Προς το περιεχόμενο

Χρηση την υπογραφης & αρθρογραφια στο Νοιζ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις  προς του διαχειριστες η τον ιδιο τον Yameth…ουτως ώστε να γινoυν κατανοητα καποια πραγματα από ολους μας , γιατι η εγω δεν εχω καταλαβει μαλλον κατι καλα, η μερικοι από εσας.

Αρχικα είναι η χρηση της υπογραφης στο προφιλ μας {που βγαινει και σε κάθε μας παραθεση}.

Χρησιμοποιω το site μου σαν υπογραφη μου, όπως ειδα να κανουν και πολλα αλλα μέλη που ειτε βαζουν το site τους – ειτε βαζουν το Myspace τους…ειτε ακομα και αγγελιες που μπορει να εχουν ανεβασει στο Νοιζ...

Ερωτηση 1η. Είναι κατακριτεο αυτό?  Απαγορευεται?  Γιατι σιγουρα δεν το ξεκινησα εγω.

Ένα είναι το σιγουρο…Ότι ολοι πουλαμε κατι βαζοντας το site μας{η την αγγελια μας} σαν υπογραφη μας.  Αλλοι πουλανε διδασκαλια , αλλοι προιοντα, αλλοι διαφημιση για τα live τους..αλλη προωθηση του ονοματος η του group τους.. Όπως και αλλωστε πουλαει και το site σε εμας ,με τα δεκαδες banerakia που μας χτυπανε κάθε φορα που κανουμε refresh.

Kανοντας χρηση της υπογραφης μας εμεις - και των banners εσεις.. δεν θεωρειται εμμεση διαφημιση .

ΕΙΝΑΙ ΕΜΜΕΣΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ..…

Εσεις πουλατε χωρο…καποιοι από εμας.. γνωση. 

Ουτε εσεις ουτε εμεις υποχρεωνουμε κανενα να πατησει τα Links.

Aυτό που δεν καταλαβαινω όμως είναι οτι εφοσον η χρηση της υπογραφης δεν αντιβαίνει σε καποιον από τους κανονισμους {ως τωρα τουλαχιστον} ,  γιατι επιτρεπει η διευθυνση η οι διαχειριστες του site αυτή την προκλητικη επιθεση από διαφορα μελη {επωνυμα η ανωνυμα} προς ανθρωπους η καθηγητες που εχουν διαθεση να προσφερουν. Και που υπογραφουν επωνυμα τα αρθρα τους. {Και που για μενα είναι απολυτα λογικο όταν καποιος εχει ξοδεψει χρονια να φτασει εκει που είναι και ωρες να γραψει ένα αρθρο …να το υπογραψει.}.

Προσωπικα εχω ανεβασει 920 παραθεσεις ως τωρα…δεν θυμαμαι ουτε μια να εχει σβηστει σαν προσωπικη διαφημιση η προσπαθεια προσωπικης αυτοπροβολης.  Θυμαστε εσεις αγαπητοι διαχειριστες?

Εκτος κι αν σημερον ημεραν θεωρειται το να ξερεις τι σου γινετε και να εχεις αποψη στο οργανο  και την δουλεια σου …προσωπικη αυτοπροβολη και προσπαθεια χειραγωγησης.

Σε αυτή τη περιπτωση ειμαι 100% ενοχος για τις κατηγοριες που μου επισυναπτουν οι 3-4 διακεκριμενοι συναδερφοι,  όπως ενοχοι είναι αλλωστε και ο SF και ο Νικοδημος και ο Κapdrums και ο Νικολας και ο Περικλης και ο Νεστορας  και ο Blueslick και ο Haris  και ολοι οσοι εκτιμω εδώ μεσα για τις γνωσεις τους ..αλλα και για την ορεξη να τις μοιραστουν..

 

    Παρακαλω λοιπον αν ο Yameth κρινει ότι υποχρεωνω καποιον να γινει μαθητης μου…η παραβαινω κανονες του site, να με διαγραψει χωρις δευτερη σκεψη από την κοινοτητα..

    Eιδαλλως να βαλει ένα {γραπτο }τελος σε αυτην την ιστορια γιατι εχω κουραστει.

 

    Κανω χρηση επισης του Φορουμ ανεβαζοντας εκπαιδευτικα{προς καποιους} αρθρα.

Ερωτηση 2η. Απαγορευεται η επιτρεπεται να γραφουμε τις αποψεις  και τις εμπειριες μας , αλλα και να μοιραζομαστε την τεχνη μας στον φορουμ  εφοσον δεν ζηταμε καποιο οικονομικο τιμημα σε ανταλλαγμα για αυτό ..?

Αν επιτρεπεται…το μονο που εχω να πω σε οσους στραβωνουν με μενα η με τα κειμενα μου είναι το εξης..

Δεν χρειαζεται να συμφωνητε με την θεματολογια των θεματων μου παιδια…και σιγουρα δεν ειστε αναγκασμενοι να συμμετεχετε…Ειδικα αν δεν εχετε ιδεα γιατι μιλατε.

Αλλα όταν θα συμμετεχετε στα ποστ μου με το γνωστο ειρωνικο και υπεροπτικο σας υφακι ,ενα ειναι το σιγουρο...Οτι θα με βρισκετε παντα αντιμέτωπο.

 

    Καλη συνεχεια και ελπιζω να δοθει ένα τελος σε ολο το ζητημα και να μην ξαναχρειαστει να το συζητησουμε..ουτως ώστε να μπορεσουμε ολοι {δασκαλοι η μη}να συνυπάρξουμε ειρηνικα σε αυτό το χωρο.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν χρειαζεται να συμφωνητε με την θεματολογια των θεματων μου παιδια…και σιγουρα δεν ειστε αναγκασμενοι να συμμετεχετε…Ειδικα αν δεν εχετε ιδεα γιατι μιλατε.

Αλλα όταν θα συμμετεχετε στα ποστ μου με το γνωστο ειρωνικο και υπεροπτικο σας υφακι ,ενα ειναι το σιγουρο...Οτι θα με βρισκετε παντα αντιμέτωπο.

Κοίτα να δεις όμως βρε Βαγγέλη που ένα εν δυνάμει ενδιαφέρον thread που θα μπορούσε να συζητηθεί όμορφα κι ωραία, το φυτιλιάζεις εν τη γεννέσει του.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια πραγματα πρεπει να λεγονται με το ονομα τους κωστα.

Καθενας στο ειδος του και ο Λουμιδης στους καφεδες.

Ειμαι σχεδον 25 χρονια μουσικος..και ομως δεν τολμαω να κρινω ουτε μπασιστες ουτε κιθαριστες..

Και παντα ξεκιναω οταν πρεπει να το κανω...με το {Μπορει να λεω και μαλακιες}

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα όταν θα συμμετεχετε στα ποστ μου με το γνωστο ειρωνικο και υπεροπτικο σας υφακι ,ενα ειναι το σιγουρο...Οτι θα με βρισκετε παντα αντιμέτωπο.

Καλά..μην τρελαίνεσαι κιόλας...και εμένα καμμιά φορά με τρώει να σου κάνω πλάκα όταν παίρνεις φόρα...αλλά έλα μου που σε συμπαθώ... ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Να δώσω ένα παράδειγμα. Σε άλλη ιστοσελίδα (φόρουμ για πιάνο) ανέφεραν ότι πρέπει να λες τι/ποιος είσαι αν είσαι επαγγελματίας... Το έκανα λοιπόν. Έβαλα ένα βιογραφικό 3 σειρών με τα πτυχία μου, εμπειρία, διδακτορικά, κλπ... (Πώς αναφέρω κάθε τόσο ότι μένω Γέρακα, έχω τα χ πτυχία, κλπ...; Μέχρι κάποτε τέλος πάντων; Κάπως έτσι...  :P)

 

Κάποια στιγμή κατάλαβα ότι οι άλλοι βάζαν "Piano teacher, member of ASCAP" (για παράδειγμα) και τίποτε άλλο. Έτσι λοιπόν το άλλαξα κι εγώ και ηρέμησα από τότε. Όποιος ενδιαφέρεται με ένα κλικ βρίσκει ποιος είμαι, και με ένα ΠΜ μου μιλάει. Τόσο απλά...

 

Καποια πραγματα πρεπει να λεγονται με το ονομα τους κωστα.

Καθενας στο ειδος του και ο Λουμιδης στους καφεδες.

Ειμαι σχεδον 25 χρονια μουσικος..και ομως δεν τολμαω να κρινω ουτε μπασιστες ουτε κιθαριστες..

Και παντα ξεκιναω οταν πρεπει να το κανω...με το {Μπορει να λεω και μαλακιες}

Ναι βρε Βαγγέλη, αλλά τότε πόσοι θα έπρεπε να μιλήσουν για συνθεση τελικά; Και ακόμη χειρότερα, αυτό που δεν έπιασες είναι το εξεις (αυτό νομίζω σου λέει ο Κώστας):

Είτε έκανες το θρεντ για να καθοριστεί το πόσο μπορεί να διαφημίζει ο καθένας τον εαυτό του και τις υπηρεσίες του, ή να θέσεις τρόπους λειτουργείας σου/του φόρουμ. Διάλεξε... Όχι όλα μαζί.

 

Να μιλήσουμε για τη διαφήμιση, ναι. Να μιλήσουμε για το πότε μιλάει ο καθένας, ναι. Να μιλήσουμε και για τα δύο, ΟΧΙ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θετω κανεναν ορο λειτουργιας στο site..Νικολα

Που το ειδες αυτο?

Θελω μοναχα καποια πραγματα να ξεκαθαριστουν απο τον ιδιο τον Yameth.

Kαι επειδη το θεμα βλεπω να καταληγει σε ενα ατελειωτο καβγα.,.προτεινω να κλειδωθει και να μπουν μονο οι αποψεις των διαχειριστων και του Υameth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν είναι λίγο εκβιαστικό αυτό, όμως; Τον αναγκάζεις τον άνθρωπο πρακτικά. Και έβαλα σου/του φόρουμ, όχι απλά του φόρουμ. Όταν λές να μην μπαίνουν ή σχολιάζουν θέματα σου... πρακτικά αυτό κάνεις. Υπαγορεύεις ένα είδος κανόνα... (για την καλύτερη λειτουργία, συμφωνώ... αλλά και πάλι).

 

Τέλος πάντων, στην παιδική χαρά είναι... Ας περιμένουμε τον yameth αν είναι να έρθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια πραγματα πρεπει να λεγονται με το ονομα τους κωστα.

Καθενας στο ειδος του και ο Λουμιδης στους καφεδες.

Ειμαι σχεδον 25 χρονια μουσικος..και ομως δεν τολμαω να κρινω ουτε μπασιστες ουτε κιθαριστες..

Και παντα ξεκιναω οταν πρεπει να το κανω...με το {Μπορει να λεω και μαλακιες}

Βαγγέλη άμα λέμε τα πράγματα με το όνομά τους επακριβώς (και το πρώτο γράμμα κεφαλαίο στα ονόματα όπως Κώστας ας πούμε), φοβούμαι ότι μπορεί να επικαλεστείς ότι α) δεν ξέρω τι λέω και β) ότι έχω ειρωνικό ύφος.

 

Και αν θυμάσαι καλά στο τελευταίο σου thread που ίσως έγινε η εφορμή για αυτό το νέο, ήσουν και εσύ ο είρων. Το αν ήξερες γιατί μιλάς, ας το αφήσουμε.

 

Την επόμενη φορά λοιπόν που θα θέλησεις να συνομιλήσεις με τους δικούς σου όρους/ύφος/επίπεδο γνώσης, κάντο σε ένα μέρος που δεν θα είναι ένα δημόσιο φόρουμ και θα έχεις δικαίωμα επιλογής συνομιλητών.

 

Από την άλλη αν ήθελες απάντηση από τον Yameth και μόνο, υπάρχει και το pm.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...ειμαι 100% ενοχος για τις κατηγοριες που μου επισυναπτουν οι 3-4 διακεκριμενοι συναδερφοι...

Ποιοί - πού - ονόματα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου