Προς το περιεχόμενο

Μετατροπη Boss DS-2 σε πεταλι για μπασο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα. Εχει ο μπασιστας μας ενα DS-2 και επειδη ειναι κριμα να αγορασει πεταλι για ενα κομματι που θα χρειαστει λεω να του μετατρεψω το παραπανω για μπασο απλα θα ηθελα μιας και ξερω να κολλαω αλλα από ηλεκτρονικα λιγα πραγματα να μου πειτε πιες αντιστασεις χρειαζεται να αλλαχτουν. Εγω λεω η R13 (το πετυχα;) αλλα σε τι τιμη;

ds2.thumb.gif.5ff0426aba59de29836f84effd0bb979.gif

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα έλεγα οι πυκνωτές C12 και C24.

 

δεν είμαι ειδικός αλλά νομίζω πως με αυτους καθορίζεις τις συχνότητες που μπάινουν και που βγαίνουν.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανό να χρειαστούν αλλαγή μερικοί πυκνωτές αποκοπής στην είσοδο, στην έξοδο αλλά και στο εσωτερικό του κυκλώματος. Αν έχεις το κύκλωμα του αντίστοιχου πεταλιού για μπάσο μπορείς να τα συγκρίνεις.

Musical Instrument Digital Interface

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παιζουν και οι πικνωτες γιατι το φιλτρο δημιουργηται απο τον συνδιασμο πικνωτη και αντιστασης αλλα το θεμα ειναι να κανω την αντικατασταση με τι τιμη; Που ειναι πια ολοι οι ηλεκτρονικοι του σαιτ; Που σε ρε Sottos;

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου