Προς το περιεχόμενο

Cubase BackTracks


Vegeterian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω εάν ξέρει κανείς πώς να βάλω ένα μπάκτράκ στο cubease. Αυτο που θέλω να κάνω είναι να βάλω ένα κατεβασμένο απτο youtube μπάκτρακ να το βάλω μέσα στο cubease και εγώ να σολάρω πάνω σε αυτό. Μπορεί να γίνει αυτό?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αρχεία από youtube δεν γνωρίζω (.flv είναι αν θυμάμαι καλά). Πάντως ένa audio track (.wav) το εισάγεις άνετα. Απλά κάνεις import audio και έχεις ένα track με το backing track σου. Στα υπόλοιπα κανάλια γράφεις ότι θέλεις. Άν θέλεις όμως μόνο να σολάρεις, ποιός ο λόγος να το κάνεις από το cubase? Σε ενδιαφέρει να γράψεις προφανώς ;D ;D

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αρχεία από youtube δεν γνωρίζω (.flv είναι αν θυμάμαι καλά). Πάντως ένa audio track (.wav) το εισάγεις άνετα. Απλά κάνεις import audio και έχεις ένα track με το backing track σου. Στα υπόλοιπα κανάλια γράφεις ότι θέλεις. Άν θέλεις όμως μόνο να σολάρεις, ποιός ο λόγος να το κάνεις από το cubase? Σε ενδιαφέρει να γράψεις προφανώς ;D ;D

Να σολάρω και να γράφω πάνω στα backing track ήταν ο σκοπός μου.

Πάντως το βρήκα δεν ήταν δύσκολο απλά έπερνες το τράκ και το έκανες ντράγκ ίν στο Cubase...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου