Προς το περιεχόμενο

"Roger Waters - The Wall" live στην Αθήνα 8-9-12 Ιουλίου 2011


Papalampraina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέραν της πλακός η συγκεκριμένη εποχή γέννησε αριστουργήματα.

Δεν σε έχω δεί να τα παίζεις με τη μπάντα σου... ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

.. τα νειάτα έκαναν την επιλογή τους στα τέλη της δεκαετίας του '70 στη Μεγ. Βρεττανία και έστειλαν όλες αυτές τις "μουσικές" (μη χέσω) αντιλήψεις στο χρονοντούλαπο της ιστορίας (έλα Παναγία μου). Μετά το πανκ, όλα αυτά έχουν αλλάξει και (για να το θέσω όπως το έθεσε ο Keith Emerson πριν λίγα χρόνια: people don't buy that clever shit anymore).

 

  Έγραψες!!! Αυτό περίμενα κάποτε να το διαβάσω σ'αυτό το thread. Έχεις απόλυτο δίκιο και είναι μια αντικειμενική αλήθεια.

 

  και μην μπερδεύετε το  punk με τα στάδια και τις δόξες. Στην εποχή που βγήκε, το πανκ ήταν μία μουσική κατάσταση καθαρά μεταξύ των νέων που ακούγανε αυτή τη μουσική. Δεν υπάρχουν ροκ σταρ στο πανκ. Αυτό θέλανε να αποτάξουν, το σταριλίκι. Όλα τα μετέπειτα μπερδέματα οφείλονται αποκλειστικά στη μουσική βιομηχανία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωρες ωρες αναλυετε μεχρι αηδιας παντως... ελεος

 

ειπαμε ο καθενας λεει τη γνωμη του, αλλα να ειναι εντος θεματος εστω.

εδω νομιζω οτι ειναι : "ακουσα-ειδα : R .Waters στην Αθηνα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    NikolasAth, ο σκοπός είναι να αναλύουμε μεχρι αηδίας. Το θέμα Roger Waters νομίζω ότι στα βασικά του σημεία έχει ολοκληρωθεί αρκετές σελίδες πίσω. Το τί γράφεται έπειτα, πάντα έχει σχέση με το αρχικό θέμα 'όσο και να εκτροχιάζεται το θέμα'. Όταν εγω δω κάτι που με ενδιαφέρει να συμμετάσχω και να πω τη γνώμη μου θα το κάνω, και δεν είναι κάτι που γίνεται σε ολα τα thread  του forum. Ούτε το έχουμε κάνει 'παιδική χαρά' για την ώρα.

 

  Τώρα, αν νομίζει κάποιος ότι η αναφορά ακόμα και στο πανκ 'ως αντίδραση' δεν κολλάει στην πρόσληψη της ροκ παράστασης ως έννοια, τότε κατά τη γνώμη μου αντιμετωπίζει τα ζητήματα μουσικής και παράστασης μονόπλευρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα, αν νομίζει κάποιος ότι η αναφορά ακόμα και στο πανκ 'ως αντίδραση' δεν κολλάει στην πρόσληψη της ροκ παράστασης ως έννοια, τότε κατά τη γνώμη μου αντιμετωπίζει τα ζητήματα μουσικής και παράστασης μονόπλευρα.

Bεβαίως και κολλάει το πανκ 'ως αντίδραση'...όπως έχει και τη θέση του πλέον στο χρονοντούλαπο...απλά έχει μικρότερο ράφι από ότι φαίνεται ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εφήμερο...όπως όλες οι μόδες

 

Εκτός από το Blues που δεν ήταν, δεν είναι και δεν θα είναι ποτέ μόδα.

Ας με συγχωρέσετε για το off topic αλλά..................

 

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου