Προς το περιεχόμενο

"Roger Waters - The Wall" live στην Αθήνα 8-9-12 Ιουλίου 2011


Papalampraina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

, λαϊκισμός και μασημένη τροφή σε ορισμένα σημεία,

 

Άκουσα και αρκετά προ ηχογραφημένα χειροκροτήματα πράγμα τραγικό

και κοιταζόμασταν σαν χαζοί.

 

Οσον αφορα το πρωτο (λαικισμο) ισως να εχεις ενα δικιο αλλα και παλι δεν ειμαι και τοσο βεβαιος οτι γι αυτο φταιει ο ιδιος η αν γινονται λαικιστικα τα μυνηματα επειδη ετσι τα εκλαμβανει η αρενα.

 

Τωρα τα προηχογραφημενα χειροτκροτηματα και τη φωνη του Gilmour sto CN που εγραψε αλλος συμφορουμιτης που την ακουσατε ρε παιδια?

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σε 2-3 σημεία ήταν και μάλιστα στην αρχή νόμιζα οτι ήταν ο κόσμος

αλλά αφού γύρισα το βλέμμα μου απο δω και από κει και τότε το συνειδητοποίησα.

 

Τη φωνή του Γκίλμουρ δεν την άκουσα σίγουρα και μάλιστα δεν μου άρεσε η φωνή του τύπου στο CN.

 

Σόρυ αλλά αν δεν είναι λαϊκισμός το "Να γαμηθεί η κυβέρνηση" που υπήρχε γραμμένο σε κάποια φάση τι είναι. Δεν τον έβλεπαν και ζώα, καταλαβαίνουμε κάποια πράγματα και διαβάζουμε, ξέρουμε τι γίνεται στον κόσμο. Τέλος πάντων...

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2-3 σημεία ήταν και μάλιστα στην αρχή νόμιζα οτι ήταν ο κόσμος

αλλά αφού γύρισα το βλέμμα μου απο δω και από κει και τότε το συνειδητοποίησα.

Κοιτα το the wall εχει αρκετα μερη σαμπλαρισμενα(οπως και η παιδικη χορωδια σαμπλαρισμενο ηταν,δεν νομιζω να πιστεψε καποιος οτι οντως τραγουδουσαν τα παιδακια..)Μαλλον μπερδευτικες με καποιο σαμπλαρισμενο χειροκροτημα απο τους "οπαδους" του Pink...δεν νομιζω οτι ο waters εχει καποια αναγκη να βαλει εξτρα χειροκροτηματα,ασε που και ο κοσμος την παρασκευη σε καποια σημεια ηταν εκνευριστικοτατος...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ούτε τα χειροκροτήματα κονσέρβα κατάλαβα. Αυτό που λέει ο warwick είναι μάλλον...

 

Να ρωτήσω ένα άλλο θέμα, πώς γίνεται να μην έχει καμία από τις συναυλίες των συγκροτημάτων που έχω πάει τόσο καλό ήχο όσο αυτή (με την έννοια που είπε κάποιος πριν, όλα τα όργανα καθαρά και σε σωστή ένταση, στις άλλες συναυλίες πονάνε τα αυτιά μου κυριολεκτικά);

Πρόκειται για αδιαφορία; Κάνω εγώ κάτι λάθος;  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω ένα άλλο θέμα, πώς γίνεται να μην έχει καμία από τις συναυλίες των συγκροτημάτων που έχω πάει τόσο καλό ήχο όσο αυτή (με την έννοια που είπε κάποιος πριν, όλα τα όργανα καθαρά και σε σωστή ένταση, στις άλλες συναυλίες πονάνε τα αυτιά μου κυριολεκτικά);

Αδερφε μολις ανοιξες ενα τερααααστιο θεμα και πολυ πολυ πολυ ενδιαφερον....

Πρεπει να αναφερουμε επισης οτι οι εντασεις στο ΟΑΚΑ ηταν απιστευτα υψηλες...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον έβλεπαν και ζώα, καταλαβαίνουμε κάποια πράγματα και διαβάζουμε, ξέρουμε τι γίνεται στον κόσμο.

 

Χαιρομαι που το λες, αν και επ' αυτου θα μπορουσαν να ειπωθουν πολλα, αλλα αστο καλυτερα  ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θελα να πω την αποψη μου για τα Reunions.Οκ οι Floyd ειναι γκρουπαρα,οκ οι U2 ειναι γκρουπαρα κλπ κλπ με αυτα μεγαλωσαμε. Εγω ομως διαφωνω σε ενα πραγμα. Εκανες το 80 το Wall ,εκανες ολο τον κοσμο να χαζεψει,προσφερες τοσα πραγματα στην μουσικη με αυτο το αλμπουμ (και οχι μονο) στιγμάτισες γενιές ολοκληρες κλπ κλπ .Ποιος ο λογος να κανεις παλι κατι τοσο επιτυχημένο Τι θες να αποδείξεις ή ακομα καλύτερα τι θες να προσφέρεις με αυτο ? Περα απο την οποια γκρινια που διαβασα παραπανω (προσωπικά χέστηκα αν τραβάνε βιντεο,καπνιζουν περδονται  ;D κλπ κλπ ) σημπαιραινω οτι ηταν μια μαματη συναυλια .....αλλα μεχρι εκει.Πλεον με την τεχνολογία,εφε ,και με αρκετα λεφτα κανεις τα παντα.

 

Εκει που θελω να καταληξω (εντελως προσωπική αποψη και οπτικη γωνια) δεν θεωρώ σωστο να βγαινεις και να ξανακανεις πραγματα για τα οποια εχει ειδη αναγνωριστη και ειδη καταξιωθεί απο τον κοσμο.Τελος πιστευω οτι οσο και υπεροχή να ηταν αυτο που ειδατε δεν προκειτε να φτασει ποτε αυτο που εγινε το 80.

 

ΥΓ Παιδια μην βαρατε ολοι μαζι....ενας ενας... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Mick77 θα διαφωνησω μαζί σου για τον εξής λόγο: εδώ κι κάμποσα χρόνια επαναλαμβάνω συνεχώς ότι θα πουλουσα την ψυχή μου στο διάολο για να δω Zeppelin ή Floyd. Και τώρα μου δίνεται η ευκαιρία να δω αυτό το all time masterpiece ζωντανά, κάτι που ποτέ δεν πίστευα ότι θα καταφερνα. Για αυτό και μόνο το λόγο χαίρομαι όσο δεν φαντάζεσαι για αυτό το live.

Από την άλλη ένα τόσο σημαντικό έργο σαν το the wall που έχει τόσα πολλά να πει, μακάρι να επαναλαμβάνεται για να το «μαθαίνουν οι νέοι και να το θυμούνται οι παλιότεροι». Αξίζει, δεν νομίζεις;.. ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.. θα πουλουσα την ψυχή μου στο διάολο για να δω Zeppelin ή Floyd............ μακάρι να επαναλαμβάνεται για να το «μαθαίνουν οι νέοι και να το θυμούνται οι παλιότεροι». Αξίζει, δεν νομίζεις;.. ;)  

 

Συμφωνώ στο πρωτο και ειναι μια αποψη που δεν την ειχα σκεφτει,απλα διαφωνω στο δευτερο,απλα πιστευω οτι πλεον με την τεχνολογια και το ιντερνετ που εχουμ ολοι στα χερια μας δεν χρειαζεται να επαναληφθεί κατι για να το μαθουν οι νεοι. Δεν ειμαι κατα στο να παιζουν οι γερολικοι  ;D ;D απλα ειμαι κατα οταν επαναλαμβανουν συγκεκριμένα πραγματα που εχουν γραψει ιστορια και νομιζω οτι πρεπει να κλεινεις εκει το κεφαλαιο Wall και οχι να το ξανανοιγεις μετα απο 20 χρονια.

 

 

ΥΓ Μηπως ζει ο Hendrix ή o Elvis τελικα και ετοιμαζουν κανα Live !!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου