Προς το περιεχόμενο

νεο clip - grunge styl or indie or alternative or whatever


sergei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν μου αρέσουν και οι Nickelback π.χ. αλλά ένας που έχει ακούσει μουσική λίγο παραπάνω από το μέσο όρο, θα καταλάβαινε ότι εδώ κάτι τρέχει. Και ένας έμπειρος scouter θα παρακαλούσε να τους εντάξει στην εταιρία του.

Για ξανασκέψου και βγάλε το σωστό συμπερασμα του σχολίου μου. ;)

 

 

Σωστός ο Νέστορας!Δε χρειάζεται να σου αρέσει η μουσική μιας μπάντας για να δεις ότι θα κάνουν επιτυχία.Αυτό προκύπτει από την παρατήρηση της αγοράς,του καταναλωτικού κοινού και παραγόντων πέρα από το μουσικό γούστο του καθενός.Και μένα το τραγούδι δε μ άρεσε καθόλου (δεν ακούω τέτοια μουσική) αλλά μπορώ να πω ότι αξίζει για πάρα πολύ air play στα καλοκαιρινά alternative μπαράκια. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω κι εγώ. Το κομμάτι δε μου αρέσει (αυτό δεν θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει βέβαια γιατί εγώ δεν συμπεριλαμβάνομαι στο κοινό σου), αλλά έχει όλα τα εχέγγυα να ακουστεί και να αρέσει πολύ. Εξαιρετικά παιγμένο, ηχογραφημένο, σωστοί οι χρόνοι του και η φωνή όπως πρέπει.

 

Το μόνο που έχω να παρατηρήσω είναι ότι η τελική μίξη είναι ίσως υπερβολικά δυνατά (έχω τα ηχεία μου στο ελάχιστο και το volume του youtube στο μισό και πάλι είναι δυνατούτσικα).

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα σου λενε οτι θα σε υπέγραφαν μην ρωτας αν του αρεσε του άλλου ;)

 

παρε τα φραγκα και γραμμη για studio ;D

 

εγώ περισσοτερο σεβομαι αυτους που παιζουν καλά μια μουσική που δεν μου αρεσει παρα μετριους στο ειδος που μου αρεσει ;)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα σου λενε οτι θα σε υπέγραφαν μην ρωτας αν του αρεσε του άλλου ;)

 

παρε τα φραγκα και γραμμη για studio ;D

 

 

ναι αλλά δεν βλέπω κανέναν να βάζει το χέρι στην τσέπη  :P

 

 

Και μένα το τραγούδι δε μ άρεσε καθόλου (δεν ακούω τέτοια μουσική) αλλά μπορώ να πω ότι αξίζει για πάρα πολύ air play στα καλοκαιρινά alternative μπαράκια. ;)

από το στόμα σου και στου DJ το αυτί  ;D

 

Γενικά όμως πιστεύω ότι είναι αρκετά "βρώμικο" για τέτοιες καταστάσεις...

 

Θα συμφωνήσω κι εγώ. Το κομμάτι δε μου αρέσει (αυτό δεν θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει βέβαια γιατί εγώ δεν συμπεριλαμβάνομαι στο κοινό σου), αλλά έχει όλα τα εχέγγυα να ακουστεί και να αρέσει πολύ. Εξαιρετικά παιγμένο, ηχογραφημένο, σωστοί οι χρόνοι του και η φωνή όπως πρέπει.

 

Το μόνο που έχω να παρατηρήσω είναι ότι η τελική μίξη είναι ίσως υπερβολικά δυνατά (έχω τα ηχεία μου στο ελάχιστο και το volume του youtube στο μισό και πάλι είναι δυνατούτσικα).

 

 

Ελπίζω να μην σου έκαψα τα ηχεία  ;)

Το ενδεχόμενο να ήταν η ένταση του track που σε έκανε να προσέξεις τα υπόλοιπα το θεωρείς πιθανό ή το αποκλείεις? (δεν ήταν βέβαια αυτός ο στόχος, αλλα κυρίως να κάνω το κομμάτι πιο punchy, αλλά επαγγελματίας δεν είμαι και έτσι είχαμε και παρενέργειες )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενδεχόμενο να ήταν η ένταση του track που σε έκανε να προσέξεις τα υπόλοιπα το θεωρείς πιθανό ή το αποκλείεις?

 

Το αποκλείω. To punch που λες ότι θες να δώσεις δεν είναι θέμα έντασης νομίζω. Άλλο να είναι το κομμάτι δυνατά σε λογικά πλαίσια κι άλλο να αναγκάζεται όποιος το βάζει (σε εντάσεις που έχει αφήσει από άλλες ακροάσεις) να χαμηλώνει τα volume. Δεν το θέλεις. Γιατί κάποιοι μπορεί να ενοχληθούν από αυτό και μόνο και να παρατήσουν την ακρόαση εκεί. Έτσι νομίζω εν πάση περιπτώσει.

 

Μην ανησυχείς για τα ηχεία, όλα οκ :)

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είπα ότι το punch το δίνει η ένταση. απλά είπα ότι απο ερασιτεχνισμό, στην προσπάθεια να δώσω punch, έδςσα και παραπάνω ένταση. ( η οποία δεν με χαλάει... δλδ δεν είναι στα επίπεδα που είναι και άλλα συγχρονα κομμάτια, και καμια φορα χαμηλότερα...βέβαια μάλλον το έχω παρακάνει στα μπάσα... αλλά εδς είναι και θέμα εξοπλισμού και χώρου )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έφτιαξα και myspace για αυτό το project, για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Σύντομα θα ανεβάσω και άλλα τραγούδια

 

http://www.myspace.com/thedestroear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη δουλειά! μου κανει εντυπωση πόσο διαφορετικο απο το "αλλο" σου στυλ/προτζεκτ (που εχεις στο space σου) και πόσο καλά έχεις πετύχει το indie στυλ που θες... απο τα ακούσματα μου, θα λεγα ότι άνετα θα ήταν χιτακι στα 90ς (δεν ξέρω τώρα τι ακούγεται / παίζεται) ...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη δουλειά! μου κανει εντυπωση πόσο διαφορετικο απο το "αλλο" σου στυλ/προτζεκτ (που εχεις στο space σου) και πόσο καλά έχεις πετύχει το indie στυλ που θες... απο τα ακούσματα μου, θα λεγα ότι άνετα θα ήταν χιτακι στα 90ς (δεν ξέρω τώρα τι ακούγεται / παίζεται) ...

 

 

 

To indie ειναι indie...90s=grunge=nirvana=soundgarden=aic...TΕΛΟΣ ;D

 

ΠΑΝΤΩΣ...μου θυμιζει garage...αλλα μοντερνο popy garage...που ειναι της μοδας γενικα...

 

btw..sergei με τι ηχογραφήσεις? drums απο καποιο προγραμα ή live?

 

good job...

 

:)

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου