Προς το περιεχόμενο

"Roger Waters - The Wall" live στην Αθήνα 8-9-12 Ιουλίου 2011


Papalampraina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θέλω να κάνω ανεξέλεγκτο trolling αλλάάά...

Α) 65 ευρώ μόνο για τους Zappelin... (65 ευρώ έκανε 3μερο rockwave μαζί με το camping)

Β) Θεωρείτε λογικό να ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ κάτι, να σας απαγορεύουν να κρατήσετε κάτι ως ενθύμιο (φωτογραφία) επειδή θέλουν να ΞΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΤΕ μετά για να πάρετε το Blu ray? Και κράζετε αυτούς που θεωρούν αυτονόητο το να βγάλω μία φωτό?

Γ) Εντάξει ρε παιδιά κλειστός χώρος... Απαγορεύεται το κάπνισμα... Ας μην καπνίσουμε... Δεκτό... ΝΟΤ!! Να τους κράζατε επειδή είναι κλειστός ο χώρος το δέχομαι... Να τους κράζετε επειδή και καλά το "απαγόρευσε ο Waters" ε υπάρχει πρόβλημα ρε φίλε... Ποιος στον π****ο είναι ο Waters που βάζει 65 ευρώ το εισιτήριο, απαγορεύει τις φωτογραφίες, απαγορεύει τα βίντεο και απαγορεύει το κάπνισμα... Να πιούμε μπύρα επιτρέπεται?? Και αν μεθύσει κάποιος και αρχίσει να ουρλιάζει από συγκίνηση?  ::) ::)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Funky_bassman απαράδεκτα τα όσα έγραψες...

Πρώτον, έλεος πια με το τσιγάρο! Και με τους μπάφους ακόμα χειρότερα. Σε όλο τον πολιτισμένο κόσμο απαγορεύεται το κάπνισμα σε κλειστούς χώρους και είναι απίστευτη εμπειρία για μας εδώ να παρακολουθούμε στο εξωτερικό μια συναυλία χωρίς ντουμάνι  ::) Κατάντια.

 

Δεύτερον, όχι απλά ήταν καλή τιμή τα 65Ε για όσα είδαμε, αλλά μετά από αυτό το show θεωρώ κιόλας ότι ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ συγκρότημα ζητάει πάνω από 30-35Ε για να τους δούμε απλά να ανεβαίνουν στη σκηνή και να παίζουν είναι κοροϊδία! Που θες κι ενθύμιο... Και τη μάσκα κρατάς άμα θες ενθύμιο  :P και τα κόκκινα χαρτάκια στα διάφορα σχήματα που έπεφταν στο τέλος.

 

Στα της συναυλίας συμφωνώ γενικά με fenderiarh, και μένα με ενόχλησε το σύνθημα, κυρίως λόγω του πώς αντέδρασε ο ...όχλος από κάτω. Ο Kilminster πάλι ωραία έπαιζε, αλλά καταλαβαίνω τι εννοείς, μια δυο καγκουρεμένες γκαζωμένες pinched harmonics που πέσανε πράγματι ήταν εκτός ύφους  ;D . Εσύ άλλωστε είσαι και μάστορας στο είδος  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι φίλε αλλά εισαι hopeless

Δεν κατάλαβες πως το εννοώ... Δέχομαι το να μην καπνίζω σε κλειστό χώρο για να μην ενοχλώ τους άλλος... Αλλά είναι τουλάχιστον χαζό να κράζουμε όχι επειδή ήταν κλειστός ο χώρος αλλά επειδή το απαγόρευσε ο Waters... Στις υπόλοιπες συναυλίες σε κλειστούς χώρους δεν έχω δει να γκρινιάζετε... Αλλά ποιότητα είναι μόνο αυτός που σας απαγορεύει πράγματα επειδή την έχει δει βεντέτα?

 

Δεύτερον, όχι απλά ήταν καλή τιμή τα 65Ε για όσα είδαμε, αλλά μετά από αυτό το show θεωρώ κιόλας ότι ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ συγκρότημα ζητάει πάνω από 30-35Ε για να τους δούμε απλά να ανεβαίνουν στη σκηνή και να παίζουν είναι κοροϊδία! Που θες κι ενθύμιο... Και τη μάσκα κρατάς άμα θες ενθύμιο  :P και τα κόκκινα χαρτάκια στα διάφορα σχήματα που έπεφταν στο τέλος.

Εσύ όταν έρθει ο Waters στον Παρθενώνα να του απαγορεύσεις να βγάλει φωτογραφίες επειδή υπάρχουν ωραιότατες καρτ ποστάλ που μπορεί να αγοράσει με 50 ευρώ (τόσο δεν έχει ένα blu ray?)... Και φυσικά μπορεί να κρατήσει για ενθύμιο το εισιτήριο του metro... Σωστά 65 ευρώ είναι απλά 3 μεροκάμματα... Σα δε ντρέπομαι να τα θεωρώ πολλά λεφτά...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν το θυμάμαι ακριβώς γιατί δεν το έχω μαζί μου, όποιος αγόρασε εισιτήριο συμφώνησε και με τους όρους που είχε τυπωμένους επάνω. Ξέχασα βέβαια, οι όροι είναι για τους άλλους, τους χαζούς. Το πράγμα είναι απλό. Όποιος δεν συμφωνεί, δεν πάει.

Για το αν μας ενοχλούν οι εκατοντάδες μικρές οθόνες πάνω από τα κεφάλια του κόσμου, εμένα προσωπικά με ενοχλούν, μου χαλάνε την εικόνα. Όπως και οι μπάφοι γιατί μου βρωμάνε. Όπως και τα παλαμάκια, γιατί ούτε ζεϊμπεκιές παίξανε χτες, ούτε σωστά ρυθμικά ήταν. Αλλά για τα παλαμάκια δεν διαμαρτύρομαι στην συναυλία, το βουλώνω και το ανέχομαι.

Σκηνικό από έναν φίλο στην κερκίδα. Κάτι παιδιά στήσανε κάμερα και γκρινιάζανε στον κόσμο να μην τραγουδάει ή να μην βαράει παλαμάκια, για να μην τους χαλάει την βιντεοσκόπηση. Μάλιστα είπανε και μεγάλη ατάκα "εσείς να τραγουδήσετε ήρθατε ή για να ακούσετε την συναυλία;".

Ήμαρτον. Ούτε εγώ δεν είμαι τόσο ξινός.

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβες πως το εννοώ... Δέχομαι το να μην καπνίζω σε κλειστό χώρο για να μην ενοχλώ τους άλλος... Αλλά είναι τουλάχιστον χαζό να κράζουμε όχι επειδή ήταν κλειστός ο χώρος αλλά επειδή το απαγόρευσε ο Waters... Στις υπόλοιπες συναυλίες σε κλειστούς χώρους δεν έχω δει να γκρινιάζετε... Αλλά ποιότητα είναι μόνο αυτός που σας απαγορεύει πράγματα επειδή την έχει δει βεντέτα?

 

Απλά είναι ένας επιπλέον λόγος να σεβαστείς το (υποτίθεται) αυτονόητο. Και δεν είναι θέμα βεντέτας, κι εγώ αν έπαιζα σε συνοικιακό live θα ζητούσα να μην καπνίζουν οι παρευρισκόμενοι, ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ! Κι ο μακαρίτης ο Gary Moore το είχε ζητήσει, αλλά ο έλλην ροκάς είναι ασυγκράτητος θεριακλής  ::)

Τέλος το οφφτόπικ, μπορείς να σφαχτείς για τα καπνιστικά σου δικαιώματα αλλού.

 

Εσύ όταν έρθει ο Waters στον Παρθενώνα να του απαγορεύσεις να βγάλει φωτογραφίες επειδή υπάρχουν ωραιότατες καρτ ποστάλ που μπορεί να αγοράσει με 50 ευρώ (τόσο δεν έχει ένα blu ray?)... Και φυσικά μπορεί να κρατήσει για ενθύμιο το εισιτήριο του metro... Σωστά 65 ευρώ είναι απλά 3 μεροκάμματα... Σα δε ντρέπομαι να τα θεωρώ πολλά λεφτά...

 

Άλλα 'ντ' άλλα της Παρασκευής το γάλα  ::)

Δεν ήταν λίγα λεφτά, σε σχέση όμως με το τι αηδίες (μπροστά σε αυτό) έχουμε δει πληρώνοντας 80 και 90 ευρώ, θα μου επιτρέψεις να θεωρώ ότι αυτά τα 65 άξιζαν τον κόπο μέχρι τελευταίου cent. Επειδή δεν κατάλαβες ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα:

 

αλλά μετά από αυτό το show θεωρώ κιόλας ότι ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ συγκρότημα ζητάει πάνω από 30-35Ε για να τους δούμε απλά να ανεβαίνουν στη σκηνή και να παίζουν είναι κοροϊδία!

Αυτά  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOOOOOOOOOL αν ημουν η μπαντα στο abitwpt 1 θα ειχα μπερδευτει σιγουρα.

Ποιο είναι αυτό?

 

Δεν θέλω να κάνω ανεξέλεγκτο trolling αλλάάά...

rr.jpg

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου