Προς το περιεχόμενο

Dumble in a (soft) box??!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα αρκετά φρέσκο κιθαριστικό software το οποίο προσπαθεί να προσομοιώσει dumble (όπως και soldano)...  ;)

 

http://www.scuffhamamps.com/product

 

Έχει κάμποσα κλιπς στο σάιτ, πριν λίγο κατέβασα την trial έκδοση και έγραψα κι εγώ ένα στα γρήγορα.

(μεταξύ 00:30 - 00:45 χαμηλώνω απο το volume της κιθάρας...)

 

dumble_inside_.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολυ καλος ηχος αλλα δε μετρας εσυ και με τοστιερα να γραψεις παλι μαμω θα ακουγεσαι  ;D ;D...Τα κλιπακια στο site πολυ καλα επισης.Αξιζει ενα κατεβασμα και δοκιμη οντως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατέβασα ήδη και το δοκιμάζω. Είναι αρκετά raw αλλά για τα λεφτά του πολύ καλό θα έλεγα. Τώρα για Dumble δεν έχω παίξει ποτέ οπότε δεν ξέρω. Thanks LS

 

Edit: Αρχίζω να εντυπωσιάζομαι με τον Duke.

 

@ Gregg: 15 μέρες

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται ωραιο - κατεβασα και εγω την trial εκδοση και θα την κοιταξω συντομα. Σκεφτομαι μαλιστα να γραψω και μερικα κλιπακια, γιατι

δε μετρας εσυ και με τοστιερα να γραψεις παλι μαμω θα ακουγεσαι  ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα δικά μου αυτιά και για τα δικά σου δεδομένα, ο ήχος είναι μέτριος. Αντικειμενικά μιλώντας όμως και λαμβάνοντας υπόψιν τα μόνο 75 δολάρια που κάνει, είναι προφανώς αξιοπρεπέστατο.

 

Εμμένω πάντως στην, κατ' εμέ, απόλυτη κυριαρχία του amplitube σε αυτά τα χωράφια (κάνει και 250 ευρώ περισσότερα βέβαια).

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα τι να κρινουμε?Το σοφτγουερ η αυτο το εξαιρετικο παιξιμο... :-\

Τι μπασιμο ηταν αυτο ρε συ Longshadow?Milk&Honey μιλαμε...

Ωραιος ηχος,στραγαλατος και ακουει σχετικα καλα στις δυναμικες απ οσο μπορω να καταλαβω.(Νομιζω οτι αν επαιζε αλλος δυσκολα θα ακουγαμε δυναμικες)

Το θεμα λοιπον εδω ειναι οτι ακουμε εσενα μ αυτο το υπεροχο αγγιγμα που κανει την ξεραιλα ν ακουγεται σα βουτυρο που λιωνει..  ;)

Δεν ξερω πολλα απο προσομοιωσεις αλλα αυτο που ακουσα μ αρεσε.

Εισαι πολυ ιδιαιτερως ''ελκυστικος'' παιχτης.

Και το software ελκυστικο εγινε..

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί υπερβολές... :-[

 

Είναι αρκετά refreshing βέβαια να ανακαλύπτεις οτι το όποιο touch έχεις εκτιμάται απο κάποιους (και μάλιστα όχι κάποιους τυχαίους!), αλλά επιμένω στο υπερβολές. :)

 

Τώρα όσο αφορά το συγκεκριμένο software, όπως είδατε το παρουσίασα χωρίς να κάνω κάποιο θετικό ή αρνητικό σχόλιο.

Η αλήθεια είναι οτι είχα πάρα πολύ καιρό να παίξω χρησιμοποιώντας software τέτοιου τύπου (πριν απο 2-3 χρόνια το έκανα επι μονίμου βάσης)

Ψιλοκαλό μου φάνηκε για να πω την αλήθεια αλλά λόγω αυτής της μεγάλης αποχής απο τα software γενικότερα, αδυνατώ αυτή τη στιγμή να συγκρίνω τον ήχο του και την αίσθηση του  με τον ανταγωνισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που ακούγεται καλά, αδιαφορώ αν είναι software, πετάλι, ενισχυτής, κιθαρόνι, οτιδήποτε. Και αυτό που άκουσα (από σένα) μ' άρεσε πολύ. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου