Προς το περιεχόμενο

Fender Stratocaster Matthias Jabs Signature limited


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά.

 

 

Μετά από μερικά έτη αποχώρησης από το άθλημα, αποφάσισα να επιστρέψω δημήτριος και καθόμουν και έψαχνα στο νετ πληροφορίες για την Fender μου δεν βρήκα τίποτα ιδιαίτερα διαφωτιστικό (πχ. Specs, συνολική παραγωγή κτλ).

 

Αυτή την κιθάρα την είχα αγοράσει το 1999 από την Αθήνα αν και δεν είμαι και κάνας τρελός

Scorpions fan, γιατί πραγματικά τραγουδάγε (και τραγουδάει ακόμη).

 

Έχω βρει συγκεχιμένα στοιχεία (ιδιαίτερα για τα specs). Αν μπορούσατε να με βοηθήσετε θα το εκτιμούσα πολύ.

 

Η κιθάρα εμφανισιακά είναι αυτή

 

DSC00252.thumb.JPG.4cb162b77845ea8abc4e7fd6318d8723.JPG

Yeah Babe!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σύμφωνα με αυτό είναι MIJ, alder body κλπ...

 

Matthias Jabs Limited Edition Stratocaster

«1998 Japan Strat, comes with light-weight alder body, big maple-rosewood neck. 43,5 wide at nut, modern radius like 10" or so, 22 frets. Kind of modern vintage neck, 62 plus better playability. This modern vintage thing sustains with the other details. 2 Fender 50s CS-single-coils, classic strat sound, no reversed middle pu plus Duncan JB in bridge position. One tone, two separate volumes so you can like preset different volumes with an overdriven amp. Turn down sc vol, play clean or semi-clean stuff and jump to searing leads with the 5-way-switch. Vintage trem, shorted bar and locking tuners make for diving without remorse. Weighs 7 pounds. If the lacquer had been nitro I'd given a 10.»

 

http://www.harmonycentral.com/products/82899

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρίξε μια ματιά και σε αυτό:

 

http://produto.mercadolivre.com.br/MLB-185174842-fender-stratocaster-matthias-jabs-limited-edition-_JM

 

Πορτογαλικά (Βραζιλία), αλλά το «ζουμί» είναι ότι κατασκευάστηκαν (νομίζω) 1500 κομμάτια. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτή είναι ακριβώς η ίδια με τη δικιά μου!!! Μόνο που η δικιά μου είναι η 0012.

7500 δολάρια θέλει να την πουλήσει αυτός;

 

Εγώ την είχα πάρει μετρητά 350.000 δραχμές τότε και συγκριτικά μια American Standard τότε έκανε 300.000 δραχμές και μια American Lonestar 330.000.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ Terry  :) :)

Yeah Babe!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ναι αυτή είναι ακριβώς η ίδια με τη δικιά μου!!! Μόνο που η δικιά μου είναι η 0012.

7500 δολάρια θέλει να την πουλήσει αυτός;

 

Εγώ την είχα πάρει μετρητά 350.000 δραχμές τότε και συγκριτικά μια American Standard τότε έκανε 300.000 δραχμές και μια American Lonestar 330.000.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ Terry  :) :)

 

Παρακαλώ...

 

Όχι δεν είναι δολάρια είναι το νόμισμα της Βραζιλίας.  :D

 

http://www.oanda.com/currency/converter/ αν θες να κάνεις την μετατροπή σε ευρώ.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου