Προς το περιεχόμενο

G.A.S. G.A.S. G.A.S.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι έγινε στέρεψαν τα όνειρα και οι επιθυμίες σας…..  γιατρευτήκατε;  ;D

 

Το άλλο με το χτένισμα και το αποτέτοιο το ξέρεις?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ψοφάτε όλοι σας,το καλοκαίρι παίρνω το απόλυτο μεταλλοκίθαρο (αν όχι θα αρκεστώ σε ibanez rg 2550z :P).Μυτερο και ωραίο να σουβλίζω τους φλώρους και με κεραυνους και αστραπές να φωτίζω το δρόμο για όλους του μεταλλάδες.Jackson sl1 soloist made in usa (οι μονοί θα αλλαχτούν με little 59 seymour duncan για ultimate μακελειό ;D

 

Τα γούστα αλλάζουν...δεν θα σουβλίζεις για πάντα φλώρους... Σε ένα προηγούμενο θέμα είχες πει ότι παίζεις μόνο 3 χρόνια(?)...είναι πολλά λεφτά για μια κιθάρα που σε λίγα χρόνια μπορεί και να ντρέπεσαι να δίξεις στους φίλους σου(στους κεραυνούς αναφέρομαι). Από προσωπική εμπειρία στο λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γούστα αλλάζουν...δεν θα σουβλίζεις για πάντα φλώρους... Σε ένα προηγούμενο θέμα είχες πει ότι παίζεις μόνο 3 χρόνια(?)...είναι πολλά λεφτά για μια κιθάρα που σε λίγα χρόνια μπορεί και να ντρέπεσαι να δίξεις στους φίλους σου(στους κεραυνούς αναφέρομαι). Από προσωπική εμπειρία στο λέω.

 

Το να σουβλίζω φλώρους ήταν προφανώς αστείο ;D

Όσο για το αν θα ντρέπομαι να τη δείξω στους άλλους έχει να κάνει και με το αν θα σταματήσω να ακούω (και να παίζω) μέταλ και αν θα ντρέπομαι γι αυτό.Αλλά βλέποντας τον εαυτό μου και κυρίως το ΠΩΣ ακούω αυτή τη μουσική μάλλον δύσκολο το βλέπω να γίνει αυτό που λες.

 

EDITqόσο για τα 3 χρόνια...θεωρώ το ότι επειδή μπορώ να βγάλω πχ ένα κομμάτι dream theater με τα solos και τα όλα του ότι ''μου αξίζει'' η συγκεκριμένη κιθάρα.Αν ήμουν σκράπας δεν θα το κοίταζα καν σαν αγορά ,είναι γελοίο να έχεις κιθάρα 2000ευρώ και να μην ξέρεις που παν τα τέσσερα(ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ) ;)

 

Καλή η εμπειρία σου αλλά δεν εφαρμόζεται σε όλους (ίσως σε αυτούς που έχουν bc rich ;D)

Εδώ υπάρχουν τύποι σαν και μένα που έχουν τα διπλά μου χρόνια και ακόμα ακούνε τη μουσική.Δε μου λέει κάτι αυτό.Εξάλλου ακούω και άλλα είδη.Αν αλλάξουν τα γούστα μου την πουλάω σε καλή τιμή και παίρνω...τελεκάστερ ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω τι κουκλα η sl1!!!!!

 

Εγω παιζω 11 χρόνια παρολο που πλεον μαρεσει να βλεπω ξυλα και όχι ζωγραφιες θα την έπαιρνα!!!!Στο άλλο χρώμα μόνο με το μαπλ καπακι!!!

 

Η μαυρες κιθάρες μηπως έχουν γίνει πια μπαναλ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η μαυρες κιθάρες μηπως έχουν γίνει πια μπαναλ????

 

Μπαααα,το μαύρο σαν χρώμα(τόνος) θα είναι πάντα κλασσικό στο μέταλ κατά τη γνώμη μου.

Βέβαια αυτό αν σε ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων και από την πλευρά του θεατή αν σκέφεσαι περισσότερο το ότι η κιθάρα είναι μαύρη από το να ακούς τη μουσική,τότε ναι ίσως θα είναι μπανάλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι παίζεις 3 χρόνια δεν το είπα για να σου υποδείξω οτι δεν είσαι αρκετά καλός για μια τέτοια κιθάρα...αλλά για το ότι τα μουσικά σου γούστα κατα πάσα πιθανότητα θα αλλάξουν,δεν θεωρώ την σχέση κιθάρας-εμπειρίας "καρμική" οτι δεν σου αξίζει δηλαδή μια καλή κιθάρα αν δεν μπορείς να παίξεις Dream Theater

επίσης το να σταματήσουν να σου αρέσουν οι κεραυνοί στην κιθάρα σου οταν σταματήσει να σου αρέσει το metal το βρήσκω κάπως... για να δώσω ένα παράδειγμα... σου αρέσει να ένα γρήγορο αμάξι...και θα συνεχίζει να σου αρέσει και σε μεγαλύτερη ηλικία... αλλά δεν θα σου αρέσει να έχει LED που θα αναβοσβήνουν με τη μουσική...

EDIT: και η αξία μεταπώλησης δυστυχώς είναι πολύ μικρή σε σχέση με την αρχική τιμή...ειδικά με αυτά που μας έρχονται... :-\

Υ.Γ sorry αν χαλάω το thread :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ sorry αν χαλάω το thread :-[

 

Ποιο πολύ ο συνδιασμός χρωμάτων μ αρέσει αυτό το γαλαζομπλε με το μαυρο φόντο.

Και όχι το θρεντ δεν πιστεύω να χαλάει γιατί και το αν μας αρέσει ένα όργανο ή όχι μετά από κάποια χρόνια είναι και αυτό μία υποπερίπτωση στο GAS κατά τη γνώμη μου.Εξάλλου και τώρα μεταλλοκίθαρο έχω (jackson dk2 dinky japan) και να παίξω και άλλα είδη μουσικής δεν έχω πρόβλημα.Εξάλλου το τελευταίο πράγμα που επηρρεάζει το τι παίζεις είναι η κιθάρα.Προέχει ο παίκτης .Εδώ jazzίστες παίζουν με..7χορδες ibanez (καρά μέταλ).Υοu get my point ;)

 

Mε την jackson που έχω τώρα έχω παίξει από metal μέχρι χατζηγιάννη και alternative.ότι να ναι σου λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θεωρώ την σχέση κιθάρας-εμπειρίας "καρμική" οτι δεν σου αξίζει δηλαδή μια καλή κιθάρα αν δεν μπορείς να παίξεις Dream Theater

Αν ήταν έτσι, τι να πουν και οι έντεχνοι με ηλεκτρακουστικές του διχίλιαρου που παίζουν

3 συγχορδίες σε κάθε κομμάτι...

 

Απλά θέλεις να δικαιολογήσεις στον εαυτό σου το κόστος, απόλυτα λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Mε την jackson που έχω τώρα έχω παίξει από metal μέχρι χατζηγιάννη και alternative.ότι να ναι σου λεω.

 

Χατζηγιάννης + metal + prog + Alternative = καλύτερα να το ερευνήσεις και να σκεφτείς πολύ καλά μέσα σε εύλογο χρόνο πριν πάρεις την επόμενη (και μάλιστα ακριβή) κιθάρα σου ώστε να σε καλύψει έστω και εν μέρη για (τα πάντα?) όλα αυτά τα είδη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν έτσι, τι να πουν και οι έντεχνοι με ηλεκτρακουστικές του διχίλιαρου που παίζουν

3 συγχορδίες σε κάθε κομμάτι...

 

Και τι να πει και αυτός που έχει τρεις κιθάρες συνολικής αξίας 10000 ευρώ και δεν μπορεί να παίξει μια πεντατονική...(προσωπικά το βρίσκω ανόητο να έχεις τόσο ακριβό εξοπλισμό και να είσαι κουλός αυτή είναι η άποψη μου,ή να έχεις εξοπλισμό και μην προσπαθείς να τον φτάσεις στα όρια του να βγάζει δηλαδή ''τα λεφτά του'')

 

Γιατί να πρέπει με κάποιο τρόπο να δικαιολογήσω το κόστος?(αν αναφέρεσαι σε μένα).Αν τα έχω τα λεφτά,και δεν πήρα δάνειο αλλά δούλεψα και μόχθησα στην εξάσκηση μόνο το κόστος δεν χρειάζεται να δικαιολογήσω.Λες και θέλω να κάνω απόσβεση όλων των παραπάνω.Πρόκειται απλά για μια επιθυμία που έχω από τότε που ξεκινησα να ασχολούμαι με τη μουσική (παικτικά) και πιο πριν ακόμα.

 

Χατζηγιάννης + metal + prog + Alternative = καλύτερα να το ερευνήσεις και να σκεφτείς πολύ καλά μέσα σε εύλογο χρόνο πριν πάρεις την επόμενη (και μάλιστα ακριβή) κιθάρα σου ώστε να σε καλύψει έστω και εν μέρη για (τα πάντα?) όλα αυτά τα είδη...

 

Το χατζηγιάννη πχ έκατσα και ασχολήθηκα for the sake of playing music...Δηλαδή ήθελα να μπω σε μπάντα και ας παίζαμε και κλαρίνα.Απλά έιχα αυτήν την κιθάρα και πστεύω στα δικά μου αυτιά ότι με κάλυψε.Δεν είναι δα ότι ασχολούμαι σοβαρά με όλα αυτα ταυτόχρονα.Εξάλλου πιστεύω η κιθάρα που θέλω να αποκτήσω θα με καλύψει τουλάχιστον σε prog που θες μια ποικιλία ήχων και τεχνικών ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου