Προς το περιεχόμενο

Ποσα decibel (db) επιτρεπονται οταν δεν ειναι ωρες κοινης ησυχίας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν διαβασεις λεει οτι Amplifier rock, 4-6' 120dB  :-\

Δεν καταλαβαινω λοιπον γιατι να μην παιξω για κανα τεταρτο στα 60-70db....  ???

ΑΑΑΑ, τωρα που το 8υμηθηκα, στο παλιο μου σπιτι μου ειχαν φερει την αστυνομια και τους εδειξα την ενδειξη στο ντεσιμπελομετρο και τοτε με δυσκολια μου ειπαν να προσπαθησω να παιζω πιο σιγα!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δηλαδη να ρωτησω κατι ρε αδερφε ? Αν εσυ τωρα εισαι νομιμος βασει των ντεσιμπελ... Παραυτα ενοχλεις ομως τους διπλα και ενδεχωμενως να γυρνανε απο την δουλεια οι ανθρωποι και να μην μπορουν να κοιμηθουν... Εσυ ομως εισαι νομιμος κατα τα αλλα... τι θα κανεις τοτε ? Θα τους γραψεις στα αρχι....α σου και θα συνεχισεις στην ιδια ενταση ? Απλα ρωταω χωρις επιθεση ,  απλα για να καταλαβω το κατα ποσο αξιζει να συνεχισει κανεις να ασχολειται με αυτο το θρεντ ή οχι... :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επρεπε να είχες εμένα γείτονα ώστε να διαπιστώσεις ότι κανονικά δεν περνάνε τέτοιες εξυπνάδες.  :)

 

Θέλω να τονίσω στο σημείο αυτό ότι υπάρχουν πολλές τεχνικές relic-αρίσματος μίας κιθάρας ( τις ξέρεις άλλωστε πολύ καλλίτερα από εμένα). Η χρήση του κεφαλιού του γείτονα δεν είναι δόκιμος τρόπος!  :P ;D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να τονίσω στο σημείο αυτό ότι υπάρχουν πολλές τεχνικές relic-αρίσματος μίας κιθάρας ( τις ξέρεις άλλωστε πολύ καλλίτερα από εμένα). Η χρήση του κεφαλιού του γείτονα δεν είναι δόκιμος τρόπος!   :P ;D :D

 

...ναι,ετσι ρελικαρεις το κεφαλι του γειτονα...! ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...ναι,ετσι ρελικαρεις το κεφαλι του γειτονα...! ;D ;D ;D ;D

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Κοίτα Μιχάλη, αν ο γείτονας τυγχάνει τεμέτερον (….u know what I am talking about), ένα ήπιο relic θα το πάρει και η κιθάρα  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη να ρωτησω κατι ρε αδερφε ? Αν εσυ τωρα εισαι νομιμος βασει των ντεσιμπελ... Παραυτα ενοχλεις ομως τους διπλα και ενδεχωμενως να γυρνανε απο την δουλεια οι ανθρωποι και να μην μπορουν να κοιμηθουν... Εσυ ομως εισαι νομιμος κατα τα αλλα... τι θα κανεις τοτε ? Θα τους γραψεις στα αρχι....α σου και θα συνεχισεις στην ιδια ενταση ? Απλα ρωταω χωρις επιθεση ,  απλα για να καταλαβω το κατα ποσο αξιζει να συνεχισει κανεις να ασχολειται με αυτο το θρεντ ή οχι... :o :o :o :o :o :o :o :o :o

+1000.Το να μένει κάποιος σε πολυκατοικία σημαίνει αυτομάτως και να κάνει και τις αμοιβαίες υποχωρήσεις/συμβιβασμούς, που δεν καθορίζονται αποκλειστικά από το πλαίσιο του νόμου, αλλά και από τη διάθεση αγαστής συμβίωσης. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει βέβαια οι απαιτήσεις να είναι λογικές και από τις 2 πλευρές και να μην γίνονται υπερβολικοί.

 

Εμείς στην πολυκατοικία έχουμε έναν άγραφο κανόνα. Κανείς δεν παραπονιέται ΠΟΤΕ για φασαρία  :P . Οπότε εγώ θα ανεχτώ την ανζτελα Δημητρίου στις 4 το πρωί όταν θα γυρίσει κάποιος από τα μπουζούκια και αυτοί θα ανεχτούν την κιθάρα μου μια φορά την εβδομάδα που θα πάει λίγο πιο δυνατά.

Και μπορώ να πώ πως λειτουργεί πολύ καλύτερα απο άλλους που σκοτώνονται για το ποιος κάνει πιο πολυ φασαρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι οτι στην πολυκατοικια σου ειναι ολοι πλουσιοι εισοδηματιες που δεν χρειαζεται να εργαζονται και να αναπαυονται,ετσι δεν ειναι?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φανταζομαι οτι στην πολυκατοικια σου ειναι ολοι πλουσιοι εισοδηματιες που δεν χρειαζεται να εργαζονται και να αναπαυονται,ετσι δεν ειναι?

 

Άσε ρε δικέ μου τα κουφά και μη μου τη βγαίνεις στο έτσι. Αφασία μιλάμε δικέ μου.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Ποσα decibel (db) επιτρεπονται οταν δεν ειναι ωρες κοινης ησυχίας

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου