Προς το περιεχόμενο

Ξανά οι Tonerider


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλήθεια, τι πλαστικό φοράει το laptop σου;

Αν και μπορεί να μην είναι laptop γιατί ακούω λίγο αέρινο τον ήχο σου (όλοι ξέρουμε ότι τα laptop κομπρεσάρουν το sounstage) στην τελευταία ambience elevator δημιουργία σου.....

Δεν γράφω με laptop...δεν κάνω live το ξέχασες? Πάντα πύργους!!!

Εχω αποφασίσει να μην ασχοληθώ με ενισχυτές σε αυτή τη ζωή..δεν προλαβαίνω πιά! Ίσως στην άλλη ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...προσπαθώ να καταλάβω το χαρακτήρα του οργάνου σκέτου...εάν αυτό γίνεται ::)

Παληοχαρακτήρας, στο λέω 'γω.

Αν και μπορεί να μην είναι laptop γιατί ακούω λίγο αέρινο τον ήχο σου (όλοι ξέρουμε ότι τα laptop κομπρεσάρουν το sounstage) στην τελευταία ambience elevator δημιουργία σου.....

Εξ' ου και AudioKostas

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τζάμι ο ήχος! Το δε παίξιμο... το καλύτερο σου. ;)

Εντύπωση μου έκανε η έλλειψη θορύβου. Ωραίοι μαγνήτες φίλος.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντύπωση μου έκανε η έλλειψη θορύβου. Ωραίοι μαγνήτες φίλος.

Εγώ πάλι γιατί ακούω στην αρχή πρίν ξεκινήσει? που κανονικά δεν "φυσάω"...

Τελικά φίλος, έχει γίνει ωραία αυτή κιθαρίτσα... ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκέφτηκα να το "μεγαλώσω" αλλά τα drums που έχω στο μυαλό μου και χρειάζεται το κομμάτι, δεν μπορώ να τα αποδόσω με τα midi mου...Θα το παλέψω πάντως.

 

Καλά, είσαι απίστευτος μιλάμε!.. :D

 

IMG_7557.JPG

 

 

Τώρα όσο άφορα τον ήχο δεν μπορώ να πω αν θα μου άρεσαν οι μαγνήτες, πιστεύω πως ναι.

 

Για παίξιμο με ενισχυτή εννοώ, αυτό που βγήκε στο κλιπ ήταν καλό, όταν παίζεις όμως connect δεν μπορείς να κοπανίσεις και πολύ άγρια τις χορδές, θα ακουστεί ψιλοχάλια, αλλά ως γνωστόν μια strat είναι φτιαγμένη για τέτοιου είδους abuse, το αποδίδει πολύ καλά...(σε ενισχυτή).

 

Επίσης δεν ξέρω πως θα ακουγόταν αν έγραφα πχ εγω με την δική μου strat connect...

Φαντάζομαι χειρότερα (όχι τόσο λόγω κιθάρας ή μαγνήτη, αλλά λόγω προενίσχυσης μιας και η motu θα έχει φαντάζομαι καλύτερους προενισχυτές απο μια m-audio fast track pro των 180 ευρώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν παίζεις όμως connect δεν μπορείς να κοπανίσεις και πολύ άγρια τις χορδές, θα ακουστεί ψιλοχάλια, αλλά ως γνωστόν μια strat είναι φτιαγμένη για τέτοιου είδους abuse, το αποδίδει πολύ καλά...(σε ενισχυτή).

Ρε ανώμαλε...για το συγκεκριμένο κομμάτι θα κοπανούσε κάποιος τις χορδές?...ούτε με πένα δεν παίζω... ;D ;D

 

Επίσης δεν ξέρω πως θα ακουγόταν αν έγραφα πχ εγω με την δική μου strat connect...

Αν αντέχεις το Guitar Rig και την έλλειψη ενισχυτή, το δοκιμάζουμε όποτε θές!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ανώμαλε...για το συγκεκριμένο κομμάτι θα κοπανούσε κάποιος τις χορδές?...ούτε με πένα δεν παίζω... ;D ;D

 

Μα αυτό εννοώ, οτι θα ήθελα να τους ακούσω και σε συνθήκες abuse... ;)

 

Αν αντέχεις το Guitar Rig και την έλλειψη ενισχυτή, το δοκιμάζουμε όποτε θές!

 

Το Guitar Rig για ποιό λόγο?....Δεν χρειάζεται.

Αφού μόνο βάθος και delay έχεις χρησιμοποιήσει απ'οτι κατάλαβα.

 

Άρα καρφί η strat στην m-audio και προσθέτω μετά λίγο βάθος.

Θα παίξω όμως όπως παίζω κανονικά (θα κοπανήσω δυνατά και μερικές νότες δηλαδή... ;D)

 

Το ανεβάζω σε λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου