Προς το περιεχόμενο

Σπάσιμο στο μπράτσο μπάσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια

 

εχτες ξεθαψα ενα παλιο μπασακι που ειχα ξεχασμενο στην αποθηκη

ειναι το πρωτο μου μπασο και σκεφτηκα να το βγαλω να το καθαρισω και να το περιποιηθω λιγακι μιας και εχει συναισθηματικη αξια

 

προς μεγαλη μου εκπληξη οταν εβγαλα τις χορδες παρατηρησα αυτο το σπασιμο-φουσκωμα που βλεπετε στις φωτο

 

ερωτηση 1: υπαρχει τροπος να επιδιορθωθει ??

ερωτηση 2: αξιζει να δωσω τα χρηματα ??

ερωτηση 3: απο τι μπορει να εγινε αυτο το ραγισμα (εκτως απο θερμοκρασια)

ερωτηση 4: αν τιποτα απο τα παραπανω δεν συμφερει - μπορειτε να μου προτεινετε καποια σελιδα ή να με παραπεμψετε καπου για ενα καινουργιο φτηνο μπρατσο ??

 

ευχαριστω εκ των προτερων ;) ;)

P7193122.thumb.JPG.f7b1ddf9029414b157eebf3f932d8781.JPG

P7193124.thumb.JPG.863b1678f80c7c92c32a933b22b30b29.JPG

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Αν και πιθανώς με κάποιο ξυλόστοκο να το έκλεινες και να μην πολύ φαινόταν- καλαμπορτζιά φυσικά,με αμφίβολα αποτελέσματα- καλύτερα ακολούθα αυτό το λινκ: http://www.madinter.com/b2c/index.php?page=pp_producto.php&md=0&ref=MEMAJB

 

Με 18 ευρώ έλυσες το πρόβλημα σου (περί τα 46 με τα μεταφορικά)- το μόνο που θα χρειαστείς είναι ένα βερνικάκι  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι και παπατζιλικια σε τετοιας αξιας οργανο  ;D ;D ;D (πλακα κανω)

απλα θα ηθελα να παιζει κιολας και με ξυλοστοκο ή εποξικη θα μου κανει αισθηση στο δαχτυλο δεν νομιζεις ??

 

το λινκ ειναι ολα τα λ7 κατι τετοιο ζητουσα αν δεν γινοταν κατι αλλο σαν επισκευη

 

απο ισπανια ειναι αυτο το site ?? εχεις ξαναπαραγγειλει και ηρθε στα χερια σου ?? μη δωσω και τα 50 ευρω τσαμπα γιατι εχω κακες εμπειριες απο ιντερνετικες παραγγελειες μουσικων οργανων-εξαρτηματων >:( >:(

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

απο ισπανια ειναι αυτο το site ?? εχεις ξαναπαραγγειλει και ηρθε στα χερια σου ?? μη δωσω και τα 50 ευρω τσαμπα γιατι εχω κακες εμπειριες απο ιντερνετικες παραγγελειες μουσικων οργανων-εξαρτηματων >:( >:(

 

Το έχω δίπλα μου και ήταν μεγάλη έκπληξη- γιατί και εγώ είχα τις αμφιβολίες μου. Δηλαδή μπράτσο 18 ευρώ, ε όπως και να το κάνεις ήμουν επιφυλακτικός. Εκτός από την άψογη συσκευασία είχε μαζί και το άλεν του παρακαλώ. Τέτοια μεγαλεία οι Ισπανοί  ;D

 

 

Πάντως για να μην το παίζω έξυπνος, να είναι καλά ο Μάραθον που μου έριξε το tip για τον Ισπανό.  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτου του mara πρεπει να του φτιαξουμε τουρτα  ;D ;D ;D

 

καλη φαση θα το ψαξω - υπαρχει τιποτα σε maple ??  :P :P

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν εγω ειχα πει για τον ισπανο ολοι κοροιδευανε σε αυτο το φορουμ. παντως σε ολες τις παραγγελιες που εχω κανει ηταν σωστος, κανενα προβλημα. οσο για το μπρατσο σου απο τις φωτογραφιες δεν μπορω να δω φουσκωμα-ραγισμα, αλλα λογικα δεχεται επιδιορθωση και με καλο τριψιμο στο τελος δεν καταλαβαινεις τιποτα στο δαχτυλο, αυτο στο εγγυωμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

αυτου του mara πρεπει να του φτιαξουμε τουρτα  ;D ;D ;D

 

καλη φαση θα το ψαξω - υπαρχει τιποτα σε maple ??  :P :P

;D ;D ;D ;D

 

Δυστυχώς όχι. Και εγώ πήγαινα σφαίρα για maple αλλά για την ώρα δεν...

 

@ E.G το ανησυχητικό είναι ότι ράγισμα πάει κάθετα και πιθανώς να ανοίξει και άλλο. Ποιος ξέρει... Πάντως δεν έχω ξανά δει κάτι αντίστοιχο.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το να το πεταξεις, στην θεση σου θα του εβαζα κολα και πιστεψε με μπορει σε χρονια να σκορπισει ολο αλλα εκει να μην παθει τιποτα. τριψε καλα και ανεβαινε σε νουμερα μεχρι το 2000. θα γινει τοσο λειο οσο ο ποπος ενος μωρου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περασεις απο Αθηνα νομιζω στο enigma-guitars κανουν καλη δουλεια.

 

http://www.enigmagt.gr/html/guitar_service.html

 

Αλλα και με μια σκληρη κολα πιστευω γινεται η δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν εγω ειχα πει για τον ισπανο ολοι κοροιδευανε σε αυτο το φορουμ.

εγώ είμαι από τους πρώτους...γιατί πραγματικά τα σώματά του δεν έχουν καμμία σχέση με το licenced by Fender...είναι άλλα αντί άλλων...αλλά πράγματι εάν ψάχνεις μπράτσο με 18 ευρώ είναι η καλύτερη λύση.Ας μην ξεχνάμε βέβαια ότι το σώμα που θα το βάλει ο Τέρρης δεν κόστισε πάνω από 20 ευρώ...οπότε ΟΚ  ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου