Προς το περιεχόμενο

NS Red Tele 72 είναι πλέον στα χέρια μου!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ το Forum!!!!!  :)

 

Θα ήθελα να σας παρουσιάσω το νέο μου απόκτημα από το www.guitars.gr.

Πριν καιρό ψαχνόμουνα για Tele 72 , είδα διάφορες επιλογές που είχα, αλλά στο τέλος κατέληξα σε μια Custom επιλογή. Τυχαίνει να έχω δει πολλά δείγματα δουλειάς του NS Guitar Workshop όπως επίσης τυχαίνει να γνωρίζω και να εκτιμώ απεριόριστα τον εξαιρετικό φίλο Σταύρο Ντούκα. Μια μέρα λοιπόν σηκώνω το ακουστικό και παίρνω τηλέφωνο τον Σταύρο και του λέω "Καλημέρα Σταύρο! Ενδιαφέρομαι να φτιάξω μια NS Tele 72, μέσα στις επόμενες μέρες θα έχεις την παραγγελία με τα ακριβή specs".  Λίγες μέρες αργότερα ο Σταύρος παραλαμβάνει την παραγγελία:

 

Body: 2 pieces swamp ash

Finish: nitro satin finish red color

Neck: Maple neck nitro satin finish - Rosewood Fretboard

Pickups: Harry Haussel 1959 set (with split coil), Nickel Covers

Electronics: Custom noiseless shielding, Orage drop capacitor, CRL 3- way switch, Japan pots, Switchcraft output jack

Bridge: Kluson bridge

Tuners: Kluson vintage

Nut: TUSQ

 

Το συζήτησα μαζί του, του άρεσε επίσης η ιδέα αυτής της κατασκευής και εκεί λοιπόν ξεκίνησαν όλα...!  ;D Με μεγάλη αγωνία περίμενα τα parts....ο Σταύρος όπως πάντα εξυπηρετικότατος και ευγενέστατος ήταν σε συνεχή επικοινωνία μαζί μου και με ενημέρωνε για την πορεία της κιθάρας. Στην συνέχεια λάμβανα φωτογραφίες με το χρώμα της κιθάρας αλλά και από την διαδικασία της κατασκευής. Πριν από μερικές εβδομάδες λοιπόν έφτασε η ώρα να παραλάβω την κιθάρα. Μου έλεγε και ο Σταύρος ότι το αποτέλεσμα ήταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ τόσο ηχητικά όσο και αισθητικά, αλλά πραγματικά όταν την έπιασα στα χέρια μου ένιωσα ότι ηλεκτρίστηκα......ο ήχος ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα......πραγματικά ήταν το κάτι άλλο...... Δεν θα μπορούσε η κιθάρα να είναι πιο κοντά στα δικά μου γούστα....

Για άλλη μια φορά θα ήθελα να τονίσω ότι NS Guitar Workshop σημαίνει.......ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ - ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ και φυσικά ΑΨΟΓΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ.... :)

 

Εδώ είναι οι φωτογραφίες: http://www.guitars.gr/el/news/389-ns-custom-red-tele   (δεν μπορούσα να τις κάνω επισύναψη γι' αυτό σας δίνω το λινκ)  ;D

 

Ρωτήστε με φυσικά ότι θέλετε! :)

 

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αa...αυτή είναι δηλαδή η "ένοχη" για εκείνα τα ακατάληπτα pm που μου έστειλε ο Ηλίας τις προάλλες... ;D ;D

 

Καλορίζικη!  :)

Πότε θα ακούσουμε και κανένα clip;

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχα αυτή είναι λοιπόν!!!!  ;D Ψάχνω να βρω εξοπλισμό από κανέναν φίλο για να την ηχογραφήσω το συντομότερο!! Μέχρι τότε όμως μπορώ να σας παραθέσω ένα βίντεο που είναι πάρα μα πάρα πολύ κοντά στα δεδομένα της δικιά μου (είναι η ίδια κιθάρα απλά με maple) !!  ;D

 

(Στο βίντεο παίζει ο Ηλίας!!!  ;D  ;D )

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: Δεν πιστεύω να την πλήρωσες κιόλας;

Διαφημιση οικογενειακής ταβερνας θυμίζει.

Μηπως κατι δεν παει καλα με τους κανονισμους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: Δεν πιστεύω να την πλήρωσες κιόλας;

Διαφημιση οικογενειακής ταβερνας θυμίζει.

Μηπως κατι δεν παει καλα με τους κανονισμους;

 

Λες να μην την αγόρασα........??????

Δεν υπάρχει σκοπός διαφήμισης....!!! Απλά δηλώνω ικανοποιημένος από την εξαιρετική δουλειά του NS Guitar Workshop και το παρουσιάζω, είναι κακό αυτό??

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δηλώνω ικανοποιημένος από την εξαιρετική δουλειά του NS Guitar Workshop και το παρουσιάζω, είναι κακό αυτό??

Και πολύ καλά κάνεις...μεγειά σε σένα ;D και μπράβο για μία ακόμα φορά στον Κυρ Σταύρο για τη πολύ καλή δουλειά που κάνει... ;) μακάρι να ήταν πιό κοντά μας

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πολύ καλά κάνεις...μεγειά σε σένα ;D και μπράβο για μία ακόμα φορά στον Κυρ Σταύρο για τη πολύ καλή δουλειά που κάνει... ;) μακάρι να ήταν πιό κοντά μας

 

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου.........απλά μερικοί παρεξηγούν κάποια πράγματα........τι να πω ο καθένας έχει την κρίση του........και πάλι σ' ευχαριστώ πολύ πάντως!!  :)

 

Σύντομα και samples με την Tele 72!!!!!  ;D (αρκεί να βρω εξοπλισμό χαχαχαχαχα ;D )

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο οργανο!

 

το satin/shrunken στο σωμα ειναι ολα τα λεφτα!

 

 

κλιψ ασαπ!  ;)

 

Άσε φίλε μου την έχω ερωτευτεί!!! Δεν ξεκολλάει απο τα χέρια μου!!! Η Duesenberg V-Caster έχει αρχίσει και κάθεται στην βάση της παραπονεμένη χαχαχαχαχχαχαχα  ;D

 

Για κλίπς θα προσπαθήσω το συντομότερο πραγματικά!!! ;D  ;D  ;D Ψάχνω να βρω μια καλή κάρτα ήχου γιατί έχω ήδη στα χέρια μου ένα Shure sm57 έτοιμο.......ελπίζω να βρεθεί σύντομα!!!  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κλίπς θα προσπαθήσω το συντομότερο πραγματικά!!!

Πήγαινε στον Ηλία (Elavd)...και πές του ότι είσαι από το Noiz.... ;D ;D

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου