Προς το περιεχόμενο

Mετατροπη χρωματος σε John petrucci



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν ακόμα ενδιαφέρεσαι για το Petrucci Graphic, σου προτείνω χρωματάκι...

 

Όντας κάτοχος της JPM100B και θέλοντας να βάψω την RG1620X στο ίδιο σχέδιο αλλά με διαφορετικά χρώματα, κατέληξα στο εξής χρώμα...

 

NewColor.thumb.jpg.866c1573fd1b3c18bd5d19e5586ae953.jpg

Finish.jpg.a634e4f7bca3ced22868318ea4f85455.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι μπηκα στην πριζα... ρε γαμωτο... ειμαι πολυ αναποφασιστος... Πραγματι πολυ ωραιο χρωμα... Μηπως ξερεις ποτε αφησε ο πετρουτσι την ιμπανεζ και γιατι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να έφυγε κάποια στιγμή μετά το 1998. Όσον αφορά τον λόγο της αποχώρησής του λέγονται πάρα πολλά. Πιο πιθανό θεωρώ το σενάριο που λέει ότι επειδή ήθελε signature 7χορδη με piezo και δεν συμφωνούσαν σε αυτό με την Ibanez, όπως επίσης και διαφωνίες όσον αφορά το πόσες κιθάρες θα λάμβανε και ποσοστά από πωλήσεις και διαφημίσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πιθανό θεωρώ το σενάριο που λέει ότι επειδή ήθελε signature 7χορδη με piezo και δεν συμφωνούσαν σε αυτό με την Ibanez, όπως επίσης και διαφωνίες όσον αφορά το πόσες κιθάρες θα λάμβανε και ποσοστά από πωλήσεις και διαφημίσεις...

 

Τι γυφτοι αυτοι στην ιμπανεζ... κοτζαμ πετρυτσι ρε μητροι... και τωρα εχουν στο προσπεκτ τους κατι τυπους που δεν τους ξερουν ουτε οι ιδιοι...εφυγε και ο μπροντερικ , αει σηχτηρι ποια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σου έφταιξε η κακόμοιρη η κιθάρα και θες να την αλλάξεις;

 

Μια χαρά είναι άσπρη.

 

Αυτά τα κλόουν σχέδια δε θα τα έκανα σε κιθάρα ακριβότερη των 100ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι άσπρη... Είναι ασημί και δεν είναι και η πιο όμορφη κιθάρα του κόσμου. Και η αλήθεια είναι ότι μου αρέσουν οι όμορφες... Καλά τα εσωτερικα χαρίσματα αλλά πρέπει να είναι και λίγο όμορφη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το design που προτείνει ο brd. Οι συγκεκριμένοι συνδυασμοί χρωμάτων κάνουν την κιθάρα λιγότερο κιτς και φαντεζί, κάπως πιο σοβαρή. Βέβαια βοηθά και αυτό το μώβ-μαύρο στους μαγνήτες.

 

Σκέτο αυτοκόλητο μην βάλεις, θα σου ξεφτίζει και θα φαίνεται μάπα.

Αυτοκόλητο και βερνίκι προσωπικά δεν θα έβαζα ποτέ γιατί η μεταπωλητική αξία της κιθάρας θα πάει στα Τάρταρα.

 

Γιατί δεν την πάς σ' αυτούς που ξέρουν (ονόματα δε λέμε  ;) ) να σου κάνουν σωστή δουλειά και θα βγεί και ωραίο αισθητικά αποτέλεσμα αλλά και θα είναι ανθεκτικό στον χρόνο. Εγώ αυτό θα έκανα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ η πετρούτσι είναι μια επιλογή , απλά σκέφτομαι μήπως και κάνω κάτι πιο προσωπικό γιατί δεν είμαι σίγουρος αν θέλω μια απομίμηση πετρούτσι. Εχω πόρταςει παραπάνω μια με καπνούς και αυτή που έχει μπει αρκετά στο μυαλό... Το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως κάνω κάποιο σχέδιο και έπειτα από λίγο καιρό το βαρεθω... Η άποψη του bdb είναι οκ αλλά κολαω μόνο στο ότι θα είναι μια απομίμηση και δεν αξίζει τέτοια τύχη σε μια πρεστίζ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γυφτοι αυτοι στην ιμπανεζ... κοτζαμ πετρυτσι ρε μητροι... και τωρα εχουν στο προσπεκτ τους κατι τυπους που δεν τους ξερουν ουτε οι ιδιοι...εφυγε και ο μπροντερικ , αει σηχτηρι ποια...

 

off-topic: Πολύ γύφτοι ρε γμτ, γι' αυτό έχουν ξεμείνει με κάτι σαπάκια όπως satriani, vai, timmons, κλπ.

 

on-topic: Έγω είμαι η μοναδική ψήφος στο #2 του αρχικού poll  :P. Παραλλαγή 4tw. Πάντως μη δίνεις τόσο μεγάλη σημασία στην εμφάνιση.

Ε = mc^2 = Fb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου