Προς το περιεχόμενο

τι γνωμη εχετε για τον joey jordison (slipknot)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ γρήγορος αλλά με λίγη τεχνική. Κάποτε είχα τρελάθει με αυτόν. Ωσπου άκουσα τον Mike Portnoy!!!!!!!

 

Και που να ακούσεις και καναν πραγματικό ντράμερ. :lol:

 

 

Αυτός των slipknot παντως είναι πολυ καλός. Κάνει και αρκετες ποζεριές πχ τον εχω δει να παίζει σε live με τα ντραμς και αυτον γυρισμενα αναποδα και στον αερα! 8O

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι στα αλήθεια πολύ γρήγορος... Δεν ξέρω όμως αν αυτό συνεπάγεται άμεσα το ότι είναι ''καλός'' ντράμμερ... :roll: (Να φανταστώ ότι έχεις πόρωση με τα τραγούδια ''(SIC)'' & ''pulse of the maggots''?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα πιστευω πως στα πρωτα album ο joey ειχε μεγαλητερη ταχυτιτα και οχι τοσο τεχνικη....αλλα στο τελεταιο που παρεπιπτοντος δν με πορονει οπως τα προηγουμενα, εχει τρομερη τεχνικη και κυριος στα ποδια!!! εχο δει και mike portnoy αλλα σαν τον joey δεν ειναι! ενοιτε πως ειναι και γαμω τους drummer alla o jordison εειναι το κατι παραπανω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά δεν παίζει τώρα σύγκριση jordinson - portnoy.. Ο δεύτερος ξέρει τύμπανα.. Τι εννοείς "έχεις δει portnoy" δηλαδή? Ο άνθρωπος δεν υπάρχει.. Κ να φανταστείς δεν είναι ο αγαπημένος μου drummer. Π.χ. δες εδώ κ πες μου αν ο jordinson είναι καλύτερος..

 

http://www.youtube.com/watch?v=-0ymaLqny1U&search=derek%20roddy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει το ειδα το video...στα ποδια ο joey εχει πιο πολλη τεχνικη και σαν flow ο jordison maresei περισσοτερο...στα χερια αυτος ισοσ ειναι πιο περιπλοκοσ στο παιξιμο του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα μπω στη διαδικασία να σε πείσω γιατί βλέπω οτι δεν παίζει. Δες απλώς κι αυτό

http://www.youtube.com/watch?v=pnSmJyWL53E&search=derek%20roddy

 

ο άνθρωπος παίζει δίκαση ανοιγοκλείνοντας ταυτόχρονα 2 hihat! Τώρα το γεγονός οτι σε όλα τα drumming και δη extreme metal drumming fora τον joey τον κράζουνε για το sloppy παίξιμο του μπορεί να μη σε ενδιαφέρει, αλλά δεν είναι και τυχαίο. Λες να τον ζηλεύουν όλοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου