Προς το περιεχόμενο

Ποσα decibel (db) επιτρεπονται οταν δεν ειναι ωρες κοινης ησυχίας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φανταζομαι οτι στην πολυκατοικια σου ειναι ολοι πλουσιοι εισοδηματιες που δεν χρειαζεται να εργαζονται και να αναπαυονται,ετσι δεν ειναι?

 

μα δεν χρειάζεται να κοιμάται κανείς για να έχει δικαίωμα να παραπονεθεί

 

μπορείς να ακούσεις μουσική ή να δεις τηλεόραση ή να διαβάσεις βιβλίο όταν κάποιος βαράει δίπλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εντάξει όπως το έγραψα ακούγεται υπερβολικό και δίνεται η εντύπωση ότι δεν υπάρχει καθόλου σεβασμός προς τους άλλους. Αλλά δεν θεωρώ ότι είναι τόσο κακή μια μικρή υποχώρηση απο πλευράς μου, μια ώρα την εβδομάδα για να κάνει κάποιος κάτι που του αρέσει ότι και αν είναι αυτό(καλά, δε λέω να θάβει και πτώματα στον κοίπο). Απο την άλλη θεωρώ ότι θα ήταν υπερβολικό να είχα την απαίτηση απο όλους τους ενοίκους της πολυκατοικίας να μην με ενοχλούν ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ζητάς φίλε μου , το να παίζεις δηλαδή μια ώρα την εβδομάδα χωρίς να στα πρήζουν πρέπει να το ζητήσεις ευγενικά από τους ενοίκους και αν το δεχτούν όλα καλά... Δεν είναι υποχρεωμένοι να το δεχτούν πάντως. Μόνο με καλή συμπεριφορά και σεβασμό μπορείς να κερδίσεις αυτό που θες και όχι με ντεσιμπέλομέτρα και νόμους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει όπως το έγραψα ακούγεται υπερβολικό και δίνεται η εντύπωση ότι δεν υπάρχει καθόλου σεβασμός προς τους άλλους. Αλλά δεν θεωρώ ότι είναι τόσο κακή μια μικρή υποχώρηση απο πλευράς μου, μια ώρα την εβδομάδα για να κάνει κάποιος κάτι που του αρέσει ότι και αν είναι αυτό(καλά, δε λέω να θάβει και πτώματα στον κήπο). Απο την άλλη θεωρώ ότι θα ήταν υπερβολικό να είχα την απαίτηση απο όλους τους ενοίκους της πολυκατοικίας να μην με ενοχλούν ποτέ.

Στην πολυκατοικία σου μένουν μόνο φοιτητές ή ανάμεσα στους ενοίκους υπάρχουν οικογένειες με μικρά παιδιά και ηλικιωμένοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Παντως πριν χρονια εμενα σ΄ενα δυαρακι στο κεντρο της Θεσσαλονικης και μπορω να πω οτι ειμουνα πολυ κwl0f@rdos.... γιατι ειχα στο διπλανο διαμερισμα ενα αντρογυνο παππουδακια.... βαρηκοα! μια φορα ειχα πορωθει και βαρουσα δυνατα (ακουστικη κιθαρα χωρις ενισχυτη, νταξει ειπαμε :P ) και χαιρομουνα στις 3 -4 τη νυχτα.... Την αλλη μωρα πετυχαινω τον συμπαθεστατο παππου στο μπαλκονι και μου λεει μ ενα γαληνιο υφος καλημερα....  ;D ;D ;D ;D Δεν ειχε παρει χαμπαρι!! :D

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και έχω ρωτήσει αν η ένταση στην οποία παίζω ενοχλεί και κανείς δεν είχε πρόβλημα.  Οπότε θεώρησα πως ήταν σωστό απο πλευράς μου να ανεχτώ και εγώ και τους φοιτητές που γυρνάνε στις 4 απο έξοδο τα παιδιά των απο πάνω που κάποιες φορές κάνουν περισσότερη φασαρία και απο εργοτάξιο. Γιατί όπως είπα άνθρωποι είμαστε... Μια στο τόσο ο φοιτητής θα γυρίσει πρωί, μια στο τόσο τα παιδιά θα κάνουν φασαρία... Γιατί για το μια στο τόσο να χαλάσει η διάθεση όλων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Για μας παντως που παιζουμε μουσικη ο φασαριοζος γειτονας ειναι ευλογια .... γιατι αν δεν κανεις παραπονα βαρας και συ και δε μπορει να πει τιποτα! :D

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όπως είπα άνθρωποι είμαστε... Μια στο τόσο ο φοιτητής θα γυρίσει πρωί, μια στο τόσο τα παιδιά θα κάνουν φασαρία...

 

συγκρίνεις ανόμοια πράγματα

 

ακούσια είναι η φασαρία των φοιτητών στις 4 το πρωί, κάποιοι διάλογοι και λίγες πόρτες που ανοιγοκλείνουν

 

και τα πιτσιρίκια έχουν το ακαταλόγιστο, ως πιτσιρίκια

 

ο ενήλικας που με τη θέλησή του ανεβάζει την ένταση από το 2 στο 4, γνωρίζοντας πως θα ενοχλήσει, είναι ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΟΣ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ενήλικας που με τη θέλησή του ανεβάζει την ένταση από το 2 στο 4, γνωρίζοντας πως θα ενοχλήσει, είναι ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΟΣ

 

γι'αυτό είπα οτι δεν είναι τόσο υπερβολικό όσο το έκανα αρχικά να φένεται... αν βάλω τον ενισχυτή στο 4 το σπίτι μου κατα πάσα πιθανότητα θα πέσει... μιλάω για λογικές εντάσεις(το πολύ 1)` αλλά δυστηχώς ο ήχος της κιθάρα είναι πιο διαπεραστικός απο την τηλεόραση στην ίδια ένταση. Και όπως είπα φυσικά έχω ρωτήσει αν ενοχλώ...εντάξει υπάρχει μια ανεκτηκότητα... αλλά δεν είμαστε ζώα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

για μας που παιζουμε μουσικη ο φασαριοζης γειτονας ειναι κολαση οχι ευλογια. φαντασου να γυρνας απο λαιβ, προβες, μαθηματα, γενικως ολη μερα μουσικη και εντασεις, και μπαινοντας σπιτι, η το πρωι, να εχεις τη φασαρια του γειτονα. η απλα να θελεις να μελετησεις και να μην μπορεις.

 

μενοντας σε πολυκατοικια, απλα δεν χρησιμοποιω ποτε σχεδον ενισχυτη στο σπιτι (και δεν ειναι οτι δεν θα ηθελα  ;D). αν ηταν να μ ακουν οι γειτονες τις 5-6 + ωρες που μαι με καποια κιθαρα στο χερι σπιτι θα χαν βγαλει ποστερ καταζητουμενου στη γειτονια. καπου το χω ξαναγραψει, για μενα σωστες εντασεις σε σπιτι ειναι οι εντασεις που ξερεις οτι δεν ενοχλουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Ποσα decibel (db) επιτρεπονται οταν δεν ειναι ωρες κοινης ησυχίας

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου