Προς το περιεχόμενο

Mην βριζετε αντιχριστοι!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή εμείς είμαστε αντίχριστοι η εσύ είσαι φασίστας??

Δηλαδή και τι σε νοιάζει αν οι υπάλληλοι βλέπουν τσόντες ή κατεβάζουν κάτι??

Εφόσον πληρώνονται για να κάνουν κάποια εργασία, όποια και αν είναι αυτή, εσύ πρέπει να τους κρίνεις ανάλογα με την εργασία αυτή!

Δηλαδή θα έδιωχνες τον πιο παραγωγικό σου υπάλληλο επειδή τραβάει μ.....α την ώρα που εργάζεται???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δηλαδή εμείς είμαστε αντίχριστοι η εσύ είσαι φασίστας??

Δηλαδή και τι σε νοιάζει αν οι υπάλληλοι βλέπουν τσόντες ή κατεβάζουν κάτι??

Εφόσον πληρώνονται για να κάνουν κάποια εργασία' date=' όποια και αν είναι αυτή, εσύ πρέπει να τους κρίνεις ανάλογα με την εργασία αυτή!

Δηλαδή θα έδιωχνες τον πιο παραγωγικό σου υπάλληλο επειδή τραβάει μ.....α την ώρα που εργάζεται???[/quote']

 

ωστε εσύ ευθύνεσαι που τόσες μέρες που προσπαθώ να κατεβάσω το μαμημένο το βιντεάκι της sylvia, ο explorer μου βγάζει το μήνυμα: "The page you requested has been blocked because it contains a banned word"

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

πάντως λογικά πρέπει να υπάρχει τρόπος να επιτρέψεις μόνο κάποια sites της επιλογής σου πχ www.fackworld.com

 

εεεε..... συγνώμη εννοούσα www.noiz.gr

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εμείς είμαστε αντίχριστοι η εσύ είσαι φασίστας??

 

Φίλε djkostas, νομίζω ότι παραφέρθηκες. Δεν είναι φασίστας ο άνθρωπος, απλά προστατεύει την επιχείρησή του ή την επιχείρηση στην οποία εργάζεται από εξωφερείς απειλές αλλά και την εσωφερή ελληνική παγαποντιά, του υπαλλήλου που ενώ δεν δίνει λεφτά για να έχει ίντερνετ σπίτι του (τελευταία η ελλάδα πανευρωπαϊκώς σε αυτό το θέμα), θέλει να βλέπει ίντερνετ την ώρα που πληρώνει το αφεντικό του.

 

Επίσης, όλοι μας (και μάλλον και εσύ) θα απέλυες τον πιο παραγωγικό σου υπάλληλο αν αυνανιζόταν την ώρα της δουλειάς. Και πάλι καλά να λες: αν η δουλειά ήταν οικοδομή μάλλον στη μπετονιέρα θα κατέληγε ένας τέτοιος τύπος (τμήμα του δηλαδή).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν θα διαφωνήσω στο ότι 'παραφέρθηκα'.

Θα διαφωνήσω όμως στο ότι ήμουν ο πρώτος!

Και εμένα προσωπικά δεν θα με ενδιέφερε τι κάνει κάποιος (υπάλληλος) στο γραφείο του, εφόσον κάνει την δουλειά του σωστά.

Φυσικά δεν μιλάμε για δημόσιους χώρους!

Όπως φυσικά ξέρουμε ότι δεν μπορεί κάποιος να δουλεύει 8+ ώρες χωρίς να χαζέψει λιγάκι.

Anyway αυτό που με ενόχλησε είναι ο τρόπος που έγινε η παρατήρηση.

Δηλαδή σαν να 'ερχεται επίσκεψη στο σπίτι μας και να λέει πχ πλύνε τα πιάτα μην σου σπάσω το κεφάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Κώστα νομίζω ότι το βλέπεις από λάθος οπτική. Το 99% των σοβαρών επιχειρήσεων του πλανήτη χρησιμοποιεί τέτοιες τακτικές. Δηλαδή αν σου έλεγα ότι στο εξωτερικό ελέγχονται ακόμα και τα email που στέλνουν οι εργαζόμενοι (πράγμα που όντως συμβαίνει) τι θα έλεγες? Ευτυχώς στην Ελλάδα δεν είναι τόσο αυστηρά ακόμα.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα έλεγα οτι αν η εταιρία τους δίνει ατομική διέυθυνση, αυτό είναι παράνομο (στην ευρωπαική ένωση), μπορώ να σου βρω και τους νόμους άμα θες. Μπορούν όμως να ελέγχουν τα headers.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Φίλε djkostas' date=' νομίζω ότι παραφέρθηκες. Δεν είναι φασίστας ο άνθρωπος, απλά προστατεύει την επιχείρησή του ή την επιχείρηση στην οποία εργάζεται από εξωφερείς απειλές αλλά και την εσωφερή ελληνική παγαποντιά, του υπαλλήλου που ενώ δεν δίνει λεφτά για να έχει ίντερνετ σπίτι του (τελευταία η ελλάδα πανευρωπαϊκώς σε αυτό το θέμα), θέλει να βλέπει ίντερνετ την ώρα που πληρώνει το αφεντικό του.

[/quote']

 

 

Θα συμφωνήσω με τον Eye...Από όσα βλέπω γύρω μου, μεγάλο ποσοστό ανθρώπων που δεν έχουν υπολογιστή στο σπίτι τους (αλλά και αρκετοί που έχουν), σερφάρουν και κυρίως "chatάρουν" ασύστολα στον χώρο της εργασίας τους...

Αν και δεν μ' αρέσει να γενικεύω και προτιμώ την κατά περίπτωση αντιμετώπιση, δεν κρύβω ότι έχω θορυβηθεί επίσης με το ότι -αν και δεν το κάνω επαγγελματικά- έχω καλεστεί από αρκετούς γνωστούς με μικρές επιχειρήσεις (όχι πολλούς, αλλά στατιστικά στον κύκλο μου αποτελούν δείγμα....) να αντιμετωπίσω προβλήματα που προέρχονται από κακή χρήση του net...

το αστείο βέβαια της υπόθεσης είναι ότι πριν μερικά χρόνια σε μια περίπτωση που μου έτυχε, το μεγαλύτερο πρόβλημα το είχε δημιουργήσει το ίδιο το "αφεντικό" επισκεπτόμενο συνεχώς "τσοντοsite"...όχι ότι οι υπάλληλοι πήγαιναν πίσω...

 

Μάκε τζαμπ νοτ λαβ...του λαβ και του τζάμπ..α στου σπιτ'...

:lol: :lol: :lol:

 

ΥΓ. Και για να μην κρυβόμαστε άλλωστε, περνώντας από υπάλληλος διετέλεσα πρωταθλητής εις την "netλούφαν", προκαλώντας την μήνη των συναδέλφων για ποιο λόγο φαντάζεστε??? γιατί δεν μπορούσαν να με συναγωνιστούν στο άθλημα...

ΥΓ 2. Κι επειδή αυτό τον καιρό μάλλον θ' ανοίξει επιτέλους η ρημάδα επιχείρηση που σχεδιάζω, ο πρώτος που θα περιορίσω ευγενικά θέτοντας όρους συνεργασίας, θα είναι ο ΕΑΥΤΟΣ μου...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εντάξει ίσως ο εργοδότης να έχει το δικαίωμα να ελέγχει τους υπάλληλους του, άλλωστε αυτός τους πληρώνει.

Αλλά προς τι ο έλεγχος σε εμάς?

Κυρίως αυτό που με ενόχλησε και αποφάσισα να συμετάσχω στην συζήτηση ήταν ο τρόπος της παρατήρησης και κυρίως οτι κανένας άλλος δεν ενοχλήθηκε από αυτό. Γιατί όπως και να το κάνουμε αλλο είναι να λες μην βρίζετε σας ΠΑΡΑΚΑΛΩ, και άλλο μην βρίζετε αντίχριστοι, βλαμένα, καθυστερημένα ή δεν ξέρω εγώ τι άλλες πιο κόσμιες βρισιές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίως αυτό που με ενόχλησε και αποφάσισα να συμετάσχω στην συζήτηση ήταν ο τρόπος της παρατήρησης και κυρίως οτι κανένας άλλος δεν ενοχλήθηκε από αυτό. Γιατί όπως και να το κάνουμε αλλο είναι να λες μην βρίζετε σας ΠΑΡΑΚΑΛΩ' date=' και άλλο μην βρίζετε αντίχριστοι, βλαμένα, καθυστερημένα ή δεν ξέρω εγώ τι άλλες πιο κόσμιες βρισιές![/quote']

 

με χιουμορ το ειπε το παιδι ρε κωστα πως κανεις ετσι; 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου