Προς το περιεχόμενο

Χρηση την υπογραφης & αρθρογραφια στο Νοιζ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως ήδη έγραψε ο harilatron, αγαπητέ vagelism ουδείς δεν επιδιώκει να θίξει το επαγγελματικό σου κύρος - όλοι έχουμε συναίσθηση ότι διάγουμε δύσκολες εποχές και εγώ είμαι ο τελευταίος που θα έκοβε το ψωμί οποιουδήποτε. Ειδικότερα, ξέρεις πολύ καλά ότι όχι μόνο δεν επεμβαίνει κανείς σε θέματα με ντραμιστικό περιεχόμενο, αλλά εγώ ο ίδιος έχω στο παρελθόν απευθυνθεί με π.μ. σε ΄σένα προκειμένου να διορθώσεις ένα "λάθος" σου, και όχι δημόσια όπως θα έκανα αν ήμουν κακοπροαίρετος. Οπότε, ας ξεκαθαρίσουμε κατ' αρχήν ότι κανείς δεν μισεί κανέναν εδώ μέσα.

 

Όμως, έχω την προσωπική απαίτηση (σαν μέλος βρε αδερφέ), όταν συμμετέχει κάποιος με την επαγγελματική του ιδιότητα, να ποστάρει κυρίως με αυτή την ιδιότητα και να μοιράζεται όντως γνώσεις, όχι απόψεις. Γράψε ένα άρθρο για πως κουρδίζεται η ντραμς, γράψε για μεμβράνες, ανέλυσε ένα θέμα μουσικολογικού ύφους, παρουσίασέ μας εξωτικά κρουστά, πρότεινε δισκογραφία για ντραμς, κάνε κάτι τέλος πάντων που να ενισχύει και να προάγει την επαγγελματική ιδιότητα με την οποία έχεις επιλέξει να συμμετέχεις (και μάλιστα επώνυμα).

 

Το να μας γράφεις τη γνώμη σου για το Alchemy και να μας τη λες επειδή διαφωνούμε... ε, σόρυ κιόλας αλλά μπορεί να το κάνει και ο κάθε δισκοκριτικός, δεν χρειαζόταν να απασχολείται κοτζάμ μουσικαράς (όπως μου λένε ότι είσαι)...

 

Θα μου πεις "δε δικαιούμαι και εγώ να γράψω για ένα δίσκο"; Σαφώς δικαιούσαι, αλλά εσύ έχεις τη στάση ότι για θέματα γνώμης (και όχι γνώσεων) έχεις ένα προβάδισμα, επειδή είσαι... μουσικός (έλεος δηλαδή...), ενώ την ίδια στιγμή (στο ποστ για τα μετρό και τα λιμάνια) ενθαρρύνεις τους νέους τραγουδοποιούς να λαμβάνουν υπ' όψιν τους τη γνώμη απλών ανθρώπων. Δεν βλέπεις το άτοπο της υπόθεσης;

 

Και εγώ επαγγελματίας είμαι και μάλιστα σε ένα χώρο που εκ' των πραγμάτων αφορά τους πάντες (από μουσικούς, μέχρι τους ημίονους) αλλά αν αποφάσιζα να συμμετέχω σαν επαγγελματίας (και δυνάμει να τσιμπήσω και μερικούς πελάτες) θα έπρεπε να ανταποδώσω στη κοινότητα επαγγελματικού περιεχομένου άρθρα, κάτι που δεν είμαι διατεθειμένος να κάνω προς το παρόν.

 

Τα περισσότερα από τα thread που ανοίγεις, έχουν δημοσιογραφικό και όχι μουσικό περιεχόμενο και αν αυτό είναι το νόμισμα με το οποίο "πληρώνεις" τη κοινότητα, εγώ δηλώνω ευθαρσώς ότι δεν με αφορά το πόσο καλός μουσικός είσαι ούτε το αν κάνεις μαθήματα, διότι και για τα δύο αυτά υπάρχουν οι μικρές αγγελίες.

 

Ελπίζω ότι έγινα κατανοητός και ότι δεν υπάρχει παρεξήγηση.

 

 

Τι λες ? Θα μου δωσεις συμβουλες θεματολογιας φιλε Τρολλευ τωρα?

Πιστευεις οτι θα κατσω να ασχοληθω με δερματα και μπακετες οταν υπαρχουν καιρια θεματα που πρεπει να συζητηθουν για Ντραμμερς.?

Εχω ανοιξει περισσοτερα απο 20 θεματα εκπαιδευτικου χαρακτηρα στο Drums & Perc..εσυ το Alchemy κρατησες?

Μαλιστα..

Κανε μια βολτα απο τα μερη μας και δες αν λεω βλακειες η οχι.

Διαβασε οχι μονο τα αρχικο ποστ...αλλα και τις παραθεσεις.

Και μετα πες μου αν ανεβαζω δημοσιογραφικα η δημοσιοσχετιστικα η πολιτικαντικα ποστ.

Το οτι κατι δεν εχει αξια σε εσενα...δεν σημαινει οτι δεν εχει σημασια σε καποιους αλλους.

 

Και οπως ειπα και στο χτεσινο φιλο..

Η ιστορια θα δειξει τι ειναι και τι ρολο βαραει ο καθενας μας εδω μεσα.

Τωρα αν επεμβαινεις η οχι σε θεματα ντραμιστικου χαρακτηρα...αστο καλυτερα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν Βαγγέλη, στο τελευταίο σου ποστ ΔΕ καταλαβαίνω ΤΙΠΟΤΑ! Ποιός πόσταρε τι... Τι έγινε; Ποιός είπε τι... Δεν έτυχε να αλωνίζω το φόρουμ στα πάντα για να έχω γνώση ποιός είπε τι. Μπορείς σε παρακαλώ να σχηματοποιήσεις κάπως το ποστ σου να καταλάβουμε και οι υπόλοιποι τι γίνεται...

 

Το περι των ωδείων, το αφήνω ασχολίαστω... ;)

Δεν χρειαζεται να ξερεις ποιος ποσταρε τι..

Αυτοι που το ποσταραν...το ξερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες ? Θα μου δωσεις συμβουλες θεματολογιας φιλε Τρολλευ τωρα?

 

Γιατί να μη σου δώσω;

Δε κατάλαβα...

Έχεις κάποια προϋπηρεσία σε αυτό το θέμα, την οποία επικαλείσαι; Ή νομίζεις ότι είσαι ο πρώτος που γράφει άρθρα στο noiz, και μάλιστα ντραμιστικού περιεχομένου;

Παρέθεσα μία σειρά από πιθανά θέματα για να καταδείξω τη διαφορά ανάμεσα στις γνώσεις (που λες ότι προσφέρεις) και στις δημοσιογραφικού τύπου φανφάρες (που όντως προσφέρεις), τίποτε περισσότερο.

 

Λυπάμαι για το ότι είσαι τόσο εγωπαθής που δεν μπορείς καν να εκτιμήσεις μία φιλική χειρονομία. Αυτό καταδεικνύει και την ποιότητα των κινήτρων σου.

 

...

 

 

Υ.Γ. Νικόλα, τα ποστ που παρέθεσε είναι δικά μου. Φυσικά, δεν είναι βέβαιο ότι λειτουργούν out-of-context.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην μιλησουμε για εγωπαθεια φιλε Τρολλευ καλυτερα.

Δεν παιζεις κανενα μουσικο οργανο...ωστοσο προτεινεις με μονο κριτιριο την μουσικη που εχεις ακουσει ...σε ενα εξειδικευμενο πτυχιουχο επαγγελματια ντραμμερ...τι να ποσταρει σαν θεματα...

Αυτο δεν ειναι εγωπαθεια!!!!! ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΓΩ 1000 ΙΝΔΙΑΝΩΝ!

Ξερεις πως φαινετε  σε εμενα αυτο..?

Σαν να παω εγω σε ενα Ιατρικο φορουμ...και να προτεινω σε ενα γιατρο τι να γραψει σαν  θεματολογια ...επειδη εχω μαθει την χρησιμοτητα της ασπιρινης .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ας μην μιλησουμε για εγωπαθεια φιλε Τρολλευ καλυτερα.

Δεν παιζεις κανενα μουσικο οργανο...ωστοσο προτεινεις με μονο κριτιριο την μουσικη που εχεις ακουσει ...σε ενα εξειδικευμενο πτυχιουχο επαγγελματια ντραμμερ...τι να ποσταρει σαν θεματα...

Αυτο δεν ειναι εγωπαθεια!!!!! ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΓΩ 1000 ΙΝΔΙΑΝΩΝ!

Ξερεις πως φαινετε  σε εμενα αυτο..?

Σαν να παω εγω σε ενα Ιατρικο φορουμ...και να προτεινω σε ενα γιατρο τι να γραψει σαν  θεματολογια ...επειδη εχω μαθει την χρησιμοτητα της ασπιρινης .

 

 

Κι όμως, μπορείς κάλλιστα να πεις στον γιατρό να μη μιλάει για πολιτική ή για οικονομία. Έτσι δεν είναι?

Το ότι ο γιατρός είναι ειδικός σε θέματα υγείας δεν σημαίνει ότι η άποψή του είναι αυτόματα έγκυρη για οποιοδήποτε άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Εγω παντως Βαγγελη που "παιζω" καποιο οργανο σου προτεινω ανεπιφυλακτα τι να ποσταρεις.... για την ακριβεια μια συγνωμη για το υβρεολογιο σου στο αλλο thread.

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε ειδες να συμμετεχω στις πολιτικες σας συζυτησεις?

Ξερεις γιατι...δεν συμμετειχα?

Γιατι δεν εχω ιδεα!

Τωρα αν αναφερεσε στις αποψεις μου περι συνθεσης... αν κανεις τον κοπο να διαβασεις ολα τα ποστ...καποιοι συμφωνησαν {Μεσα σε αυτους και εσυ}-καποιοι διαφωνησαν..

Αρα...κατι σωστο υπηρχε σε αυτο το ποστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου