Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δουλεια δεν ειχε ο διάολος..........

 

έψαχνα να βρω καλαμιές για να κοψω καλάμια για κλουβια καναρινιών και βρηκα ενα μέρος που εχουν φυτρωσει κάτι καλάμια με διάμετρο έως και 5-6 εκατοστά. :o και πολύ γερά.

 

τι να τα κάνω? τι να τα κάνω? ............ευρηκα!!!  φλάουτα, την εψαξα λιγο στο net και θα επανέλθω μολις τελειωσει η πρωτη κατασκευή

 

 

οχι οτι την ειδα ξαφνικά φλαουτιστας αλλά θα περνάει η ωρα ωραια οταν θελω να φτιάξω κατι..............και τζάμπα ;)

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγκεριμένα φλάουτα απο Μπαμπού λέγονται bansuri. Οι πιο μάστορες στη κατασκευή και κυρίως στο παίξιμο είναι οι Ινδοι.Είχα επιχειρήσει να μάθω και εγώ κάποτε αλλά θέλει γερά πνευμόνια παιδιά.Με 2 πακέτα καμελ αφιλτρα που κάπνιζα εγώ καταλαβαίνετε τι είχε γίνει. ;DΝομίζω έχω ένα ακόμη.Να ξέρεις πάντως αν θές να φτιάξεις ότι όσο πιό μακρύ είναι τόσο πιό μπάσο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι.....εχω λιωσει στο διάβασμα.  εχει ενδιαφέρον το θεμα.

 

υπάρχουν αρκετά ειδη (μιλάω μονο για bamboo) αλλά μπορεις να φτιάξεις και custom σκάλα (τρύπες), ανάλογα τι θες να παίξεις.

 

αυτος εδω ο χιππης εχει φτιάξει κατι καλά

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

ναι.....εχω λιωσει στο διάβασμα.  εχει ενδιαφέρον το θεμα.

 

Γειά χαρά,

 

Έχεις να προτείνεις καμιά σελίδα στα ελληνικά ή και αγγλικά(αν ειναι καλή) σχετικα με το θέμα, γιατι και γω ετοιμάζομαι να σμιλέψω ένα μπαμπού που έχω, αλλα δεν νομίζω πως έχω αρκετές γνώσεις ακόμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου