Προς το περιεχόμενο

Αγορά μπάσου για αρχάριο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια θελω να ξεκινησω μαθηματα μπασου και θα ηθελα γνωμες για αγορα ηλεκτρικου μπασου!Θελω να μπορω να παιξω rock-hard rock-metal-heavy metal.To budget μου ειναι 300Ε!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια θελω να ξεκινησω μαθηματα μπασου και θα ηθελα γνωμες για αγορα ηλεκτρικου μπασου!Θελω να μπορω να παιξω rock-hard rock-metal-heavy metal.To budget μου ειναι 300Ε!Ευχαριστω!

 

Πρόταση: Μπορεις να κανεις ενα μαθημα πρώτα με δασκαλο και να σου πει και ο ιδιος που να κινηθεις. Αρκει να τον ενημερωσεις οτι ΔΕΝ εχεις μπασο να φέρει κανα δικο του :Ρ

 

Θα χρειαστει να μας δωκεις πληροφοριες όπως:

Ποιος ειναι ο ήχος μπασου που σου αρεσει (πες κανα τραγουδι που έχεις προσεξει)

Ποιος ειναι ο μπασιστας που σε εμπνεει

 

Απορία: Ενισχυτη εχεις;

 

Hint: Πάρε κατι με καλη μεταπωληση :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι χωρις ενισχιτη! ο μπασιστας που με εμπνεει ειναι Jason Newsted!Oσο για τον ηχο ειναι Master of puppets

 

Μεχρι να απαντησει καποιος ως προς τον ήχο, να επιμείνω οτι πρεπει να μιλησεις με εναν καλο δάσκαλο. Ως αρχαριος θα πρεπει να βολευτεις με ενα ευκολοπαιχτο όργανο που θα σου προτείνει. Βλέπω οτι στο master χρησιμοποιήθηκε κάτι σε Aria ίσως και κανα Rickenbacker αλλα δεν κατεχω το ποσο ευκολα ειναι αυτα τα οργανα για πρωτα βήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Oσο για τον ηχο ειναι Master of puppets

Ο μακαρίτης έπαιζε με Rickenbacker (το οποίο το ξεχνάς  ;D) και με Aria - που πρόσφατα πουλήθηκε ένα στις αγγελίες με 250 ευρώ (δεν έχω ιδέα ποιο μοντέλο).

 

Όμως ο ήχος στο puppets έχει και μπόλικα εφέ (πεταλάκια), οπότε μην περιμένεις ότι θα πάρεις ένα μπάσο και θα ακούγεσαι σαν τον Burton. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

Η δικη μου πρωταση θα ηταν ειτε αυτο:

 

http://www.kosmasmusic.gr/product.php?products_id=1329

 

Η και το επισης πολυ αξιολογο:

 

http://www.thomann.de/gr/yamaha_rbx_374_slv.htm

 

(Αν και εχουν βασικες  διαφορες)

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ο Burton ήταν ένας κιθαρίστας που έπαιζε κιθάρα σε ένα μπάσο και τον κάνανε ήρωα επειδή πέθανε... Ο Newsted όντως ΠΑΙΖΕΙ μπάσο... Ο Newsted παίζει και με jazz bass οπότε κοίτα κάτι προς τα εκεί... Για τον ήχο του cliff πάρε οποιοδήποτε σου αρέσει εμφανισιακά και ένα big muff για κιθάρα και είσαι οκ...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακους μπασο στο Master of pupets? ??? ??? ???

;D

 

Ολο και κατι ξεφευγει. Στο Justice όμως, βαση εμπειρίας βρήκαν που πρεπει να παει το volume pot του μπασσου. Στο "μηδεν"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου