Προς το περιεχόμενο

Bass Pedalboards


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Έχουμε και λέμε

 

-> Pitch Black-> Mark Bass Compressore-> ART Studio V3 και από εδώ ένα πάει direct στο Palmer stereo DI-> amp input

 

Το υπόλοιπο path συνεχίζει από το δεύτερο Out του ART-> Boss OC 3-> TC Electronics C/F-> EH Small Stone-> Boss CEB 3-> TREX Sensewah-> TC Electronics Nova Repeater-> Palmer stereo DI-> amp send

Thats_it.thumb.jpg.371da9ccd571d12b0c53a0f881908df6.jpg

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Να και το δικο μου "αναλογικο" pedalboard (υπαρχει ετοιμοπολεμη και μια ντιτζιταλε Boss ME50B) και να σας πω την αληθεια μαλλον βγαζω πιο φυσικους, οργανικους και μουσικους ηχους απο αυτην παρα απο τα πεταλακια... Τεσπα, το παιδευω το πραμα και τουλαχιστον με τα passive μπασα μου ακουγεται αρκετα καλα. Η σειρα ειναι: GFS Tuner > Ibanez Synthesizer Bass > EHX Bassballs > EBS Octabass > Boss Limiter Enhanvcer > Woolly Mammoth clone Fuzz > Joyo California (Mesa Boogie) Distortion > EBS Unichorus > EHX Memory Toy.

BTW Αντι για την ΜΕ50Β τι αλλο θα μου προτεινατε και να εχει και XLR εξοδο. Ψηνομαι για το Zoom B3...

DSC_8072.thumb.JPG.55a959dd63e40b6d269a7408cf21157a.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και το δικο μου "αναλογικο" pedalboard (υπαρχει ετοιμοπολεμη και μια ντιτζιταλε Boss ME50B) και να σας πω την αληθεια μαλλον βγαζω πιο φυσικους, οργανικους και μουσικους ηχους απο αυτην παρα απο τα πεταλακια... Τεσπα, το παιδευω το πραμα και τουλαχιστον με τα passive μπασα μου ακουγεται αρκετα καλα. Η σειρα ειναι: GFS Tuner > Ibanez Synthesizer Bass > EHX Bassballs > EBS Octabass > Boss Limiter Enhanvcer > Woolly Mammoth clone Fuzz > Joyo California (Mesa Boogie) Distortion > EBS Unichorus > EHX Memory Toy.

BTW Αντι για την ΜΕ50Β τι αλλο θα μου προτεινατε και να εχει και XLR εξοδο. Ψηνομαι για το Zoom B3...

 

ωραιο στησιμο ολα συμμαζεμενα(οχι σαν τη δικια μου) :P

το joyo δουλευει καλα σε μπασο.δεν ψαλιδιζει τις χαμηλες συχνοτητες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μονο δεν κοβει τα μπασα, αλλα δυσκολευομαι να τα συμμαζεψω μερικες φορες. Συνηθως το Bass nob ειναι μεταξυ 9 - 10 o clock. Θελω να παρω αυτο καποια στιγμη αλλα τα πολλα λεφτα...

http://www.thomann.de/gr/rodenberg_gas_808b.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

244w0wi.jpg

 

Signal chain: TC polytune > Boss OC-2 > Joyo UD > MXR Bass Envelope Filter > Empress Compressor > Way Huge Swollen Pickle > Way Huge Pork Loin > Joyo American Sound > Boss BF-2 > MXR Phase 90 > Boss CE-5 > Tech21 VT Bass D.I. > amp

 

Χειροποίητα καλώδια Sommer Spirit XXL με Hicon pancake jacks. Pedaltrain PT-1 HC.

 

:)

And I know, I’m going right into the storm

And I know, I’m gone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου