Προς το περιεχόμενο

Αγορα μπασου- Aξιζει Squier Precision?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αυτό πάω πάσο... Έχω και εγώ τις λόξες μου με τα μπράτσα από κάποια μπάσα  ;) Τότε μην πιάσεις ποτέ μα ποτέ το Geddy Lee Jazz... έχει ακόμα πιο λεπτό μανίκι από ένα «συμβατικό J. Είναι το... αγαπημένο μου  ; ;D

Ενας απ τους λογους που αγαπαω τα warwick ειναι αυτος...πλεον οτι μπασο φτιαξω-αγορασω θελω αυτο το μπρατσο...ειμαι στην αγορα τωρα για αταστο και το καλυτερο που εχω δει ειναι ενα precision του δασκαλου μου με αταστη ταστιερα...κατεληξα σε human bass και μιλησα με τον Ζιγκι(κατασκευαστης των συγκεκριμενων) και το μονο που ζητησα(εξτρα) ηταν χοντρο μπρατσο....Τα precision με εχουν στηγματισει!!!

on topic

Παρα να παρεις squier βαλε λεφτα στην ακρη και ψαξε μεταχειρισμενο japan mexican usa fender..

Αν θες squier θα πας σε αλλαγη  μαγνητες γεφυρα κλειδια κλπ κλπ...

προσφατα επαιξα αυτο

http://www.thomann.de/gr/fender_deluxe_pbass_special_rw_bk.htm

Μονο καλα λογια εχω να πω...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για την δουλεια που το θελει το παληκαρι, δεν χρειαζεται ολα αυτα που του λετε. Ουτε αλλαγη σε μαγνητες, γεφυρες κλπ. Ας δωσει 300-350 ευρω το πολυ κι ας παρει ενα Squier P ή ενα J (περισσοτερες επιλογες στον ηχο του) αλλα απο τις καλες σειρες, οπως Vintage Modified ή Classic Vibe. Αυτα...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις !

 

Αθηνα ειμαι και ο Στολλας δεν εχει(!!!) καταστημα. Ο μονος τροπος ειναι φανταζομαι να ψαχνω σε μαγαζια μπας και εχει μεινει κανενα ξεχασμενο.

Παντως οντως το φοβαμαι λιγο να πω την αληθεια για squier. Οσο για τον ηχο ψαχνω για κατι οσο το δυνατον ουδετερο γι'αυτο και ελεγα να παω για Precision, κατι κοντα στον ηχο του John Deacon (ο οποιος επαιζε και με Precision). Και κυριως με ενδιαφερει με ενα καλο DI να γραφει καλα, γιατι δεν προκειται να το χρησιμοποιησω με ενισχυτη ή για live.

 

Eντελει μηπως να παω για κανena Yamaha τελικα?

 

οπως:

 

http://www.thomann.de/gr/yamaha_rbx_374_blk.htm

http://www.thomann.de/gr/yamaha_rbx270bl_ebass.htm

 

 

Γεια χαρά, έχω το rbx 374 και ένα μεξικάνικο precision. Το precision έχει τον ήχο που περιμένεις να ακούσεις και είναι πιο all around από το yamaha το οποίο δεν μπορεί να βγάλει αυτόν τον ήχο. Κάνει για ήχους jazz bass, musicman και warwick και το κάνει πολύ καλά.

Διαλέγεις τι θέλεις. Προσωπικά με αυτά τα δύο είμαι καλυμμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου