Προς το περιεχόμενο

"Roger Waters - The Wall" live στην Αθήνα 8-9-12 Ιουλίου 2011


Papalampraina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να λεμε τωρα. Με μια λεξη υπερπαραγωγη. Παρολο που ηταν σε κλειστο και βαση προηγουμενης εμπειριας σε αλλες συναυλιες ειναι χαλια ο ηχος τελικα ειδαμε τι συμαινει επαγγελματισμος. Τωρα για αυτους που δεν πηγαν και παρολα αυτα εχουν αποψη και εχουν και σκοπο να το κρινουν απο το dvd τι να πω; Με αφηνουν παγερα αδιαφορο. Εγω παντως εμεινα 100% ευχαριστημενος και ειμαι πανευτυχης που ημουν εκει (παρολο που χαραμησα δυο ημερες απο τις διακοπες μου για να παρω το εισητηριο).

 

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

ΜΑ ΤΙ ΣΤΟ ΔΙ@ΟΛΟ παίρνουν και κρατιούνται έτσι μερικοί στα 70 τους!!!!!!!!!

 

 

Μα φυσικά παίζουν... μπάσο  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Δεν βλέπεις εμένα;  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα φυσικά παίζουν... μπάσο  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

...καλά...έχω δεί και τον Jeff Beck στα 60 φεύγα του...που δεν παίζει μπάσσο. :o

 

Εσύ στην ηλικία τους, δεν σου λέω πως θα είσαι!!!!!! :D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα για αυτους που δεν πηγαν και παρολα αυτα εχουν αποψη και εχουν και σκοπο να το κρινουν απο το dvd τι να πω; Με αφηνουν παγερα αδιαφορο. Εγω παντως εμεινα 100% ευχαριστημενος και ειμαι πανευτυχης που ημουν εκει (παρολο που χαραμησα δυο ημερες απο τις διακοπες μου για να παρω το εισητηριο).

 

Αγαπητέ μου φίλε, ο καθένας τοποθετείται απέναντι στα γεγονότα από τη δική του σκοπιά. Αντί να παριστάνεις τον έξυπνο, γιατί δεν κάνεις κάτι πραγματικά έξυπνο: μέτρα πόσοι συμμετείχαν στο thread, σύγκρινέ τους με τον αριθμό των ενεργών επισκεπτών του noiz.gr, και μετά αναλογίσου πόσο απίστευτα λίγοι είναι εκείνοι που ενδιαφέρθηκαν για το σώου που παρακολούθησες.

 

Μην βαφτίζετε οτιδήποτε ενδιαφέρει εσάς, ως να είναι σημαντικό για όλους, και συνεπώς μην καταφρονείτε αυτούς που εκείνα τα βράδυα επέλεξαν να κάνουν κάτι άλλο.

 

Επίσης, όταν θες να την "πεις" σε κάποιον, μάθε πρώτα να μιλάς: "χαράμισα" σημαίνει "πέταξα στα σκουπίδια για κάτι που δεν άξιζε".

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέτρα πόσοι συμμετείχαν στο thread, σύγκρινέ τους με τον αριθμό των ενεργών επισκεπτών του noiz.gr, και μετά αναλογίσου πόσο απίστευτα λίγοι είναι εκείνοι που ενδιαφέρθηκαν για το σώου που παρακολούθησες.

Βέβαια δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι με χωρητικότητα 20.000 ατόμων περίπου Χ 3 ημέρες...είναι ένα σώου που είδαν 60.000 άτομα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα... ;)

Ο Noizer και ο Sir ας πούμε που γράφουν μόνο στην επικαιρότητα, δεν συμμετέχουν στο thread, αλλά μπορεί να πήγαν στο ΟΑΚΑ ;D

 

ΥΓ. Πολλοί από τα "ενεργά" μέλη ταξίδεψαν από διαφορετικές πόλεις για να δούν το σώου...εάν επίσης λέει κάτι αυτό!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι με χωρητικότητα 20.000 ατόμων περίπου Χ 3 ημέρες...είναι ένα σώου που είδαν 60.000 άτομα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα... ;)

Ο Noizer και ο Sir ας πούμε που γράφουν μόνο στην επικαιρότητα, δεν συμμετέχουν στο thread, αλλά μπορεί να πήγαν στο ΟΑΚΑ ;D

 

Ασφαλώς.

 

Νομίζω ότι είναι δεδομένο σε ποιους απευθύνονται τέτοια σώου. Όπως έγραψε και άλλο εκλεκτό μέλος, είναι σαν το κοινό που πήγε να δει το Cats. Μουσικόφιλους δεν τους λες... ροκάδες δεν τους λες... γνώστες του σχετικού ρεπερτορίου.. πάλι δεν τους λες... τέλος πάντων δεν είναι και για πολύ συζήτηση....

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κανουμε εμεις που δεν ειμαστε εξυπνοι τον παριστανουμε. Παλι καλα που εισαι και εσυ εδω (ο μοναδικος εξυπνος του φορουμ) με την ιδιοτητα να την λες συνεχεια στον κοσμο.

Και ναι ρε μεγαλε προτημω να κατσω απο τις 15 ημερες αδειας μου τις δυο στην Αθηνα.

Εσυ μπορει ολο τον χρονο να πηγαινεις για μπυρες, να χαλας τα λεφτα σου στις πουτανες αλλα για εμενα η μονη μου εξοδος ειναι να πηγαινω σε συναυλειες και τον υπολοιπο καιρο αραζω σπιτι με φιλους.

Αντε τωρα διορθοσαι τιν ωρθωγραφοια μου

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, μια προσωπική άποψη για το γεγονός με αφορμή αυτά που λέει ο Trolley.

 

Δεν πήγα στη συναυλία. Το βασάνισα πολύ όμως.

Δεν με ενδιαφέρει ο Waters per se αλλά και, εξαιρουμένων ορισμένων πολύ όμορφων στιγμών, θεωρώ το the Wall, πομπώδες, δήθεν και κλισεδιάρικο (και σταματώ εκεί γιατί ήδη ετοιμάζετε απαντήσεις ;D).

 

Ήθελα πολύ όμως να δω το θέαμα, να δω το στήσιμο του ήχου αλλά και να κρεμάσω κι εγώ την κονκάρδα για τις μελλοντικές ποζεροσυζητήσεις "ήμουν κι εγώ εκεί".

Το ότι θα το βγάλουν όμως σε DVD με κράτησε απόντα του γεγονότος.

Και θα μου πειτε "είναι η οπτικοακουστική καταγραφή του γεγονότος better than the real thing ?"

Χμ, μπορεί. Γιατί σε μια συναυλία (πέραν της παρέας, του χαβαλέ, και του after  ;)) πάω για το πάθος που θα έχει αλλά και θα μεταδίδει το εκάστοτε συγκρότημα.

Αν είναι απλώς για να απολαύσω μόνο το οπτικοακουστικό, γιατί να στριμωχτώ και να μην το απολαύσω με τις ιδανικές συνθήκες και εκπομπής (επιμέλεια εικόνας και ήχου από κορυφαίους του είδους) αλλά και λήψης (μηχανήματα αναπαραγωγής και εντάσεις της επιλογής μου).

Θα ναι το ίδιο; Με τίποτα.

Θα ναι καλύτερα; Για μένα.....ίσως... (και δυστυχώς δεν θα το μάθω ποτέ, αντίθετα με κάποιον που πήγε)

 

Και αυτοκρινόμενος, δε νομίζω ότι είναι θέμα τεμπελιάς καθότι το ίδρωσα μουσικά το χθεσινό απογευμοβράδι. ;D

 

Απλά μια άποψη......

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου