Προς το περιεχόμενο

Tourlou Bolero...Gypsy style


mick77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνεχίζω λοιπον σε μινορε και bolero διαθεση.Ειναι 4-5 τραγουδια μαζι,(Θα σε παρω να φυγουμε,2 απο buena vista, ενα γνωστο flamengo που δεν θυμάμαι τιτλο και κλείνει με ενα κλασσικο!!) Γι αυτο λοιπον το ονομασα τουρλου.

 

ΥΓ  Ειναι το τριτο μινορε που ανεβαζω αλλα θα αλλαξω διαθεση τωρα που ανοίγει και λιγο ο καιρος !! ;D

KANIOS_-_TOURLOU_BOLERO.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ  Ειναι το τριτο μινορε που ανεβαζω αλλα θα αλλαξω διαθεση τωρα που ανοίγει και λιγο ο καιρος !! ;D

Ελπίζω όχι κ ύφος. :P

 

Ωραία τα έμπλεξες Μιχάλη, πολύ ωραία! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις τώρα τι συμβαίνει . Δε μπορώ να σου πω αντικειμενικά αν παίζεις καλά ,καθότι όσα λίγα ξέρω ,δε με βοηθάν για να σε κρίνω σαν οργανοπαίχτη σ' αυτό το είδος μουσικής . Απ την άλλη είμαι και σε ευαίσθητη ηλικία και αυτές οι μελωδίες μου φέρνουν συγκινήσεις  :) ...............έπινα και κάτι τσιπουράκια ,έπεσε και λίγο από Μπουένα βίστα ............. ;D

Μια χαρά φίλε μου σε βρίσκω ,θάθελα όμως να κάνεις και μια προσπάθεια δική σου . Με όλο το θάρρος και χωρίς να θέλω να σε προσβάλω ,κάτι σα παρότρυνση ,έστω κι αν είπες ότι ασχολείσαι λίγο καιρό με το είδος .

Νομίζω ότι το πράμα ταιριάζει στην ιδιοσυγκρασία σου και πρέπει να το προχωρήσεις ,έστω κι αν είναι μόνο για τη πάρτη σου .

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια για όλα τα γύφτικα clips που ανέβασες πρόσφατα. Πραγματικά, δεν μπορώ να φανταστώ τι θα παίζεις σε ένα χρόνο.

 

 

Το κομμάτι που δεν θυμάσαι πώς λέγεται είναι το "Historia de un amor". Το έχει παίξει και ο Χάρρυ Κλυνν στο "Natin Fatin". ;D

 

Μια χαρά φίλε μου σε βρίσκω ,θάθελα όμως να κάνεις και μια προσπάθεια δική σου.

Στο συγκεκριμένο είδος έχουν κάνει καριέρα μουσικοί που έπαιζαν κατά 95% διασκευές. Οπότε λέω να συγχωρήσουμε στο Μιχάλη που δεν έχει αρχίσει να συνθέτει στους πρώτους 3-4 μήνες που ασχολείται. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια για όλα τα γύφτικα clips που ανέβασες πρόσφατα. Πραγματικά, δεν μπορώ να φανταστώ τι θα παίζεις σε ένα χρόνο.

 

+1000

 

Πολύ μπράβο mick :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλοι, οχι και...γυφτικα!!! ;D ;D

Υπαρχουν και πιο politically correct οροι, οπως πχ "Τσιγγανικα", "Αθιγγανικα", ROMA Traditional etc... ;D ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω όχι κ ύφος. :P

 

Ωραία τα έμπλεξες Μιχάλη, πολύ ωραία! :)

 

Το υφος θα αργήσω να το αλλάξω....απλα θα τα παω προς ματζορε πλευρα ,μαλλον  ;D ;D  Σε ευχαριστω για το σχολιο..

 

 

Φίλε απλά θα σου πώ ότι τα 3 τελευταία σου κομμάτια είναι ήδη στο mp3 player μου.

Cheers!

 

:o :o Τιμη μου φιλε μου να σαι καλα σε ευχαριστω...

 

 

Κοίτα να δεις τώρα τι συμβαίνει . Δε μπορώ να σου πω αντικειμενικά αν παίζεις καλά ,καθότι όσα λίγα ξέρω ,δε με βοηθάν για να σε κρίνω σαν οργανοπαίχτη σ' αυτό το είδος μουσικής . Απ την άλλη είμαι και σε ευαίσθητη ηλικία και αυτές οι μελωδίες μου φέρνουν συγκινήσεις  :) ...............έπινα και κάτι τσιπουράκια ,έπεσε και λίγο από Μπουένα βίστα ............. ;D

Μια χαρά φίλε μου σε βρίσκω ,θάθελα όμως να κάνεις και μια προσπάθεια δική σου . Με όλο το θάρρος και χωρίς να θέλω να σε προσβάλω ,κάτι σα παρότρυνση ,έστω κι αν είπες ότι ασχολείσαι λίγο καιρό με το είδος .

Νομίζω ότι το πράμα ταιριάζει στην ιδιοσυγκρασία σου και πρέπει να το προχωρήσεις ,έστω κι αν είναι μόνο για τη πάρτη σου .

 

Σε ευχαριστω πολυ .Δεν με προσβαλεις καθολου ,το πρωτο που ανεβασα ηταν δικο μου και τα επομενα 2 διασκευες .Γενικα εχω κανα δυο δικα μου ακομα απλα δεν με ενθουσιάζουνε και τοσο και τα εχω βαλει στην ακρη προς το παρων. Και παλι σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου ,να σαι καλα.

 

 

Συγχαρητήρια για όλα τα γύφτικα clips που ανέβασες πρόσφατα. Πραγματικά, δεν μπορώ να φανταστώ τι θα παίζεις σε ένα χρόνο.

 

 

Το κομμάτι που δεν θυμάσαι πώς λέγεται είναι το "Historia de un amor". Το έχει παίξει και ο Χάρρυ Κλυνν στο "Natin Fatin". ;D

Στο συγκεκριμένο είδος έχουν κάνει καριέρα μουσικοί που έπαιζαν κατά 95% διασκευές. Οπότε λέω να συγχωρήσουμε στο Μιχάλη που δεν έχει αρχίσει να συνθέτει στους πρώτους 3-4 μήνες που ασχολείται. :)

 

Ευχαριστω για την πληροφορια .Η πλακα ειναι οτι το Historia de un amor μου εχει κολλησει και τργουδαω τους στοίχους του Χαρρυ Κλυνν....αφου να φανταστεις οι φιλοι μου αυτο μου ειπαν,γι αυτο δεν ηξερα και τον τιτλο. Το καλο με αυτο το είδος ειναι οτι οι διασκευες ειναι ολες διαφορετικές αφου τους αλλάζεις αρχικα το στυλ οποτε τα υπολοιπα ειναι στο χερι σου.  Σε ευχαριστω πολυ και χαίρομε ιδιαιτερα που σου αρεσαν γιατι ξερω οτι εισαι στην Jazz...

 

+1000

 

Πολύ μπράβο mick :)

 

Να σαι καλα ,και για σενα χαίρομε ιδιαιτερα  ;D που σου αρεσαν γιατι και εσυ εισαι γνώστης και παιχτης της JAzz.

 

Ρε φιλοι, οχι και...γυφτικα!!! ;D ;D

Υπαρχουν και πιο politically correct οροι, οπως πχ "Τσιγγανικα", "Αθιγγανικα", ROMA Traditional etc... ;D ;D

 

 

 

 

Σωστος !!! ;D ;D

 

 

 

Γενικα να πω οτι με εχει ενθουσιασει παραα πολυ η |Gypsy Jazz.Ειναι ενα ειδος που παντα το ακουγα αλλα ποτε δεν ειχα δοκιμάσει να παιξω. Εχει πολλα πραγματα να μελετησω και μου εδωσε παλι κινητρο για μελετη. Απο τοτε που ξεκινησα κιθαρα μελεταγα σαν τρελλος Κλασσικη κιθαρα καιπολυ αργοτερα ασχοληθηκα με την δευτερη αγαπη μου το BLues και ειδικοτερα τον Hendrix. Καπου ομως ειχα κολλήσει παιχτικα και τεχνικα και με την Gypsy ηταν σαν να πηρα μπρος απο την αρχη.Μεχρι και μετρονομο ξεθαψα που ηταν στο ντουλαπι πανω απο 10 χρονια !!!. Ελπιζω να μην απογοητεύσω στην συνέχεια και ευχαριστω ειλικρινα ολους για τα καλα και ενθαρρυντικά  σας λογια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Οπότε λέω να συγχωρήσουμε στο Μιχάλη που δεν έχει αρχίσει να συνθέτει στους πρώτους 3-4 μήνες που ασχολείται. :)

 

Μόνο 4 μήνες ασχολείσαι?ΜΕ ηχογραφήσεις να φανταστώ...Κιθάρα πόσα χρόνια παίζεις?

Πολύ καλός πάντως! Σου το έγραψα και σε άλλο post που έκανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο 4 μήνες ασχολείσαι?ΜΕ ηχογραφήσεις να φανταστώ...Κιθάρα πόσα χρόνια παίζεις?

Πολύ καλός πάντως! Σου το έγραψα και σε άλλο post που έκανες.

 

Σε ευχαριστω να σαι καλα. 4 μηνες με Gypsy Style.Κλασσικη εχω τελειωσει και μετα ασχοληθηκα με BLues(ξερεις ηλεκτρικες πεταλια,ενισχυτες κλπκλπ) Κιθαρα ξεκινησα στα 10 ...τωρα ειμαι 34 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου