Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν Οδηγός Αγγλικών για τα μέλη του Noiz.gr


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Ελαβα από τον φιλο epikouris, (ο οποίος πέρα από φανατικός των blues και άνθρωπος που γράφει σχετικά βιβλία, υποκινεί και ξεσηκώνει καταστάσεις για τη διάδοση τους) ένα email με μια πρόταση / προσφορά στα μέλη μας.

 

Είναι δάσκαλος αγγλικών και ιδιοκτήτης του Κέντρου ξένων γλωσσών στο Αιγάλεω και απ' όσο ξέρω βοηθάει τα παιδιά της γειτονιάς πολλές φορές αφιλοκερδώς γιατί έχει μεγάλη καρδιά.

Στο ίδιο μοτίβο μας προσφέρει ένα πολύ χρήσιμο μπούσουλα / οδηγό αγγλικών εντελώς δωρεάν. Παραθέτω το μήνυμα του, ενώ επισυνάπτω το pdf για κατέβασμα.

 

Ευχαριστώ πολύ epikouris.

 

Γιάννη μου καλημέρα,

Οι καιροί δύσκολοι και εμείς οι άνθρωποι οφείλουμε να βγάλουμε προς τα έξω κάθε πτυχή του ανθρωπισμού μας και της αγάπης μας όχι μονάχα στο άμεσο περιβάλλον μας αλλά και στον κάθε μας συνάνθρωπο. Είναι η εποχή του "προσφέρω" και του "συντρέχω". Έτσι λοιπόν και εγώ μιας και μουσικός δεν είμαι, είπα να προσφέρω  στο ΝΟΙΖ, το διαδικτυακό μου σπίτι, ένα μικρό δώρο για τα μέλη της πολυμελούς μας οικογένειας. Ένα book to be -βιβλίο γραμματικής της Αγγλικής γλώσσας. Αυτό το βιβλίο, έχει μεγάλη ιστορία και θα το καταλάβεις, διαβάζοντας τον πρόλογο. Θα μου πεις, τι δουλειά έχει ένα τέτοιο βιβλίο με μία μουσική σελίδα. Νομίζω πως έχει μιας και οι περισσότεροι μουσικοί χρησιμοποιούν την Αγγλική γλώσσα. Αλλά, ακόμα και αυτό εάν δεν ισχύει, σίγουρα θα υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που θέλουν κάποιο πιστοποιητικό γλωσσομάθειας, που έχουν παιδιά που προετοιμάζονται για κάποιο τέτοιο πιστοποιητικό κλπ.

 

Σημείωση 8/4/2015 - Η δεύτερη ανανεωμένη έκδοση είναι εδώ:  Οδηγός Αγγλικών ΙΙ

Σημειώσεις_Αγγλικής_Γραμματικής.pdf

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο και πάλι μπράβο. Η ανιδιοτέλεια και το αληθινό ενδιαφέρον για τον πλησίον είναι σπάνιες αξίες στις μέρες μας.

Από το λίγο που ξεφύλλισα πιστεύω ότι είναι ένας πολύ καλός οδηγός για αρχάριους και όχι μόνο. Συγχαρητήρια και ευχαριστούμε.

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουνελόκαρδε, σε βαθμολογούμε ή απλώς σε ευχαριστούμε;  ;D

Ελπίζω να περιορίζεσαι στα βιβλία, σημειώσεις, φαγητά, καφέ και φιλοξενία.

Γιατί αλλιώς σε βλέπω να χαρίζεις και τα παιδιά σου... ;D

Hasta lluego.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω ευχαριστίες αδερφέ. Υγεία να έχουμε και να πορευόμαστε. Πότε θα έρθεις για καφέ; Κανόνισε με το Γιώργη και το Βασίλη να τα πούμε τώρα τις γιορτές.

 

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω ευχαριστίες αδερφέ. Υγεία να έχουμε και να πορευόμαστε. Πότε θα έρθεις για καφέ; Κανόνισε με το Γιώργη και το Βασίλη να τα πούμε τώρα τις γιορτές.

Χρωστάω κάτι γαλακτομπούρεκα και μπριζόλες στον Γιώργη. Αυτός θα βάλει το σαλέπι.

Κι ο Βασίλης τα "ενζυμάκια".... ;)

Θα κάνω κουμάντο να τα φάμε μαζί.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου