Προς το περιεχόμενο

Η καινούρια μου warmoth strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ξεκίνησα τη συναρμολόγηση μιας νέας strat με μέρη απο την warmoth.  :) :) :)

 

Το σώμα είναι hollow και πανάλαφρο:

Chambered Standard Stratocaster®, Right handed, Swamp Ash on Swamp Ash, Top Rout, F-Holes: None, Pickup Rout: (Strat®, Strat®, Strat®), Bridge: Wilkinson Tremolo, Side Jack: Strat® Top Jack Rout, Binding Top: Natural Masked Binding, Top Finish: Lake Placid Blue, Back Finish:Lake Placid Blue

και το μανίκι είναι "συμβατικό":

Stratocaster®, Warmoth Pro , Right Handed Handed, Maple, Pau Ferro Fretboard, 1 11/16" Nut Width, Standard thin, 6150, Vintage Style (11/32") Tuner Ream, 22 frets, 10-16" Compound Radius, Cream Face Dots Inlay, White Corian, Vintage Tint Gloss, 25-1/2 in. Scale

 

Θα χρησιμοποιήσω μοντέρνα γέφυρα Wilkinson, vintage κλειδιά Gotoh και μαγνήτες Bill Lawrence.

 

Μόλις έρθουν τα μέρη, τη βιδώνω και την ακούμε.  ;D

 

WT1C.jpg.16f27809e5c5ef8b403fcdb5e13579f0.jpg

SN8926a.jpg.472cf9eadcd160006efc997ca824a7c2.jpg

ps4680a.jpg.c455d19046855fc412c7ff54ee55736d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 130
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Mπορείς να μου εξηγήσεις τι σε οδήγησε να επιλέξεις αυτό το μανίκι?Όταν λέει thiν contour, εννοει λεπτό σαν τις ibanez ή λεπτό σαν μία charvel/jackson?

 

To σώμα με τι κριτήρια το επέλεξες?Βάρος,εμφάνιση?Το πήρες βαμμένο ή θα την κάνεις μόνος σου τη δουλειά?

 

Σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά το σκέφτομαι και γώ να κάνω μία ρέπλικα αυτού εδώ

 

http://caparison.jp/caparison-eng/e-artist/e-christopheramott.html

 

Πολύ προτιμώτερο από το να πληρώσω 4000δολλάρια. Με το τελωνείο τι καπέλα θα πληρώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

To standard thin είναι πολύ κοντά με αυτό που έχουν οι σύγχρονες αμερικάνικες strat/tele. Έχω άλλη μια κιθάρα από τη warmoth και το σχήμα αυτό με έχει βολέψει.

Αν ψάχνεις λεπτό-μεταλλάδικο πρέπει να δεις το wizard.

 

Και τα δύο κομμάτια είναι ήδη βαμμένα.

 

Τα των τελωνείων απο αμερική είναι ένα θέμα... αλλά τα έχουμε συζητήσει εκτενώς.  Το ρεζουμε, εδώ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφεντικό, πές μας και κόστος και τελωνείο plz...Όλα μου αρέσουν, εκτός από το τρέμολο... ;)

 

Τα των τελωνείων απο αμερική είναι ένα θέμα... αλλά τα έχουμε συζητήσει εκτενώς.

ναι, οκ, πόσο σου ήρθε πές μας.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όλα μαζί κόστισαν γύρω στα $700 δηλαδή περίπου 480 ευρώ. (Προς το παρόν έχω βάλει μόνο την παραγγελία... οπότε βλέπουμε).

 

Και μια εκδήλωση υπερβολικής τιμιότητας από την warmoth:

Hi,

I have good news for you.

There was a price reduction on your body, PS4680, made after you put it in your Shopping Cart. You paid $325 but it has been marked down to $275, a $50 difference.  I will honor this new advertised price and will refund this back to your card.

...

 

Αυτό θα με κάνει να αγοράσω από εκεί και 3η φορά.  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα μαζί κόστισαν γύρω στα $700 δηλαδή περίπου 480 ευρώ. (Προς το παρόν έχω βάλει μόνο την παραγγελία... οπότε βλέπουμε).

 

Και μια εκδήλωση υπερβολικής τιμιότητας από την warmoth:

Αυτό θα με κάνει να αγοράσω από εκεί και 3η φορά.  :)

 

 

Oνειρεύομαι?Έτσι κερδίζεις πελατες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έχει το τρέμολο γερο και δεν σ' αρέσει?  :P

Πολύ συντηρητικό....τόσα περίεργα, μοντέρνα, καινούργια κυκλοφορούν... :-*

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι πελώριος........ εκτός αν αδυνάτισες από την τελευταία φορά που σε είδα στα σουβλάκια

Natural Binding σε Lake Placid Blue hollow body !!!  :o

KAI ME vintage tinted gloss ο απόλυτα σωστός..

Αν έβαζες και f hole θα σ΄είχα εικόνισμα.

Το pickguard δώστο στο σκύλο για φρίσμπι.

Εσύ θα πάρεις κάτι που ναχει μπλε πέρλα μέσα κι αν σε κάναν πραγματικό άντρα εκεί κάτω θα παιρνες εξ ολοκλήρου μαυρομπλεδίζον abalone.

To chrome vs black hardware θα ήταν ένα δοκίμιο πολύμηνης ενδοσκόπησης για μένα....

Δε σου λέω μεγειές ακόμα.

Σαν με το καλό.......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η αλήθεια είναι ότι δεν σκέφτηκα πολύ το θέμα του τρεμολο καθώς βρήκα το συγκεκριμένο σώμα το οποίο μου άρεσε κατά τα άλλα και είχε ήδη τοποθετημένα τα studs για το συγκεκριμένο τρεμολο. Σκέφτηκα ότι είναι "μια χαρά" και μια και το είχαν διαθέσιμο να το παραγγείλω από αυτούς, προχώρησα έτσι.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου