Προς το περιεχόμενο

τι γνωμη εχετε για τον joey jordison (slipknot)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει οκ εγω παρέθεσα βίντεο που μόνο απλά 16α στις κάσες δεν είναι κ εδώ έγινε ολόκληρη ιστορία για το οτι είναι μουσική. Φίλε μου και η δίκαση στα 260 μουσική είναι είτε το θες είτε όχι. Είναι μια μουσική που δεν την προτιμάς το δέχομαι, αλλά μη τα μηδενίζεις όλα. Από την άλλη ξαναλέω οτι σε όλα τα τυμπανιστικά forum τον κράζουνε τον joey. Κ δε νομίζω οτι είναι κομπλεξικοί, την ίδια ώρα εξυμνούν άλλους παιχταράδες που δε χάνουν ούτε για πλάκα. Κ στο disasterpieces αλλά κ στο dvd της roadrunner όπου ακούγεται ο joey να παίζει μόνος του δε χρειάζεται να είσαι ειδικός για να καταλάβεις οτι ΧΑΝΕΙ!! Ορισμένες ιδέες του είναι πολυ όμορφες, αλλά εκτελεστικά είναι μετριότατος drummer. Να μην πούμε για εκείνο το poserαδικο το σολο που τον γυρνάνε ανάποδα κ υποτίθεται οτι δε μασάει κ ο τύπος έχει χάσει το ρυθμό για 30'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καταρχας δεν εχο δει το βιντε σου φιλε και δεν το πα γι αυτο και δεν εννοουσα ακριβως αυτο που καταλαβες...το να παιζει καπιος στο 260 το θεωρω φοβερο και ειμαι και γω φαν της ταχυτητας και μακαρι να παιξω και γω μια μερα στο μια τετοια ταχυτητα...μιας και μελεταω διπεταλο τωρα τελευταια και προσπαθω να ανεβω ταχυτητα ξερω ποσο δυσκολο ειναι να φτασει καποιος να παιζει στο 260...αυτο που εννοουσα εγω ειναι οτι το να παιζεις συνεχεια ξερα σε ενα κομματια διπεταλο δεν ειναι τοσο ωραιο...σε μερικα στυλ κ κομματια απαιτουνται κατι τετοια βεβαια αλλα καλυτερα ειναι να τα βαζεις εξυπνα σε ενα κομματι το διπεταλο και πανω στο groove...εκει φαινεται η εξυπναδα και το creativity ενος ντραμερ...οχι οτι εννοω παλι οτι οσοι κανουν το αντιθετο δεν ειναι καλοι ντραμερς μην παρεξηγιθω...απλα αν εχεις 10 ντραμερς που μπορουν και οι 10 να παιξουν στο 260 αν τους βαλεις να παιξουν ενα κομματι στο 260 συνεχομενα θα ακουστουνε το πανω κατω το ιδιο ενω αν τους βαλεις να επιλεξουν και οι 10 που θελουν να βαλουν αυτοι διπεταλο τοτε θα εχουμε 10 διαφορετικα κομματια και 1-2 απο αυτα θα ειναι φοβερα...αυτοι οι 1-2 ντραμερς θα εχουν την ικανοτητα που εχει ο joey...ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω δεν ειμαι πολυ καλος στην εκθεση :D ...τωρα οσο για το παιδι που ειπε οτι δεν ξερει να κανει γυρισματα κτλ ουδεν σχολιο τι να πω...τωρα για το φορουμ που τον κραζουν...εγο παντως στα φορουμ που ειμαι δεν τον κραζουν...τωρα οσο γι αυτους που κραζουν...αν ο Joey δεν ηταν καλος δεν υπηρχε περιπτωση να επαιζε στους slipknot...δεν τον εχουν εκει επειδη ειναι φιλοι κτλ κτλ κτλ αλλα επειδη ειναι φοβερος ντραμερ...επισης ebgale i roadrunner μια σινταρα για τα 25 χρονια της νομιζω και δεν ειναι τυχαιο οτι ειχε βαλει παραγωγο τον joey μαζι με τον flynn νομιζω και αλλον εναν δεν θυμαμαι...και τα περισσοτερα κομματια στο cd ειναι φοβερα και τα τυμπανα σχιζουν...οσοι κραζουν για μενα δεν ειναι καν ντραμερς ...εγω σαν ντραμερ ποτε δεν εχω κραξει αλλον ντραμερ (ενταξει εκτοςαπο 2-3) μονο και μονο απο σεβασμο...δεν με νοιαζει αν παιζει 1 χρονο η 10 και δεν με νοιαζει τι παιζει ειναι σεβαστη η προσπαθεια του καθενος...και αυτο το χω παρατηρησει και σε σεμιναρια που χω παει πχ thomas lang,weckl κτλ οτι αυτοι οι ανθρωποι δεν ζηλευουν καθολου και δεν λενε ποτε κακα λογια ο ενας για τον αλλον και ειναι παντα προθυμοι να σε βοηθησουν και ακουνε το παιξιμο σου και δεν το παιζουν υπερανω σε αντιθεση με τους περισσοτερους ελληνες ντραμερς και οχι μονο που την εχουν δει αυτοι και κανενας αλλος στον κοσμο...και να παιζεις τα καλυτερα ντραμς στον κοσμο δεν τρεχει καστανο...ενα οργανο ειναι...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο που ο πιτσιρικας προοριζεται να κανει σπερνει.δεν βγηκε ποτε ο ιδιος να το παιξει portnoy.τη πλακα του κανει οπως κ η υπολοιπη μπαντα κ στο κοσμο αρεσει.γιατι ψαχνετε τελειοτητα σε μουσικους τετοιου βεληνεκους?κοιταξτε τον εαυτο σας κ αφηστε τους τους αλλους.μπορει να τον ξεπερασετε μπορει κ να μη τον φτασετε ποτε.ενας ακομα ντραμερ ειναι που κανει το κομματι του κ περναει καλα.κατα την αποψη μου ειναι πολυ μουσικος κ ευρηματικος με πολυ συναισθημα.οχι η ευρηματικοτητα αλλα τα αλλα δυο ειναι που λειπουν απο ντραμερ τυπου portnoy κ το παρομοιο συνοθυλευμα.ολα τα χτυπηματα σε μια ενταση στην εντελεια.ειναι τοσο βαρετο.βαλτε τον οποιονδηποτε portnoy να παιξει grοvy πραγματα η ακομα περισσοτερο jazz κ θα καταλαβετε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα περισσότερα απο αυτά που λες συμφωνώ απόλυτα, εκτός από ένα θέμα: Για μένα ισχύει στην πλειοψηφία των περιπτώσεων οτι κάποιος δεν είναι τυχαία σε μια θέση. Αλλά πάλι κάποιες φορές η θέση στην οποία βρίσκεται κάποιος του είναι πολλή. Το cd αυτό της Roadrunner έχει και dvd και άμα δεις το μέρος του joey θα δεις οτι όντως δεν είναι και τέρας σταθερότητας. Εγώ δεν είπα οτι δεν έχει μυαλό. Τώρα όσο για το οτι τον επέλεξαν για εναν απο τους 4 songwriters, φυσικά δεν είναι τυχαίο. Και γω αυτόν θα έβαζα. Φράγκα είναι αυτα και marketing..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα πρόσφατα το γνωστό κλιπάκι με τον Jordison που παίζει κάθετα και στριφογυρίζει, με τις πεντάλφες κτλ. και εντυπωσιάστηκα, χωρίς βέβαια να είμαι ντράμερ και χωρίς να είμαι φάν των Slipknot... Ο ντράμερ που εμένα προσωπικά μου έχει κάνει εντύπωση από άποψη ταχύτητας, δύναμης, αλλά και τεχνικής είναι ο Gene Hoglan, που έχει περάσει από όλα τα top death metal συγκροτήματα...ακούστε το Symbolic των Death (για όσους δεν έχουν προηγούμενη εμπειρία)...

If you can't do it with StingRay, maybe the problem isn't the bass..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ντράμερ που εμένα προσωπικά μου έχει κάνει εντύπωση από άποψη ταχύτητας' date=' δύναμης, αλλά και τεχνικής είναι ο Gene Hoglan, που έχει περάσει από όλα τα top death metal συγκροτήματα...ακούστε το Symbolic των Death (για όσους δεν έχουν προηγούμενη εμπειρία)...[/quote']

 

γιωργακη το darkness descends απο dark angel που το βαζεις; :) :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ντράμερ που εμένα προσωπικά μου έχει κάνει εντύπωση από άποψη ταχύτητας' date=' δύναμης, αλλά και τεχνικής είναι ο Gene Hoglan, που έχει περάσει από όλα τα top death metal συγκροτήματα...ακούστε το Symbolic των Death (για όσους δεν έχουν προηγούμενη εμπειρία)...[/quote']

 

γιωργακη το darkness descends απο dark angel που το βαζεις; :) :wink:

Χαίρομαι που κατά καιρούς θυμάσαι το ένδοξο μεταλλικό παρελθόν σου.... :lol:

If you can't do it with StingRay, maybe the problem isn't the bass..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Το ειδα και εγω το σολο του Joey γυρναει αναποδα και στριφογυρναει. Εντυπωσιακο αλλα ανουσιο! Τιποτα ιδιαιτερο. Αντιθετα ειδα ενα σολο του Portnoy και εχασα την μπαλα, ισως ο Joey να ειναι λιγο πιο γρηγορος αλλα ο Portnoy δεν πιανεται 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα κατι παληκαρια στο διαδικτυο :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=Ln6b_nBM-V8

 

μαλλον τελικα δεν συμπαθω τον τυπο με το racing καθισμα που στριφογυρναει 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου