Προς το περιεχόμενο

Η Εξέλιξη των Ειδών: Fractal Audio Axe-Fx II


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ωχ μανα μου!!!! Μολις ενημερωθηκα απο τον freedom παλι!!( αυτο το παιδι με εχει καταστρεψει!!!!) Νατα μααααας!!!!!! Εκει που ειχαμε ησυχασει παλι στην πριζα!!! Να δω τι εχει απομεινει να πουλησουμε λοιπον!!!!!  το θελω το ατιμο!!!!!!!!!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ μανα μου!!!! Μολις ενημερωθηκα απο τον freedom παλι!!( αυτο το παιδι με εχει καταστρεψει!!!!) Νατα μααααας!!!!!! Εκει που ειχαμε ησυχασει παλι στην πριζα!!! Να δω τι εχει απομεινει να πουλησουμε λοιπον!!!!!  το θελω το ατιμο!!!!!!!!!!

ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΗΣΥΧΟΣ !!!!  >:(

Πρεζόνι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ μανα μου!!!! Μολις ενημερωθηκα απο τον freedom παλι!!( αυτο το παιδι με εχει καταστρεψει!!!!) Νατα μααααας!!!!!! Εκει που ειχαμε ησυχασει παλι στην πριζα!!! Να δω τι εχει απομεινει να πουλησουμε λοιπον!!!!!  το θελω το ατιμο!!!!!!!!!!

 

Ήταν που, όπως υποστήριζαν πολλοί κάτοχοι Ultra στο forum της Fractal, "το Axe-Fx μου έχει θεραπεύσει το GAS".  ;D ;D ;D ;D

 

Τι λες για τις αναβαθμίσεις που ενσωματώνει το II Γιώργο? Εμένα μου έκανε εντύπωση η χρήση 2 επεξεργαστών (ένας για τους ενισχυτές/καμπίνες, ένας για τα εφφέ). Ο Cliff έλεγε ότι 2 επεξεργαστές οδηγούν σε μεγαλύτερο latency, μάλλον όμως βρήκε τρόπο να το αποφύγει.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν που, όπως υποστήριζαν πολλοί κάτοχοι Ultra στο forum της Fractal, "το Axe-Fx μου έχει θεραπεύσει το GAS".  ;D ;D ;D ;D

 

Τι λες για τις αναβαθμίσεις που ενσωματώνει το II Γιώργο? Εμένα μου έκανε εντύπωση η χρήση 2 επεξεργαστών (ένας για τους ενισχυτές/καμπίνες, ένας για τα εφφέ). Ο Cliff έλεγε ότι 2 επεξεργαστές οδηγούν σε μεγαλύτερο latency, μάλλον όμως βρήκε τρόπο να το αποφύγει.

 

 

To GAS το εχει θεραπευσει μεχρι την ελευση του νεου AXE!!!! ( δεν περιλαμβανεται το ιδιο στα συμπτωματα!!! ;D) . Για το latency δεν το ειχα υποψιν μου οσον αφορα τα παλια λεγομενα του Cliff, παντως δεν αισθανομαι πως με το ultra μου ελειπε ισχυς!!! Τα περισσοτερα preset μου δεν ξεπερνανε το 65 με 75%!!!! Παρολαυτα το θελω....!!! Θα αρχισω την μελετη να δω τα χαρτακτηριστικα του!! To latency το ξερουμε? Δεν ειδα πουθενα κατι!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To GAS το εχει θεραπευσει μεχρι την ελευση του νεου AXE!!!! ( δεν περιλαμβανεται το ιδιο στα συμπτωματα!!! ;D) . Για το latency δεν το ειχα υποψιν μου οσον αφορα τα παλια λεγομενα του Cliff, παντως δεν αισθανομαι πως με το ultra μου ελειπε ισχυς!!! Τα περισσοτερα preset μου δεν ξεπερνανε το 65 με 75%!!!! Παρολαυτα το θελω....!!! Θα αρχισω την μελετη να δω τα χαρτακτηριστικα του!! To latency το ξερουμε? Δεν ειδα πουθενα κατι!

 

Το σχόλιο του Cliff ήταν απάντηση σε παρατηρήσεις σχετικά με το (στα χαρτιά τότε) POD HD και το 11R και τους δύο επεξεργαστές. Έγραψε ότι οι δύο DSP μπορεί να οδηγήσουν σε μεγαλύτερο latency. Ωστόσο πιστεύω ότι με την ταχύτητα επικοινωνίας ανάμεσα στους δύο TigerSHARC αυτό θα εξανεμιστεί.

 

Οι δύο επεξεργαστές νομίζω ότι θα έχουν εφαρμογή στην υποστήριξη της νέας μεθοδολογίας εξομοίωσης στις καμπίνες αλλά και τους ενισχυτές. Άρα ένα μέρος της επεξεργαστικής ισχύος θα καταναλώνεται εκεί. Κατά τα άλλα, προφανώς τώρα θα είναι πιο εύκολα εφικτές μεγάλες αλυσίδες με dual rigs.

 

Αυτό που με εντυπωσίασε είναι πως κατάφερε ο μπαγάσας να το κρατήσει κρυφό τόσο καιρό!

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αυτό που με εντυπωσίασε είναι πως κατάφερε ο μπαγάσας να το κρατήσει κρυφό τόσο καιρό!

εγω το ηξερα αλλα δεν ηθελα να σας πω τιποτα...!!!! ;D

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΗΣΥΧΟΣ !!!!  >:(

Πρεζόνι.

Τα παιδια δεν πωλουνται προς το παρον!!!!!!!! Κ τα πρεζονια εχουν δικαιωμα στην δοση τους!!!!!!! ;D

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα ακόμα ενδιαφέρον χαρακτηριστικό είναι αυτό:

 

 

Eight block types—amp, chorus, drive, delay, flanger, phaser, pitch, and wahwah—are now equipped with two fully independent parameter sets called “X” and “Y”. The X/Y switching feature allows one block to have all of its settings switched at the touch of a button (during editing) or via MIDI remote control (during performance). The X and Y buttons also double as user-definable Quick-Jump keys, which can be set to open the EDIT menus of any 2 blocks without going through the grid. A built in FLASH ROM also now allow onboard backup/restore of preset banks and system settings. Eight block types—amp, chorus, drive, delay, flanger, phaser, pitch, and wahwah—are now equipped with two fully independent parameter sets called “X” and “Y”. The X/Y switching feature allows one block to have all of its settings switched at the touch of a button (during editing) or via MIDI remote control (during performance). The X and Y buttons also double as user-definable Quick-Jump keys, which can be set to open the EDIT menus of any 2 blocks without going through the grid. A built in FLASH ROM also now allow onboard backup/restore of preset banks and system settings.

 

για όσους έχουν ήδη το axe-fx φανταστείτε αντί να φτιάχνουμε 2 Grid με διαφορετικά amp block και 2 delay ας πούμε το ένα Short το άλλο Long θα έχουμε από ένα block με διαφορετικά X και Y παραμέτρους.

 

και επίσης για όσους δεν πολυγούσταραν τα speaker emulation αυτό:

 

Along with the new dynamic speaker modeling in the amp block, the Axe-Fx II features a new higher resolution (2048) convolution cabinet emulator with 64 factory Impulse Responses (IRs) and 50 "USER CAB" memory locations. Factory IRs also include selections from the Redwirez and Ownhammer collections, plus contributions from loudspeaker design engineer and Axe-Fx early adopter, Jay Mitchell.

 

καλό φαίνεται τα λεφτά που θα τα βρούμε??????

 

Μάλλον θα πρέπει να πουλήσω το Ultra lol!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου