Προς το περιεχόμενο

"Roger Waters - The Wall" live στην Αθήνα 8-9-12 Ιουλίου 2011


Papalampraina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως για να κλεισουμε εδω το θεμα...το the wall γραφτηκε ακριβως για να ειναι πομπωδες και κλισε και κιτς...

Πιθανόν να έχεις δίκιο αν έχεις διαβάσει ότι κάτι τέτοιο επιθυμούσαν οι δημιουργοί του.

Δεν προυποθέτει όμως ότι πρέπει να αρέσει εξ' ολοκλήρου σε όλους κι όλας.

 

Ο ορισμός της μιζέριας σε αυτό το thread!!

Μπορείς πέρα από ακατάληπτος να γίνεις πιο συγκεριμένος που την είδες την μιζέρια;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν υποτιμώ καθόλου το "The Wall" ..... μα... ας μην υπερβάλλουμε. Ποια μηνύματα? Το ότι ο πόλεμος είναι κακό πράγμα και το ότι η δόξα απομονώνει τον καλλιτέχνη από το κοινό του?

Εχετε δοκιμασει να ακουσετε ποτε το the wall μαζι με το final cut? ;)

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόλεμο = Κακό

Ειλήνη = Καλό

Ροκ = Καλό

Τοίχο = Κακό

Τσίσα = Καλό

 

(Διάλλειμα για να κτυπήσουμε παλαμάκια στο Vera).

 

 

:) :) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπορείς πέρα από ακατάληπτος να γίνεις πιο συγκεριμένος που την είδες την μιζέρια;

 

Όπως κάποιοι βλέπουν κάτι το οποίο εγώ δεν είδα στο live έτσι και εδώ εγώ βλέπω κάτι το οποίο δεν βλέπουν άλλοι στα posts τους!

 

So simple! :)

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το ότι ακόμα και όσοι δεν ήρθαν στην παράσταση νιώθουν την υποχρέωση να εξηγήσουν γιατί, όπως και να το κάνουμε τονίζει περαιτέρω το κατά πόσο είναι σημαντικό σαν έργο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως κάποιοι βλέπουν κάτι το οποίο εγώ δεν είδα στο live έτσι και εδώ εγώ βλέπω κάτι το οποίο δεν βλέπουν άλλοι στα posts τους!

Δεν σου είπε κανείς ότι ήταν άσχημο show. Νομίζω ότι όλοι είπαν ακριβώς το αντίθετο.

 

Το αν το, σημαντικό, όπως τονίζει η Εύη, άλμπουμ The Wall αρέσει ή δεν αρέσει, είναι κάτι που δεν μπορείς να ελέγξεις και δεν θα έπρεπε να σε αφορά και να εξανίστασαι για οιαδήποτε αντίθετη άποψη, εκτός κι αν νοιώθεις ανασφάλεια για το αισθητικό σου κριτήριο. ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ω μεγιστε trolley εχεις δικιο. το 1/1000 να εγραφες/δημιουργουσες απο αυτα που εχουν κανει οι floyd και ο Waters θα σου ειμασταν -εμεις οι ταπεινοι- υποχρεοι για παντα

δημιουργια= καλο

χολη=κακο

Παντα φιλικα και με αγαπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου είπε κανείς ότι ήταν άσχημο show. Νομίζω ότι όλοι είπαν ακριβώς το αντίθετο.

 

Το αν το, σημαντικό, όπως τονίζει η Εύη, άλμπουμ The Wall αρέσει ή δεν αρέσει, είναι κάτι που δεν μπορείς να ελέγξεις και δεν θα έπρεπε να σε αφορά και να εξανίστασαι για οιαδήποτε αντίθετη άποψη, εκτός κι αν νοιώθεις ανασφάλεια για το αισθητικό σου κριτήριο. ;)

 

 

Το τι με αφορά και τι όχι είναι δικό μου θέμα! Ειδικά σε δημόσια γραπτά! Εκτός αν έχεις ανασφάλεια για τα γραφώμενά σου. ;)

 

Άσε που δεν είπα τίποτα απο αυτά που εμμέσος λές ότι είπα!

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

......... και αναιτίως βέβαια, η συζήτηση πάλι γύρισε στο "μην βλασφημείτε τα Θεία".

 

Θα μου επιτρέψετε να μην συνεχίσω...........

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου