Προς το περιεχόμενο

SUPERFUNK12-Ανοιξαμε & σας περιμενουμε!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βαλε και μια photo σου προφιλ-ανφας... ;)

Το Πασχα λεμε με τη συζυγο να κανουμε ενα Βερολινο, οποτε αν σε πετυχω σε καμμια μπυραρια να κερασω μια Επαναζυμωση... :D ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Aνεβασα ακομα ενα "αλμπουμ" με 10 κομματια

 

http://superfunk12.com/my-music/album-3/

 

οποιος θελει...μπαινει και κατεβαζει.... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ένα πολύ γρήγορο πέρασμα, soundtrack στην φασίνα της Πέμπτης!

Ένα γρήγορο top 3

U dirty U = βαβλιάρικο, μαμάτο, και να μην άλλαζε και να έμενε στο αρχικό θα μπορούσα να το έχω furniture music 4ever.

Dry Weather, πολύ διαφορετικό – έξω από το SF Format,

It won’t go away, Lenny Kravιζει σε λογική το riff (για καλό το λέω)

[Για το white flower σχώραμε , αλλά το έχω συνδέσει με αυτό των CULT ;D.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Currently I am  trying to figure out what’s more important: Playing music or seeing the world??? Well I’ve decided to do BOTH….

 

Μαζι σου + 10000000000000000000000000000000

 

p.s..Ελπιζω να  μην το δει ο Trolley αυτο που εγραψες.... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Ελπιζω να  μην το δει ο Trolley αυτο που εγραψες

 

Γιατι?Τι αντιρρηση μπορει να εχει ο  Trolley στα ...ταξιδια? :)

 

Ειναι ατομο αναγνωρισμενης αξιας  και εξαιρετικου ΓΟΥΣΤΟΥ οποτε δεν νομιζω να εχει αντιρρηση και για τις μουσικουλες που σκαρωνω..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη αρχη και απο εμενα!

 

Θα ηθελα να σχολιασω κατι ομως.

 

Αναγνωριζω τις απειρες γνωσεις πανω σε θεματα τεχνικα εχω ξεστραβωθει πολλακις απο τα γραπτα σου και εχω σωθει σε αγορες!

Με ολο το σεβας ομως θα ηθελα να πω κατι για την μουσικη σου. Απο οταν ποσταρες εδω εχω ακουσει αρκετα απο τα κοματια σου ωστε να εχω μια αποψη. Στα δικα μου αυτια ακουγονται πολυ ιδια, οχι ιδιου υφους απλα ιδια χωρις κατι το οποιο να μου τραβαει την προσοχη σαν να παιζει ενα μπακι τρακι και απο πανω να παιζει καποιος μινιμαλιστικες φρασεις. Αυτο προς θεου δεν το λεω σαν προσχημα οτι θελω να ακουσω κατι πολυπλοκο αλλα μου αφηνει μια αισθηση περιεργη και σιγουρα οχι καλη. Μπορει να ειμαι εγω ο στραβος του χωριου απλα αυτη ειναι η αποψη μου.

 

Καλη συνεχεια.

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να ειμαι εγω ο στραβος του χωριου απλα αυτη ειναι η αποψη μου.

 

το γεγονος οτι διαφωνεις με την...πλειοψηφια.. ;D..δεν σε κανει  τον...  στραβο του χωριου... ;D..απλα σε κανει εναν ανθρωπο που λεει ελευθερα και κοσμια  τη γνωμη του,για αυτο και γινεται,απο εμενα τουλαχιστον,απολυτα σεβαστη. :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Νίκολσον  ;), ήθελα να προσθέσω κάτι στην άποψη του προλαλίσαντα όταν είδα το πόστ του ,αλλά σκιάχτικα  ;D.

Είπα δε βαριέσαι ,οι καιροί είναι περίεργοι ,όλοι είναι τσιτωμένοι γύρω ,άσε μη μπλέξω  ;D

Φίλε μου-αν μου επιτρέπεις τη προσφώνηση- σου έχω ξαναπεί ,ότι οι γνώσεις μου και σαν οργανοπαίχτης ,αλλά και σα τεχνικός ήχου είναι περιορισμένες, αλλά ηλικιακά και ακουστικά θεωρώ ότι κάτι ψιλοσκαμπάζω,σύμφωνα πάντα και με τα υποκειμενικά μου γούστα.

Συμπληρωματικά λοιπόν ,σ΄αυτά που σου έγραψε ,θα έλεγα ,ότι μάλλον φταίει το γεγονός ότι περνάς πολλές ώρες πάνω από τα μηχανήματα του διαβόλου ,χωρίς την υποστήριξη και τη συνδρομή κάποιου άλλου.

Άκουσα το τραγούδι των c-real ,δεν είμαι οπαδός του είδους ,αλλά έχει μια πινελιά διαφορετική . Δε κρίνω τη σύνθεση ,απλά σου λέω ότι αλλάζει ο ήχος εντελώς επιδή συμμετέχουν και άλλοι στο κόλπο ,είτε μουσικοί είτε παραγωγός?ηχολήπτης? .

Δε ξέρω , μάλλον θα πρέπει στα σχέδιά σου που και που να βάζεις και κανά  φίλο σου , να προσθέτει λίγο χρώμα δικό του . Δύσκολα ένας άνθρωπος μόνος του τα βγάζει πέρα σε τούτο το ντουνιά  ;D

Εγώ εκεί το αποδίδω ,ειδικά όταν είσαι και χρόνια στο κουρμπέτι και όλο το βάρος πέφτει επάνω σου , μάλλον πέφτεις στη παγίδα των εύκολων-γρήγορων μοτίβων .Είτε από συνήθεια,είτε από έλλειψη χρόνου ,επαναλαμβάνεις πράγματα. Όχι στη σύνθεση ,στο τρόπο που ακούγεται το τελικό αποτέλεσμα . Ενορχήστρωση ,μίξη .

Εννοείτε πως αυτά στα λέω με κάθε σεβασμό ,όχι μόνο προς έναν μουσικό ανώτερό μου ,αλλά προς έναν οποιονδήποτε μέσα στο φόρουμ που δε γνωρίζω προσωπικά και οφείλω να τον σέβομαι .

Επίσης αυτή είναι μια προσωπική άποψη που λέγεται καλοπροαίρετα .

 

ΥΓ είπαμε σκιάζομαι ,σκιάζομαι ,όλο και πιο συχνά τελευταία εδώ μέσα  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο και από εμένα. Πολύ ωραίο και απλό site, simplicity rules man...

Τώρα να πω κι εγώ την γνώμη μου για τα τραγούδια, δεν θα πω αν είναι ωραία ή όχι καθώς το θέμα είναι υποκειμενικό. Θα δανειστώ τα λεγόμενα ενός άλλου συμφορουμίτη σε άλλο thread, ότι δηλαδή φωνάζουν από μακριά ότι είναι γραμμένα από εσένα. Δεν έχω ακούσει όλα τα τραγούδια σου, αλλά απ' αυτά που άκουσα ήταν ξεκάθαρο ότι είσαι εσύ όπως και σ'όλα τα clips που έχεις ανεβάσει σε άλλα threads, είται για δοκιμή κάποιου gear, είτε κάτι άλλο (π.χ. "παίζω και μαθαίνω"). Κατά την γνώμη μου, συγχαρητήρια για την σφραγίδα και το specific feel, λίγοι το πετυχαίνουν.

Και κάτι υποκειμενικό, είμαι σ' αυτούς που αρέσουν τα τραγούδια σου. Δεν χρειαζόμαστε άλλη φασαρία και να μην μπορούμε να ξεχωρίσουμε τις νότες που παίζονται απ' την ταχύτητα, χρειαζόμαστε ηρεμία και μελωδικότητα μπας και την βγάλουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου