Προς το περιεχόμενο

Nα αλλαξω bridge μαγνητη σε jackson usa ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oι emg χωράνε.Νομίζω ότι και η μπαταρία χωράει γιατί πρεπει να χει πολύ χώρο πίσω στα ηλεκτρονικά.

 

Γιατι να μην βάλεις emg τώρα.

 

1) είπες ότι το τρέμολο και το ξύλο που λείπει χαλάνε τον ήχο.Αν χρειαστείς να κόψεις κι άλλο ξύλο χαιρέτα μας (την usa)

2)γιατί να χαλάσεις τον χαρακτιριστικό προμαριστό ήχο της κιθάρας σου και να την κάνεις να ακούγεται σαν ακόμη μια κιθάρα με emg.Στα δικά μου αυτιά τουλάχιστον οι κιθάρες με emg ακούγονται όλες ίδιες.

3) Και όπως λέει το ρητό: ''Εmgs; They make a horrible guitar sound good,and an incredible guitar sound good''.

 

Πες μας και τι θα ήθελες να αλλάξεις στον ήχο για να σου πω και μερικές προτάσεις.Πες μας πως είναι ο ήχος τώρα και πως θα θελες να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 144
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είσαι σίγουρος ότι χωράει; Αλλιώς, τι επεξεργασία; Αν χωράει (και φυσικά αν χωράνε και οι μπαταρίες) για δυο κολλήσεις παραπάνω;

 

ξερω γω ? σκεφτομαι οτι ειναι καλη φαση ακτιβ μαγνητες αλλα απο την αλλη διαγραφω εντελως το οργανο... αφου οι ακτιβ παιζουν σε ολες τις κιθαρες σχεδον το ιδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου οι ακτιβ παιζουν σε ολες τις κιθαρες σχεδον το ιδιο...

 

Καλά ας μην την πιάσουμε αυτή τη συζήτηση τώρα.

Εσένα σου αρέσει ο ήχος των EMG;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ας μην την πιάσουμε αυτή τη συζήτηση τώρα.

Εσένα σου αρέσει ο ήχος των EMG;

 

τους εχω σε μια μπι σι ριτς και παιζουν παρα πολυ καλα... αν και την συγκεκριμενη κιθαρα μου αρεσει να την βλεπω παρα να παιζω λογω σχηματος... αν βαλω emg στην τζακσον θα πρεπει να πουλησω την ριτς η οποια ομολογουμενως παιζει παρα παρα πολυ καλα... για πες τι εννοεις ? δεν ισχυει αυτο με τους ιμτζ οτι παιζουν παντου ?

 

 

εσυ τι θα εκανες στην θεση μου ? θα εβαζες ιμτζ , ή εναν tb-5 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν παίζω τη μουσική που παίζεις αλλά θεωρώ ότι ένα σετάκι 81/85 θα ήταν ό,τι πρέπει. Κάνε και το 18άρι mod και είσαι κύριος.

Όσο για τους μαγνήτες και ποιοι παίζουν που, ας μην την πιάσουμε αυτή τη συζήτηση... ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη πες μας πως κατά τη γνώμη σου ακούγεται η jackson και πως ΘΑ ΘΕΛΕΣ ΕΣΥ να ακούγεται.Εγώ λέω να αποφύγεις τους emg πάντως.Θα αδικήσεις την κιθάρα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Floyd upgrades δοκίμασες?

 

 

+100000

 

 

Δες εδώ...Έβαλε brass block νομίζω(μπορεις να βάλεις και stainless steel ή και τιτανίου).Έβγαλε επίσης και αυτή τη μεταλλική φλούδα που υπάρχει κάτω από τα σαντλς και πάνω από τη βάση του.Μπράβο φίλε πολύ καλή πρόταση και πιο φτηνή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

+100000

 

 

Δες εδώ...Έβαλε brass block νομίζω(μπορεις να βάλεις και stainless steel ή και τιτανίου).Έβγαλε επίσης και αυτή τη μεταλλική φλούδα που υπάρχει κάτω από τα σαντλς και πάνω από τη βάση του.Μπράβο φίλε πολύ καλή πρόταση και πιο φτηνή...

 

Μόνη επιφύλαξη ότι δεν τα έχω δοκιμάσει προσωπικά, για αυτό δεν είπα περισσότερα... κατά τα άλλα όλοι χτυπιούνται για το πόσο τρομερή διαφορά κάνουν, οπότε αν τίθεται θέμα tone sucking από τρέμολο είναι must :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου