Προς το περιεχόμενο

Σπάσιμο στο μπράτσο μπάσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πραγματικά τα σώματά του δεν έχουν καμμία σχέση με το licenced by Fender...είναι άλλα αντί άλλων...

γιατι το λες και μου κοβεις την φορα ?? το λιγουρευομουν να φτιαξω ενα modeling οργανο σε στυλ jacko pastorious

 

μην νομιζεις και το δικο μου σωμα δεν κοστιζει παραπανω απο 20 ευρω (που λεει ο λογος) αλλα ειναι συναισθηματικη η ολη προσπαθεια

 

το φοβαμαι να σας πω την αληθεια να βαλω κολα γιατι το σπασιμο (το οποιο φενεται στις φωτο ) 1ον ειναι καθετο και 2ον τωρα που το ξανακοιταξα λιγο καλυτερα εχει σπασει-ραγισει το rosewood-η ταστιερα μεχρι το nut................

κανεις δεν εχει ιδεα ομως απο τι θα μπορουσε να συμβει ?? τουλαχιστον να ξερω να προφυλασω και τα υπολοιπα οργανα μου απο το ιδιο πραγμα

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

οπως ειναι το σπασιμο σου δεν ειναι απο ταση χορδων. το ποιο πιθανο ειναι απο αλλαγη υγρασιας, γι αυτο ειναι και στην ακρη της ταστιερας και δεν πιστευω οτι θα μεγαλωσει. ολα αυτα υποθετικα βεβαια γιατι οπως σου ειπα απο την φωτο δεν βλεπω το ραγισμα αλλα μια μαυρη γραμμη. αν μπορουσες να βγαλεις μια ποιο καλη φωτο θα βοηθουσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως man το σπασιμο αυτο εχει να κανει με το truss rod, το οποιο σπρωχνει κατω ακριβως απο το σπασιμο σου. Δοκιμασε πρωτα απ ολα να χαλαρωσεις την βεργα. Μετα η λυση ειναι να ξεκολληθει η ταστιερα απο το μπρατσο (οχι απαραιτητα ολη, τα πρωτα 3 ταστα πχ) και να αλλαχθει το κομματι αυτο. Προσωπικα θα αλλαζα μπρατσο, στον Μπεη βρισκεις με 50 ευρω μαζι με μεταφορικα. Η επισκευη θα σου κοστισει σαφως περισσοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το trusrod δεν γυριζει καθολου - λες και εχει κολλησει - το να αρχισω να κοβω και να ξυνω και να ραβω αντι να παρω ενα καινουργιο μπρατσο τοτε...............σαφως και προτυμω το 2ο

ενα washburn lion edition ειναι οχι τιποτα το σπαουδαιο αλλα θελω οπως εχω ξαναπει να το επισκευασω - αλλαξω για συναισθηματικους λογους

ερωτηση προς αυτους που εχουν κανει παραγγελεια απο τον "ισπανο" που μου ποσταρατε

 

την παραγγελεια πως την κανατε ?? προσπαθω να παραγγειλω το μπρατσο και δεν μου εχει checkout ??? ??? ??? ??? mara ?? terry ?? someone ??  ??? ???

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την παραγγελεια πως την κανατε ?? προσπαθω να παραγγειλω το μπρατσο και δεν μου εχει checkout ??? ??? ??? ??? mara ?? terry ?? someone ??  ??? ???

Κάνε login σαν μέλος.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε login σαν μέλος.

εκανα αλλα τελικα ηθελε να βαλω και κατι αλλο στην παραγγελεια για να φτασει τα 20 ευρω ;D

ξερεις ποτε θα ειναι στα χερια μου περιπου ?? ή αν παιζει να μου κατσει καμια περιεργη στραβη με το τελωνειο ??

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις ποτε θα ειναι στα χερια μου περιπου ?? ή αν παιζει να μου κατσει καμια περιεργη στραβη με το τελωνειο ??

Σε 5-6 μέρες και δεν έχεις τελωνείο...από Ισπανία έρχεται

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και μετά να ανάψεις μια... λαμπάδα στον Άγιο Μάραθον τον θαυματουργό  ;D που έκανε και είδαμε το φως μας  ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά να ανάψεις μια... λαμπάδα στον Άγιο Μάραθον τον θαυματουργό  ;D που έκανε και είδαμε το φως μας  ;D ;D ;D

off topic

ο οποιος ακομα μου χρωσταει ενα λινκ για το σαγρε αλλα τελος παντων ;D ;D

 

οχι λαμπαδα - διαστημοπλοιο θα αναψω :D :D

 

mara - ειπες πιο πανω οτι τα σωματα απο τον ισπανο ερχονται αλλα ντ αλλων - γιατι το ειπες ?? εχεις καποια σχετικη εμπειρια που θα ηθελες να μοιραστεις μαζι μας μην κανουμε και εμεις κανα λαθος ?? ;) ;) ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic

ο οποιος ακομα μου χρωσταει ενα λινκ για το σαγρε αλλα τελος παντων ;D ;D

Φάτσα κάρτα είναι...σε κοινή θέα ;D

http://www.customshop.gr/?page_id=1033

 

ειπες πιο πανω οτι τα σωματα απο τον ισπανο ερχονται αλλα ντ αλλων - γιατι το ειπες ??

Γιατί δεν έχουν τα σωστά specs σε βάρος, ύψος, τρύπες και θέλουν μαστοροώρες και δουλειά για να βάλεις άλλα parts. Mε 35 ευρώ το σώμα, δεν φαντάζομαι να περίμενες κάτι άλλο! ;)

 

οχι λαμπαδα - διαστημοπλοιο θα αναψω

προτιμώ εκείνη τη τούρτα που έλεγες ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου