Προς το περιεχόμενο

Βιντεοκάμερα Zoom Q3HD και τύμπανα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα, το απλό είχε ένα θεμα με το συναυλιακό φωτισμο αλλά λύθηκε με καινούργιο firmware. Για ήχο δε ξέρω δεν εχω δοκιμασει το HD. Πιστευω ότι η μόνη διαφορά είναι στην εικόνα.

 

Tο απλό μαζι με τροφοδοτικό, μπαταρίες επαναφορτιζόμενες fischer amps 2850MhAmp, τριποδακι μικρό, 16GB μνημη βγαινει γυρω στα 160€.

Το HD έχει 250€

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

παρτε κι ενα δικο μου...βρηκα καλυτερη γωνια στο στουντιακι μου,ηχητικα εννοω...ειναι γραμμενο με το λεβελ στο μεσαιο...παντως το γιουτουμπ τα σφαζει τα βιντεο τοσο σε εικονα οσο και σε ηχο...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο φυσικά για το youtube, αλλά μου κάνει εντύπωση που το βίντεό σου δεν έχει καν την επιλογή 480p. Μήπως αποθήκευσες σε κάποιο συμπιεσμένο format το τελικό αρχείο;

 

Παρ' όλα αυτά ο ήχος είναι πολύ καλός και το παίξιμο ακόμα καλύτερο!

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω κ εγω, ο ασχετος απο ηχογραφησεις, την ερωτηση μου... Μονο με το zoom εχουν γραφτει ολα αυτα; ρωταω γιατι θελω να γραφω κ εγω αλλα χωρις τα 700-800 που μου ζητανε για εξοπλισμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω κ εγω, ο ασχετος απο ηχογραφησεις, την ερωτηση μου... Μονο με το zoom εχουν γραφτει ολα αυτα; ρωταω γιατι θελω να γραφω κ εγω αλλα χωρις τα 700-800 που μου ζητανε για εξοπλισμο!

 

Ναι αυτά που είδες είναι με Zoom Q3

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D θα παρω λοιπον το ζουμακι για να ηχογραφω αξιοπρεπως κ οταν φτασω στο υψιπεδο του chambers :D -γκουχου- τοτε θα παρω μικροφωνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την δική μου εμπειρία το απλό Q3 είναι πολύ καλό και δεν νομίζω οτι αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για το HD. Προσωπικά το χρησιμοποιώ για τη μελέτη μου και για video-ασκήσεις που δίνω σε μαθητές. Ο ήχος δεν έχει διαφορά και η εικόνα με λίγο καλό φωτισμό έχει μικρές διαφορές και είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος γενικά απο τη δουλειά που κάνει! Αυτά!  :)

 

p.s kapdrums apla den yparxeis! Groove on!!!! :)

Groove is in the pocket!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλημερα kapdrums

Είμαι από αυτους τους ενοχλητικούς που κάθονται μπροστα στις συναυλιες και βιντεοσκοπούν χωρίς να καταφέρνουν να πετυχαίνουν καλό αποτέλεσμα ουτε σε εικόνα ούτε σε ήχο. Το βασικό πρόβλημα είναι ο ήχος και ότι peakάρει από τα μπασσα και τα τυμπανα από όσο έχω παρατηρήσει.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν με το εν λόγω μηχάνημα μπορώ να έχω το επιθυμητό αποτέλεσμα χωρίς peakαρισμα σε συναυλιές heavy metal/hardcore/grind που ως επί το πλείστον βλέπω.

Ευχαριστώ

ενα δειγμα peakαρίσματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου