Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για pdp m5;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!Βρήκα στον Θωμά μια pdp m5 για την οποία έχω ακούσει ότι είναι η καλύτερη στην τιμή της.Με το μπάτζετ 800-100 ευρώ που έχω μπορώ να πάρω και από τον Τσέλιο ένα σετ πιάτων istanbul agop alchemy A.R.T. για τα οποία επίσης έχω ακούσει καλά λόγια.Θα ανεβώ στη Θεσσαλονίκη σε λίγο καιρό για να τα δοκιμάσω γιατί δεν μπορώ να τα πάρω έτσι.Έτσι με 850 ευρώ θα έχω ένα καλό σετ.Τσεκάρετέ τα κι'εσείς και πείτε μου γνώμες:

http://www.thomann.de/gr/dw_pdp_m5_fusionblueshell.htm(είναι full maple αλλάνομίζω ότι δεν είναι αμερικάνικο αλλά κινέζικο maple.Κάτι είναι κι'αυτό....)

 http://www.tseliosmusic.gr/pview.php?product_id=1371

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγαπητε τρυφωνα, εχεις ανοιξει πολλα thread ρωτωντας ολη την ωρα.Για εξοικονομηση δυναμεων μπορεις να με ρωτησεις κατ'ιδιαν με p.m.

Λοιπον προσωπικη μου αποψη ειναι πως αμα ειναι να δωσεις για pdp m5,..Στην κατηγορια αυτην παιζουν ομως και αλλα σετακια στην ιδια ποιοτητα και στις ιδιες τιμες πανω κατω.Στα 600- 1000 ευρω γενικα παιρνεις αξιοπρεπεστατα σετακια.Αλλα παιζουν αλλοι παραμετροι, οπως τι ξυλο θελεις..Μaple versus birch..Kαι εκει ειναι θεμα γουστου.Κυριως.

Στα ιδια χρηματα με m5 τσεκαρε τις gretsch catalina.

Μην ξεχνας οτι το M5 και οι catalina δεν ερχονται με hardware..Οπότε ενα 200αρι θα το χαλασεις για hardware.

Όσον αφορα τα πιατινια, αρκετα καλη τιμη και αξιοπρεπεστατα!! ;D ;D ;

Βright medium Πιατινια ειναι, θα σε βολεψουν σχεδον σε οποιαδηποτε κατασταση..

Παρε και ενα δειγμα...

 

 

Alchemy Art Ride

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα σήμερα σε ενα στούντιο με την cx η οποία είναι η προγενέστερη σειρά της Μ5 και τρελάθηκα! Ήταν πραγματικά πολύ ωραίος ο ήχος, κ ειδικά για την τιμή τους άρχισα να τα σκέφτομαι σαν αναβάθμιση απ τα forum. Βέβαια κυκλοφορούνε φήμες οτι τα καινούρια (Μ5) φτιάχνονται στην Κίνα ενώ τα προηγούμενα στο Μεξικό και γι αυτό έχει πέσει η ποιότητα. Ξέρει κανείς κατα πόσο είναι αυτό λογικό? Πιστεύετε οτι θα άξιζε μια τέτοια αναβάθμιση ή καλύτερα κάτι ανώτερο [και αν ναι ποιό]?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα σήμερα σε ενα στούντιο με την cx η οποία είναι η προγενέστερη σειρά της Μ5 και τρελάθηκα! Ήταν πραγματικά πολύ ωραίος ο ήχος, κ ειδικά για την τιμή τους άρχισα να τα σκέφτομαι σαν αναβάθμιση απ τα forum. Βέβαια κυκλοφορούνε φήμες οτι τα καινούρια (Μ5) φτιάχνονται στην Κίνα ενώ τα προηγούμενα στο Μεξικό και γι αυτό έχει πέσει η ποιότητα. Ξέρει κανείς κατα πόσο είναι αυτό λογικό? Πιστεύετε οτι θα άξιζε μια τέτοια αναβάθμιση ή καλύτερα κάτι ανώτερο [και αν ναι ποιό]?

 

Ippex...Τοση μεγαλη διαφορα η forum me ta M5?Tα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου?Eκτος και αμα θες με τα ιδια χρηματα, να αλλαξεις απο poplar σε ασιατικο maple.Ολα στην Κινα πια φτιαχνονται..Εκτος καποιων συγκεκριμενων High end μοντελων.

 

Πιστευω το επομενο βημα ειναι να κοιτας για setaki γυρω στα 1000-1800 ευρω..

Δηλαδη gretsch reknown maple ή new classic, sonor 3007, sonor ascent series, pearl mcx-brp,Τama supestar, yamaha stage ή tour custom, pearl vbx και vmx,PDP platinum ή x7, Ludwig epic X-over, mapex meridian birch-maple,mapex orion-saturn, κτλ κτλ..

Υπαρχουν παρα πολλες επιλογες και σιγουρα παιζει ρολο τι απαιτησεις έχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορά? Αρκετή πάντως, δεδομένου οτι ειναι διαφορετικές οι διαστάσεις κ όσο να ναι βαβουριάζουν λιγότερο, όπως κ να χει είναι maple και οχι poplar και αν σκεφτείς οτι στα ίδια λεφτά τα forum εδιναν και hardware τότε μάλλον είμαι μια κλάση πάνω. Επίσης έχουν αρκετά πιο λεπτά ξύλα. Γενικά δε λέω οτι συγκρίνονται με dw κτλ αλλά σε σχέση με 3007 κ tour custom παίζουν μπάλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορά? Αρκετή πάντως, δεδομένου οτι ειναι διαφορετικές οι διαστάσεις κ όσο να ναι βαβουριάζουν λιγότερο, όπως κ να χει είναι maple και οχι poplar και αν σκεφτείς οτι στα ίδια λεφτά τα forum εδιναν και hardware τότε μάλλον είμαι μια κλάση πάνω. Επίσης έχουν αρκετά πιο λεπτά ξύλα. Γενικά δε λέω οτι συγκρίνονται με dw κτλ αλλά σε σχέση με 3007 κ tour custom παίζουν μπάλα?

 

Eχεις p.m.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου