Προς το περιεχόμενο

Fuzz σε Active Bass


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορει να εννοουσε fuzz γερμανιου τα οποια οντως δεν πολυγουσταρουν buffered σηματα ΠΡΙΝ απο αυτα,με fuzz σιλικονης (σαν και αυτα που ειπαν τα παιδια παραπανω) δεν θα εχεις προβλημα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Si δεν είναι σιλικόνη αλλά πυρίτιο. Μπορεί βέβαια ο τύπος να είχε στο μυαλό του πολλές... εχμ... σκηνές με άφθονη σιλικόνη, οπότε δατ μέικς σένς.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την άλλη μπορει να εννοουσε να μην πας στον καγμακη που φερνει τα electro-harmonix διοτι τον αντιπαθει. Μη σου πω οτι σηκωνει και νομικές επιπτώσεις τετοια συμπεριφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να εννοουσε fuzz γερμανιου τα οποια οντως δεν πολυγουσταρουν buffered σηματα ΠΡΙΝ απο αυτα,με fuzz σιλικονης (σαν και αυτα που ειπαν τα παιδια παραπανω) δεν θα εχεις προβλημα.

Ισχύει αλλά δεν νομίζω να χρησιμοποιούν και πολλοί άνθρωποι κιθαριστικά fuzz ειδικά και με active σήμα... Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι τα φτύνει και ο πυκνωτής στην είσοδο του πεταλιού από overload σήματος... Αν όμως πάρεις ένα πετάλι για μπάσο σίγουρα δεν θα έχεις πρόβλημα...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για τον πωλητή: Αφού δεν υπάρχουν fuzz για μπάσο, αυτό που ακούω στους Muse τι είναι?

 

Μια περιουσια σε OD, fuzz, distortion, synth, προενισχυσεις κλπ που μοιραζονται σε τουλαχιστον 3 full range σηματα σε διαφορετικους ενισχυτες. Αλλα μεγεθη... :P

 

Μπορει να εννοουσε fuzz γερμανιου τα οποια οντως δεν πολυγουσταρουν buffered σηματα ΠΡΙΝ απο αυτα,με fuzz σιλικονης (σαν και αυτα που ειπαν τα παιδια παραπανω) δεν θα εχεις προβλημα.

 

Κι εγω ετοιμαζομουν να πω οτι τα fuzzface-ο-ειδη κυκλωματα δεν πολυσυμπαθουν τα low impedance σηματα, αλλα με βαση τα υπολοιπα που διαβασα (ο floating ενδιαφεροταν για το Bass Big Muff) το BS meter χτυπησε κοκκινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ο τυπος απο το video στο bass fuzz στο youtube πρεπει πρωτα να μαθει να παιζει και μετα να κανει και review...Φιλος αν μπορεις στειλε μου το μαγαζι που πηγες και τον πωλητη...θελω να παω και να τον πεισω να γραφτει στο νοιζ...εχουμε να παρουμε πολλα απ αυτο το τερας σε θεματα gear...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την καταλαβαινω αυτη την εχεμυθεια. Σου ειπε ο πωλητής "Μη το πεις πουθενα αυτο που θα σου πω"? Εξεφρασε την γνωμη του και την αποψη του και μπορεις πολυ ομορφα να μας πεις πιο μουσικο μαγαζι ειναι αυτο. Επιβάλλεται να μας πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το βίντεο που έβαλες λέει το αντίθετο, ότι δλδ το woolly mammoth δεν ακούγεται και τόσο καλά με active μπάσα (κάτι που τονίζει και ο ίδιος ο κατασκευαστής του).

 

το ξέρω ότι το λέει στο βίντεο, αλλά αν δεις πως ακούγεται με το active, είναι μικρή η διαφορά σε σχέση με το passive. από αυτό και μόνο θα πούμε ότι δεν βάζουμε fuzz σε active??

 

επίσης το woolly mammoth είναι silicon και δεν βρήκα κάπου στο site της zvex Να λέει ότι δεν κάνει για active.. όπως και να χει, αφού το μπάσο δε θα βγάλει τρίχα,  ούτε το μαμούθ θα βγει απ το πετάλι, όποιος θέλει το κάνει! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδες. Το παλικαρι ζητησε συγκεκριμενα το Bass big muff σε πωλητή και ο πωλητης του ειπε οτι δεν κανει για active μπασο. Λιγη σοβαρότης και το ονομα του καταστηματος παρακαλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

επίσης το woolly mammoth είναι silicon και δεν βρήκα κάπου στο site της zvex Να λέει ότι δεν κάνει για active.. όπως και να χει, αφού το μπάσο δε θα βγάλει τρίχα,  ούτε το μαμούθ θα βγει απ το πετάλι, όποιος θέλει το κάνει! ;D

 

ναι δεν το λεει στο site του. το έχει γράψει στο forum του

 

http://zvex.com/phpBB2/viewtopic.php?t=1837

 

στην αρχή δεν το λέει και τόσο ξεκάθαρα, αλλά πιο κάτω γίνεται σαφέστατος :

i only recommend the woolly for use with passive basses.

 

και φυσικά όλα αυτά δεν έχουν σε τπτ να κάνουν με την περίπτωση του φίλου μας που μιλάει γιατο muff. Είναι πολύ καλό και με active μπάσα, και επίσης έχει και δύο διαφορετικούς τρόπους να παίρνεις και dry σήμα, οπότε είνια αρκετα ευέλικτο...

 

εγώ δεν θέλω να μας πεις ποιος ήταν ο πωλητής...είμαι σίγουρος ποιος είναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου