το video αφού πατήσετε "Αποστολή".

Η εντολή "embed" του youtube δεν λειτουργεί. Προσθέστε απλά το λινκ.

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

• Δημοφιλή τώρα

• Αναρτήσεις

• Αυτο το ρεπερτοριο ειναι ενα μικρο κομματι απο τη μουσικη που ακουμε γενικοτερα, αλλα απο ολοι απο καπου ξεκιναμε. Δεν ειχα την ευκαιρια να το κανω στα 18 μου, ωστε να εχω τωρα προχωρησει. Τελευταια 2ετια ασχολουμαι με το αθλημα.   Η επιλογη των κομματιων βασιζεται σε τρεις παραγοντες. Ο πρωτος ειναι να μπορω να το παιξω στην κιθαρα και να το τραγουδησω ταυτοχρονα (και να μπορουν και οι υπολοιπο φυσικα να το παιξουν). Αρα θα πρεπει να το "γνωριζω" σαν κομματι, αλλιως παιρνει πολυ χρονο. Ο δευτερος ειναι να μπορει να παιχτει μονο με κιθαρα/μπασο/τυμπανα. Ο τριτος ειναι το ποσο κλασικο ή γνωστο ειναι το κομματι.   Ετσι ξεκινησαμε και επειδη συνεχως βγαζουμε κομματια, θεωρω οτι θα εξελισσουμε το ρεπερτοριο μας συνεχως.  
    • Γεια χαρά και από μένα. Φυσικά και το θέμα της μουσικής είναι κ υποκειμενικό. Ο καθένας έχει την γνώμη του, τα ακούσματά του και τα όνειρά του πάνω σε αυτή σαν "οργανοπαίχτης". Και επειδή κ εγώ συμπάσχω με τον ΟΡ, όντας τα τελευταία χρόνια μέλος σε μια cover band, και έχοντας μερικά λαιβ στο ενεργητικό μας, θεωρώ ολιγόν τι brutal την κριτική του και τους χαρακτηρισμούς του eliasraptis. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να πορεύεται μουσικά με τα θέλω του και τα μπορώ του. Το τι γεμίζει τον καθένα είναι και πάλι υποκειμενικό κ δεν μπορεί να μπει ένα μέτρο συγκρισης σε αυτό. Προσωπικά με ενδιαφέρει να υπάρχει γούστο, καλοπέραση και φυσικά πρόοδος μουσικά και παιχτικά. Το ίδιο θα αναζητούσα άσχετα με το αν έπαιζα covers ή ήμουν σε μια μπάντα που είχαμε δικιά μας μουσική.   
    • επισης...ολοι απο διασκευες ξεκινησαμε..πανω σε αυτες ψηθηκαμε. Πανω σε αυτες ψηθηκε οποιοσδηποτε εχει να πει σε οποιοδηποτε οργανο. Και εγω δεν συμφωνω με αυτο το ρεπερτοριο εν ετη 2019 αλλα δεν μπορω να πω οτι δεν το εχω παιξει...καμια 300αρια φορες..
    • απολύτως σωστός.   εδω και μία λίστα απο πιθανές καταστάσεις/κατηγορίες scam, απο την σελίδα του paypal : https://www.paypal.com/cs/smarthelp/article/what-are-common-scams-and-how-do-i-spot-them-faq3176   εξηγεί τους πιθανούς τρόπους απώλειας χρημάτων ή περιουσίας απο scammers. Συνήθως οι υποτιθέμενοι "αγοραστές" , θα σε εκβιάσουν με κάποιο τρόπο σε κάποια κατάθεση, ενώ υπάρχει πιθανότητα ο λογαριασμός τους να είναι συνδεδεμένος με κλεμένη κάρτα, οπότε και η πίστωση στον λογαριασμό μας θα αντιλογιστεί, οπότε χάνουμε και αντικείμενο κιθάρα/μπάσο/κτλ (για το οποίο δεν δίνει δεκάρα κανένας ούτως ή αλλως) αλλά φυσικά και τα χρήματα.   Ολα βασίζονται στην ταχύτητα. Όποιος είναι πειθαρχημένος δεν πρόκειται να χάσει χρήματα.

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύχρηστη. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε.