Προς το περιεχόμενο

Bass Pedalboards


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κουρδιστήρι έχω στο κεφάλι του μπάσου μου,compressor έχει onboard ο ενισχυτής μου (AMPEG BA300/115)

Δεν κανουν αυτα τα κουρδιστηρια...σε ενα χρονο θα το πεταξεις...οι κομπρεσορες των ενισχυτων συνηθως ειναι για γελια....

...Μάλλον σιγά σιγά θα ξαναγεμίσει,με ουσιαστικά πετάλια φυσικά...  :) :) :)

αυτη ειναι η λεξη κλειδι....

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πιο βαριά πρέπει να είναι η βάση από τα πετάλια  ;D ;D

;D

Ποιά βάση....... Το πολύπριζο είναι βαρύτερο......

Βρε αδερφέ (και κουμάντο δε σου κάνω) αλλά τα χεις που ταχεις λιτά επιλεγμένα, γιατί δεν τα παίρνεις να μετράνε κιόλας; Το eq, αν το χρησιμοποιείς, είναι σημαντικός παράγοντας στην ποιότητα του ήχου σου.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D

Ποιά βάση....... Το πολύπριζο είναι βαρύτερο......

Βρε αδερφέ (και κουμάντο δε σου κάνω) αλλά τα χεις που ταχεις λιτά επιλεγμένα, γιατί δεν τα παίρνεις να μετράνε κιόλας; Το eq, αν το χρησιμοποιείς, είναι σημαντικός παράγοντας στην ποιότητα του ήχου σου.  ;)

Τί θέλεις να πεις με την φράση "να μετράνε κιόλας";;;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο βαριά πρέπει να είναι η βάση από τα πετάλια  ;D ;D

Αυτό που λες ισχύει τώρα,αλλά όχι πριν 2 μήνες που είχα το σετ απ που αναφέρω στο πρώτο μου μήνυμα...Και ας είναι άδεια,σκοπός δεν είναι να κουβαλάς σαν το γάιδαρο σε κάθε σου εμφάνιση μια βαλιτσάρα γεμάτη με ΑΧΡΗΣΤΑ ΜΠΙΧΛΙΜΠΙΔΙΑ που ούτε καν τα πατάς με μοναδικό σκοπό να ικανοποιήσεις το στερεότυπο του "όσο πιο πολλά,τόσο το καλύτερο" αλλά να έχεις 3-4 πετάλια τα οποία δεν θα σταματάς να τα πατάς όλο το βράδυ...

Δεν λέω ότι είμαι ολοκληρωμένος στον τομέα αυτό απλά για το λόγο ότι είμαι φοιτητής σε άλλη πόλη χρειάστηκα μια άμεση οικονομική ενίσχυση και πούλησα μερικά πραγματικά ΆΧΡΗΣΤΑ για μένα πετάλια...

Θέλω ακόμη ένα φίλτρο και έναν κομπρέσσορα και είμαι ολοκληρωμένος...

Αλλά η βαλίτσα ίσως να είναι πάλι βαρύτερη από όλα τα πετάλια μαζί,σημαίνει δηλαδή ότι δεν εξυπηρετούν ΑΠΟΛΥΤΑ τις ανάγκες μου;;; ??? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον κακιουλα ειναι για το eq ;D

Να λύπει...Όλα τα πετάλια σε αυτή τη φώτο είναι flat επειδή εγώ ήθελα να είναι έτσι...Δεν σημαίνει ότι παίζω με flat eq...Γιατί το πήρα άλλωστε...  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες ισχύει τώρα,αλλά όχι πριν 2 μήνες που είχα το σετ απ που αναφέρω στο πρώτο μου μήνυμα...Και ας είναι άδεια,σκοπός δεν είναι να κουβαλάς σαν το γάιδαρο σε κάθε σου εμφάνιση μια βαλιτσάρα γεμάτη με ΑΧΡΗΣΤΑ ΜΠΙΧΛΙΜΠΙΔΙΑ που ούτε καν τα πατάς με μοναδικό σκοπό να ικανοποιήσεις το στερεότυπο του "όσο πιο πολλά,τόσο το καλύτερο" αλλά να έχεις 3-4 πετάλια τα οποία δεν θα σταματάς να τα πατάς όλο το βράδυ...

Δεν λέω ότι είμαι ολοκληρωμένος στον τομέα αυτό απλά για το λόγο ότι είμαι φοιτητής σε άλλη πόλη χρειάστηκα μια άμεση οικονομική ενίσχυση και πούλησα μερικά πραγματικά ΆΧΡΗΣΤΑ για μένα πετάλια...

Θέλω ακόμη ένα φίλτρο και έναν κομπρέσσορα και είμαι ολοκληρωμένος...

Αλλά η βαλίτσα ίσως να είναι πάλι βαρύτερη από όλα τα πετάλια μαζί,σημαίνει δηλαδή ότι δεν εξυπηρετούν ΑΠΟΛΥΤΑ τις ανάγκες μου;;; ??? ??? ???

Καλα ηρεμησε λιγο...πλακα σου κανει ο ανθρωπος...οσο για το τι κουβαλας για αυτο περνουμε πεταλακια...σε καθε εμφανιση εχουμε αυτο που μας χρειαζεται...πχ δουλευα σε ενα εντεχναδικο και το μονο που ειχα μαζι μου ηταν κουρδιστηρι κομπρεσορα και chorus.τα αλλα σπιτι...

Να λύπει...Όλα τα πετάλια σε αυτή τη φώτο είναι flat επειδή εγώ ήθελα να είναι έτσι...Δεν σημαίνει ότι παίζω με flat eq...Γιατί το πήρα άλλωστε...  ;D ;D ;D

δεν νομιζω οτι το ειπε για τον τροπο που το χρησιμοποιεις αλλα για την μαρκα του eq ;D

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ηρεμησε λιγο...πλακα σου κανει ο ανθρωπος...οσο για το τι κουβαλας για αυτο περνουμε πεταλακια...σε καθε εμφανιση εχουμε αυτο που μας χρειαζεται...πχ δουλευα σε ενα εντεχναδικο και το μονο που ειχα μαζι μου ηταν κουρδιστηρι κομπρεσορα και chorus.τα αλλα σπιτι...δεν νομιζω οτι το ειπε για τον τροπο που το χρησιμοποιεις αλλα για την μαρκα του eq ;D

Παιδιά δεν ξέρω αν φάνηκε ότι θύμωσα,δεν ισχύει κάτι τέτοιο...Εγώ την βαλίτσα την πήρα μόνο και μόνο για προστασία για τα πετάλια και αρκετά μεγάλη για να τα χωρέσει όλα.Τώρα αν περισσεύει λίγο χώρος παραπάνω,θα γεμίσει...Όσο για το eq,από την στιγμή που τα έπαιξα δίπλα δίπλα και δεν κατάλαβα ουσιαστική διαφορά,δεν βλέπω τον λόγω να πληρώσω την φίρμα...  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κανουν αυτα τα κουρδιστηρια...σε ενα χρονο θα το πεταξεις...οι κομπρεσορες των ενισχυτων συνηθως ειναι για γελια....

Αυτό για το κουρδιστήρι το έχω καταλάβει και εγώ ότι κοροδεύει τον κόσμο.Τον κομπρέσσορα

του ενισχυτή δεν τον χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου γιατί δεν καταλαβαίνω κάποια διαφορά.Το ίδιο ισχύει και για τοBOSS CS-3 που έπαιξα.Εσύ τί προτείνεις;;;Να παίζω με κομπρέσσορα χωρίς να ακούω κάποια διαφορά στον ήχο μου;;;Να πάρω κουρδιστήρι πετάλι;;;Να πάρω το BOSS CS-3;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό για το κουρδιστήρι το έχω καταλάβει και εγώ ότι κοροδεύει τον κόσμο.Τον κομπρέσσορα

του ενισχυτή δεν τον χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου γιατί δεν καταλαβαίνω κάποια διαφορά.Το ίδιο ισχύει και για τοBOSS CS-3 που έπαιξα.Εσύ τί προτείνεις;;;Να παίζω με κομπρέσσορα χωρίς να ακούω κάποια διαφορά στον ήχο μου;;;Να πάρω κουρδιστήρι πετάλι;;;Να πάρω το BOSS CS-3;;;

Το αυτονοητο..να φυλαξεις χρηματα να παρεις κατι καλο...

κουρδιστηρι σε πεταλι σιγουρα...

τωρα για τον κομπρεσορα παιζει και να μην χρειαστεις καν..τι μπασο παιζεις?

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου