Προς το περιεχόμενο

Bass Pedalboards


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Updated!!!ενα volume μενει και εκλεισα για φετος!!! ;D ;D ;D

Με συγκίνησες warwickplayer που ξέθαψες ένα δικό μου θέμα...Είμαι πολύ χαρούμενος!!! ;D ;D ;D

Από ότι θα κατάλαβες εσύ και τα υπόλοιπα παιδιά που έγραψαν στο θέμα αυτό,σας χρωστάω μια φωτογραφία του δικού μου pedalboard αλλά δυστυχώς παιδιά,λόγω οικονομικών αναγκών(φοιτητής γαρ),η πεταλιέρα μου δεν υπάρχει πλέον,τουλάχιστον με την μορφή που την αναφέρω στην πρώτη μου παράθεση,αλλά είναι πολύ αλλαγμένη και λιτή!!!Stay tuned,ανεβάζω σε λίγο την φωτογραφία της!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πεταλιέρα μου δεν υπάρχει πλέον,τουλάχιστον με την μορφή που την αναφέρω στην πρώτη μου παράθεση,αλλά είναι πολύ αλλαγμένη και λιτή!!!

Μην σε πτοει καθολου...το 70% των μπασιστικων πεταλιερων ειναι αχρηστα μπιχλιμπιδια τα οποια τα εχουμε για την προσωπικη μας κ#$λα...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην σε πτοει καθολου...το 70% των μπασιστικων πεταλιερων ειναι αχρηστα μπιχλιμπιδια τα οποια τα εχουμε για την προσωπικη μας κ#$λα...

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό...Το Dunlop bass Q crybaby το πήρα απλά και μόνο για να το ακούσω χωρίς καν να μου χρειάζεται...Πωλήθηκε μετά την πρώτη και τελευταία φορά που το έπαιξα...Το Delay το έπαιξα για λίγο,καθόταν στο pedalboard,πιάνοντας τζάμπα χώρο και για αυτό ήταν μέσα στα τρία που πούλησα χωρίς να το σκεφτώ.Τέλος, το BOSS CEB-3 μου άρεσε πάρα πολύ αλλά το χρησιμοποιούσα μόνο όταν μ@#$@%μουν οπότε μιας και αυτό έπιανε τζάμπα χώρο και εγώ χρειαζόμουν τα λεφτά,το έδωσα να πάει στο καλό.Το BEHRINGER το αγόρασα για να βάλω αυτό το κάτι στον ήχο μου...Μου άρεσε ΤΡΕΛΑ αλλά έτυχε μια μέρα με έναν φίλο μπασσίστα να παίξουμε σε ένα live μαζί,και έπαιξα το BOSS BASS EQUALIZER από το οποίο άκουσα αυτό το κάτι στον ήχο μου και έτσι αγόρασα το πιστό όσο τίποτα άλλο σε αυτό αντίγραφο HARLEY-BENTON BASS EQUALIZER το οποίο ίσως είναι και καλύτερο(λέμε τώρα)!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπαιξα το BOSS BASS EQUALIZER από το οποίο άκουσα αυτό το κάτι στον ήχο μου και έτσι αγόρασα το πιστό όσο τίποτα άλλο σε αυτό αντίγραφο HARLEY-BENTON BASS EQUALIZER το οποίο ίσως είναι και καλύτερο(λέμε τώρα)!!!

Πιπερι στο στομα!!!!

Βασικα ολα καλα ειναι αλλα επειδη η φυση του μπασου ειναι τετοια δεν θα τα παιξεις ολα μια φορα...ειδικα αν δουλευεις βραδυ τα πεταλια τα οποια θα χρειαστεις ειναι κομπρεσορας κουρδιστηρι και το πολυ πολυ ενα chorus...κατι delay-φιλτρα-παραμορφωσεις-οκταβες-synth κλπ ειναι καθαρα για προσωπικη χρηση και αν τα παιξεις θα κανεις ενα πατημα ανα 20 τραγουδια....

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τι μου θυμίζει αυτό το μεγάλο μπλε πετάλι... :)

Χαχαχαχαχαχα!!!Βασικα δεν επρεπε να το χα παρει!!!εχει τοσους πολλους ηχους αυτο το πραμα που εχω πελαγωσει!!!αν το συνδιασεις μαζι με τα αλλα πεταλια δεν εχεις ενα warwick αλλα ενα M50!!!τελικα Γιαννη δεν ειναι οσο καλο λενε αλλα καλυτερο!!!

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιπερι στο στομα!!!!

Βασικα ολα καλα ειναι αλλα επειδη η φυση του μπασου ειναι τετοια δεν θα τα παιξεις ολα μια φορα...ειδικα αν δουλευεις βραδυ τα πεταλια τα οποια θα χρειαστεις ειναι κομπρεσορας κουρδιστηρι και το πολυ πολυ ενα chorus...κατι delay-φιλτρα-παραμορφωσεις-οκταβες-synth κλπ ειναι καθαρα για προσωπικη χρηση και αν τα παιξεις θα κανεις ενα πατημα ανα 20 τραγουδια....

Κουρδιστήρι έχω στο κεφάλι του μπάσου μου,compressor έχει onboard ο ενισχυτής μου (AMPEG BA300/115) αν και είχα παίξει μια φορά το BOSS CS-3 και μου άρεσε αρκετά...Για το chorus τώρα που λες μου αρέσει ως εφφέ αλλά δεν βρίσκω εγώ προσωπικά κάποια συγκεκριμένη χρήση εκτός από τον πειραματισμό.Δεν δουλεύω ακόμη νύχτα(μπουζουξίδικα) αλλά θα μου άρεσε ως ιδέα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε και η φωτογραφία της πεταλιέρας μου...Μάλλον σιγά σιγά θα ξαναγεμίσει,με ουσιαστικά πετάλια φυσικά...  :) :) :)

Πιο βαριά πρέπει να είναι η βάση από τα πετάλια  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου