Προς το περιεχόμενο

Πυξ Λαξ anybody?


December

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως σωστά παρατηρήθηκε και από τις δύο πλευρές υπάρχει ισοπέδωση. Από τους υποστηρικτές και τους πολέμιους. Εφ' όσον το αν πήγε κάποιος στη συναυλία και το τι είδε καλύφθηκε, νομίζω μπορούμε να κλείσουμε το θέμα κάπου εδώ.

 

 

συμφωνω

 

κλειδωσε το και ανοιξε μετα ενα αλλο για το παπακωσταντινου,να μπουν να γραψουν ποσο μεγαλη μυτη εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

συμφωνω

Το έσβησα το ποστ μου μιας και ήδη είχα εκφράσει άποψη περί του θέματος.

 

κλειδωσε το και ανοιξε μετα ενα αλλο για το παπακωσταντινου,να μπουν να γραψουν ποσο μεγαλη μυτη εχει

Έχει γίνει και τον μαζεύαμε τρεις μέρες.

 

Πάντως ο τρόπος σου δεν είναι ευγενικός γενικά και είσαι επιθετικός πράγμα το οποίο δε βοηθάει σε συζητήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έσβησα το ποστ μου μιας και ήδη είχα εκφράσει άποψη περί του θέματος.

Έχει γίνει και τον μαζεύαμε τρεις μέρες.

 

Πάντως ο τρόπος σου δεν είναι ευγενικός γενικά και είσαι επιθετικός πράγμα το οποίο δε βοηθάει σε συζητήσεις.

 

ας μη μιλαμε για ευγενεια σε αυτο εδω το φορουμ.ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα οι ευγενεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας μη μιλαμε για ευγενεια σε αυτο εδω το φορουμ.ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα οι ευγενεις.

Δεν δίνει πάντως σε κάποιον το δικαίωμα να είναι αγενής με την πρόφαση πως κι άλλοι είναι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δίνει πάντως σε κάποιον το δικαίωμα να είναι αγενής με την πρόφαση πως κι άλλοι είναι ;)

δινει παντως το δικαιωμα σε οποιονδηποτε να το επισημανει ...δεσποινις(αρκετα ευγενικο?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δινει παντως το δικαιωμα σε οποιονδηποτε να το επισημανει ...δεσποινις(αρκετα ευγενικο?)

Ευγενικό ναι, αντικειμενικό όχι. ;)

Επειδή ούτε αυτό είναι το θέμα του συγκεκριμένης συζήτησης, λέω αν δεν υπάρχει κάτι άλλο να προστεθεί στο θέμα των Πυξ Λαξ να το αφήσουμε όπως είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευγενικό ναι, αντικειμενικό όχι. ;)

Επειδή ούτε αυτό είναι το θέμα του συγκεκριμένης συζήτησης, λέω αν δεν υπάρχει κάτι άλλο να προστεθεί στο θέμα των Πυξ Λαξ να το αφήσουμε όπως είναι.

 

Εγω παντως ευχαριστώ όσους εκφραστηκαν όπως και άν εκφραστηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διάβασα όοοοοοολοοοοοοοο  :P

19 σελίδες ως εδώ!!!! Τι έχασα ρε γμτ τόσες μέρες  ;D

Για να πω την αλήθεια, είδα θρέντ για τους ΠΛ και σκέφτηκα οτι δέν αξίζει κάν τον κόπο να το διαβάσω, θα λένε τίποτα παιδάκια πόσο καλά περάσανε στο λάιβ, και τι φοβερή μπάντα είναι οι ΠΛ, και πόσο υπέροχα τα τραγούδια τους κλπ κλπ κλπ.

Πόσο σας αδίκησα φίλοι Noiz-άδες  :-* :-* :-*

Φοβερό θρέντ. ;D

Άς ρίξω λοιπόν και εγώ την κακία μου.

Υποκειμενικά, δέν τους πάω μία.

Θεωρώ το λεγόμενο "έντεχνο" ελληνικό τραγούδι, είναι ως επι το πλείστον άτεχνο.

Οι ΠΛ έχουν και αυτοί το μερίδιο τους στην διαμόρφωση αυτής μου της αποψης.

Είναι αναμφισβήτητα οι πλέον πετυχημένοι καλαμπόρτζηδες της Ελληνικής μουσικής βιομηχανίας. Χρυσό μετάλλιο λοιπόν. Μαζί με άλλους άτεχνους και άτεχνες, στο βαρέλι με την πίσσα και τα πούπουλα.

Καμμιά διαφορά στο άν παίζει και λίγο μπουζουκάκι ή όχι στο τελικό mix.

Με την λογική του πετυχημένου, μπορούμε να τους βάλουμε άνετα δίπλα στον Καρρά ή στον Πλούταρχο. Κι αυτοί είναι τίγκα στους πλατινένιους και με κοινό που τους γουστάρει φανατικά. Φανατικότερα μάλιστα απο τους ΠΛ, εφόσον πάει και τους ακούει και 2-3 φορές τον μήνα στο μπουζουκιστάν, με κόστος πολλαπλάσιο των 11 € της συναυλίας στο ΟΑΚΑ.

Το κριτήριο του πλήθους που τους ακολουθεί, δέν το θεωρώ κριτήριο καλλιτεχνικής αξίας. Πόσο μάλλον όταν τους κρίνουμε εμείς σαν μουσικοί ( μουσικός με την έννοια του επαΐοντος).

Βαρέθηκα τις "έντεχνες" μ@λ@κί&ς εδώ και χρόνια, αλλά το κοπάδι ακολουθεί μια χαρά... και λοιπόν  ???

Το ίδιο κάνει ένα μέρος του κοινού για τα Λαικογύφτικα, και το ίδιο για την κλασσική μουσική. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, αλλά μήν τρελλαθούμε και τελείως με τους ΠΛ.

Χαίρομαι που η πλειοψηφία εδώ έχει παρόμοια άποψη με 'μένα για αυτούς, δείγμα μουσικής υγείας  ;D

 

Σας φιλώ και καλές διακοπές  :-* :-* :-* :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου