Προς το περιεχόμενο

Καρτα ηχου με 200 ευρω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

hello! θα ηθελα μια γνωμη, αποψη ενα κατιτις για καρτα ηχου γυρω στα 200 ευρω. Ο υπολογιστης ειναι στα 1,2 με RAM στα 768.

Οι απαιτησεις μου ειναι να εχει 2 εισοδους (μικροφωνο και κιθαρα-μπασσο)

Η audigy που εχω μεχρι τωρα βολευει λογο του οτι εχει τις εισοδους μπροστα. Γιαυτο τον λογο ισως να προτημουσα την delta-66.καρτες usb & firewire τις αποκλειω σαν αγορα. Αργοτερα ισως να παρω καποιο di box, για phantom power τι προτεινετε?

thanx!!!

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τονίσω ότι δεν είμαι ειδικός επί του θέματος. Έχω την tascam us 122 και έχει πάνω και input για κιθάρα άρα δεν χρειάζομαι di box και έχει και phantom προενίσχυση για μικρόφωνο. Βέβαια δεν ξερω τι ποιότητας είναι αυτά. Πάντως την δουλεια μου την κάνω άνετα.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε freemindgr η καρτα που προτεινεις ειναι κατα 40 ευρω+ η emu 1212 ή η m-audio delta 66 ή delta 1010 lt πως σου φαινονται σαν αγορα?

konu57 εχω αποκλεισει το θεμα usb ή firewire

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι αμα θελεις να αποφυγεις τη λυση firewire και USB2.0, η ESP ειναι μια καλη λυση, γιατι ειναι PCI με συνδεσιμοτητα στο εξωτερικο rack..Νομιζω οτι 44Ε επιπλεον δεν ειναι τοσο μεγαλη διαφορα. Αλλιως, απο καρτες που αναφερεις δεν γνωριζω..Ειμαι ο κλασσικος τυπος "τωρα που την πηρα, σταματω να ψαχνω" :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε freemindgr η καρτα που προτεινεις ειναι κατα 40 ευρω+ η emu 1212 ή η m-audio delta 66 ή delta 1010 lt πως σου φαινονται σαν αγορα?

konu57 εχω αποκλεισει το θεμα usb ή firewire

 

Σορι σορι δεν το είχα διαβάσει και τόσο προσεκτικα τελικά!

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Delta 66 είναι ΑΨΟΓΗ. Παίζει με τα πάντα, από Linux μέχρι Gigastudio (καλά για ASIO δε συζητάμε). Την έχω τρία χρόνια και μόλις πρόσφατα την άλλαξα για να βάλω μία firewire. Τελικά κατέληξα να τις έχω και τις δύο πάνω στο μηχάνημα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο προβλημα σε μενα ειναι οτι δυσκολα θα αλλαξω κατι (ειδικα στο computer και ξερωντας οτι οι καρτες ηχου δεν αλλαζουν (...οπως οι χορδες) :D θα προσπαθησω να την ψαξω λιγο περισσοτερο

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και εγω την delta 66....παρο'ολα αυτα σου προτεινω να παρεις την audiophile 192 σε αυτα τα χρηματα...ισχυοουν και για αυτην οσα λεει ο Wow!l περι drivers κ.τ.λ....εκτος αυτου ομως εχει ++ midi in/out,καλυτερους converters... επισης εχει balanced inputs-outputs... :lol: :lol: :lol: ..και ειναι και καλυτερη στο κρεββατι.... :roll: :roll: :roll:

απλα δεν εχει phanntom ,οπως καμια αλλωστε απο αυτες που ανεφερες..ακομα και h 1010lt που εχει xlr δεν εχει phantom...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου