Προς το περιεχόμενο

Χρηση την υπογραφης & αρθρογραφια στο Νοιζ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τυχαίο...δεν νομίζω!!! ;D Η υπογραφή μας, τα λέει όλα τελικά ;)

Ειπα και γω να δοκιμασω το χιουμορ του Βαγγελη..

Τελικα τσιμπησε ο συνηθης υποπτος... ;D

Ο Μαραθωνρ! ;D ;D ;D

 

Το πιασα το υπονοουμενορ.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Φίλε vagelism δεν συζητώ τους Κανονισμούς.

 

Αρχικα είναι η χρηση της υπογραφης στο προφιλ μας {που βγαινει και σε κάθε μας παραθεση}.

Χρησιμοποιω το site μου σαν υπογραφη μου, όπως ειδα να κανουν και πολλα αλλα μέλη που ειτε βαζουν το site τους – ειτε βαζουν το Myspace τους…ειτε ακομα και αγγελιες που μπορει να εχουν ανεβασει στο Νοιζ...

 

Απαγορεύεται?  Γιατι σίγουρα δεν το ξεκίνησα εγω.

Απάντηση:

6. Δεν επιτρέπονται υπογραφές που αποτελούν διαφήμιση ή είναι προσβλητικές για τον οποιονδήποτε. Επίσης δεν επιτρέπονται εικόνες στον χώρο των υπογραφών.

 

Το ότι το ξεκίνησε άλλος δεν το κάνει νόμιμο. Υπάρχει προκαθορισμένη θέση για το λινκ του καθενός στο προφίλ του και γι αυτό στην υπογραφή είναι πλεονασμός. Εξ άλλου αν διαβάσεις τους κανονισμούς σχετικά με τους επαγγελματίες θα καταλάβεις ακριβώς το ζητούμενο.

 

Επίσης (αν και επαναλαμβάνομαι) σχετικά με το θέμα ισχύουν:

 

7. Τα μέλη συμφωνούν να μη προωθούν, να διαφημίζουν ή να δυσφημίζουν έμμεσα, αλλά και άμεσα προϊόντα δικά τους ή άλλων και τις έμμισθες υπηρεσίες τους. Η αναφορά σε προϊόντα και υπηρεσίες μπορεί να γίνεται μόνο αν έχει ρόλο ενημερωτικό στην συζήτηση.

 

Οποιαδήποτε απορία για κλείδωμα ή διαγραφή μηνύματος ή θέματος ή τη διαχειριστική διαδικασία θα πρέπει να υποβάλλεται με προσωπικό μήνυμα (PM) ή e-mail στους αρμόδιους moderators ή τον administrator και όχι με δημιουργία θέματος (topic). Οποιοδήποτε παρόμοιο θέμα δημιουργηθεί, θα κλειδώνεται ή σβήνεται αμέσως.

 

Θυμηθείτε: Η πρόσβαση σε αυτό το forum δεν είναι κεκτημένο δικαίωμα κανενός. Πρέπει λοιπόν να το χρησιμοποιείτε με σεβασμό στους κανόνες. Αν αυτοί οι κανόνες δεν σας αρέσουν θυμηθείτε κανένας δεν σας ανάγκασε να γίνετε μέλος στο forum μας.

 

Προσπαθούμε να είμαστε ελαστικοί εκεί που δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι ηθελημένα ή με δόλο. Οπως βλέπεις ακόμα και το θέμα αυτό δεν σβήστηκε όπως υπαγορεύεται.

 

Εκτος κι αν σημερον ημεραν θεωρειται το να ξερεις τι σου γινετε και να εχεις αποψη στο οργανο  και την δουλεια σου …προσωπικη αυτοπροβολη και προσπαθεια χειραγωγησης.

 

Δεν χρειαζεται να συμφωνητε με την θεματολογια των θεματων μου παιδια…και σιγουρα δεν ειστε αναγκασμενοι να συμμετεχετε…Ειδικα αν δεν εχετε ιδεα γιατι μιλατε.

 

Καλη συνεχεια και ελπιζω να δοθει ένα τελος σε ολο το ζητημα και να μην ξαναχρειαστει να το συζητησουμε..ουτως ώστε να μπορεσουμε ολοι {δασκαλοι η μη}να συνυπάρξουμε ειρηνικα σε αυτό το χωρο.

 

Σαν άτομο προτιμώ το χιούμορ και τον αυτοσαρκασμό από την σοβαροφάνεια.

 

Οπως σου είπα και σε πμ την προηγούμενη βδομάδα:

 

Γράφεις άρθρα που εξυπηρετούν το φόρουμ και ταυτόχρονα εξυπηρετούν τα μαθήματα σου και λειτουργούν σαν "διαφήμιση" σε ένα μεγάλο κοινό, για τις υπηρεσίες που προσφέρεις και τις γνώσεις σου.

Αν και πολλές φορές έχουν υπάρξει παράπονα σχετικά με την τήρηση των κανονισμών, το θεωρώ θεμιτό να αποκομίζεις κάποιο "κέρδος" με αυτό τον τρόπο, εφ' όσον πρωτίστως προσφέρεις γνώση.

 

Και δεν ισχύει μόνο για σένα αλλά σε όλους όσους βοηθούν αντί να τονίζουν πως χωρίς τις υπηρεσίες του επαγγελματία δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Π.χ. το γεγονός πως με ενδιαφέρει να μάθω πως γίνεται κάτι, δεν σημαίνει αυτόματα πως θα το καταφέρω και μόνος μου χωρίς καθοδήγηση. Αντίθετα μου δημιουργεί εμπιστοσύνη στον επαγγελματία που προσφέρει τη γνώση απλόχερα σαν να μην έχει κάτι να χάσει και ξέρει πως και τι να κάνει και να το μεταδώσει.

 

Αυτά όσον αφορά τη γνώση σε τεχνικά θέματα. Οταν τα θέματα όμως είναι εμπειρικά και υποκειμενικά, φυσικά επιδέχονται αντιρρήσεις και αμφισβητούνται από όποιον κι αν τις εκφράζει. Μην ξεχνάμε πως το Noiz δεν είναι προσωπικό blog αλλά forum συζητήσεων και όσο και αν εκτιμάται η συνεισφορά των μελών δεν σημαίνει πως θα προσαρμοστούν οι κανονισμοί για κανέναν.

 

Και ευχαριστώ τον κύριο Παπαρδόπουλο  :D που αν και δάσκαλος, μουσικαράς, ηχολήπτης, recording personality και προπάντων μετριόφρων άνθρωπος μου υπενθύμισε πως:

 

Οταν γράφεις κάτι στο Noiz, μπορεί να το διαβάσει ο δάσκαλος σου, το είδωλο σου ή ο μαθητής σου. Γι αυτό γράφετε ευγενικά, φειδωλά και μετρημένα λαμβάνοντας υπ' όψη πως θα το διαβάζουν για χρόνια, 81,000+ ΜΟΥΣΙΚΟΙ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω παρα πολυ για το χρονο και την απαντηση σας κυριε Μεθενιτη.

Εμενα προσωπικα με καλυψατε...ελπιζω να καλυψατε και ολους τους φιλους που εχουν προβλημα με εμενα η τα κειμενα μου.

Μια ερωτηση.

Καταλαβα οτι με το να χρησιμοποιω το site μου σαν υπογραφη μου ειναι εκτος κανονισμων.

Τι κανω{ουμε}?

Το κατεβαζω? το αφηνω..?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου επισημανε κατι ενας φιλος εχτες που δεν ειχα σκεφτει ολες τις παραμετρους....και θα ηθελα να το διευκρινησω...και να ζητησω μια συγνωμη εκ των υστερων απο ολους τους φιλους του Νοιζ...drummer η μη..

Πολλες φορες σε τοπικ που ανεβαινουν στο drums&perc. τελειωνουμε {εγω αλλα και αλλοι συναδερφοι} με την φραση

Αυτο το θεμα αφορα drummers.

Θα ηθελα να διευκρινησω οτι:

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ οταν το γραφουμε αυτο...δεν το κανουμε για να αποκλεισουμε την υπολοιπη κοινοτητα απο το να συμμετεχει , η δεν εκτιμαμε την αποψη της.

Ο λογος που η προταση αυτη μπαινει...ειναι γιατι μερικες φορες οι Mods μετακομιζουν το θεμα στη σωστη του κατηγορια με αποτελεσμα να μην φτανει στους "βασικους" του αποδεκτες.

Ελπιζω να εγινα κατανοητος και να λυθει αυτη η παρεξηγηση {αν υπαρχει απο καποιο μελος.}

Βαγγελης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Για το λινκ με την προσωπική σελίδα του καθενός υπάρχει στο προφίλ ο προκαθορισμένη θέση

Ιστοτόπος:. πχ www.noiz.gr που εμφανίζεται κάτω από το άβαταρ του καθε μελους στο φόρουμ.

 

Η προσθήκη του ίδιου λινκ στην υπογραφή δεν είναι παραβίαση του κανονισμού αλλά πλεονασμός.

 

Το

Δεν επιτρέπονται υπογραφές που αποτελούν διαφήμιση...

αφορά κείμενα όπως: "Super store - ανοίξαμε και σας περιμένουμε!", "Είμαστε οι φθηνότεροι γιατί είμαστε οι χειρότεροι", "δάσκαλος, δασκάλων" αλλά και οτιδήποτε παραπέμπει σε προβολή εμπορικής δραστηριότητας που προσβάλει το:

7. Τα μέλη συμφωνούν να μη προωθούν, να διαφημίζουν ή να δυσφημίζουν έμμεσα, αλλά και άμεσα προϊόντα δικά τους ή άλλων και τις έμμισθες υπηρεσίες τους. Η αναφορά σε προϊόντα και υπηρεσίες μπορεί να γίνεται μόνο αν έχει ρόλο ενημερωτικό στην συζήτηση.

 

αλλά και αντιδεοντολογικής συμπεριφοράς που παραπέμπει στο:

 

8. Δεν επιτρέπονται δημοσιεύσεις προώθησης εμπορικών site και των ενεργειών τους (διαγωνισμοί, ψηφοφορίες, κ.α.) προκειμένου να προσελκύσουν μέλη. Συνεπώς δεν επιτρέπεται η εκμετάλλευση του noiz.gr για εμπορικούς σκοπούς χωρίς την έγκριση του.

 

Πολλες φορες σε τοπικ που ανεβαινουν στο drums&perc. τελειωνουμε {εγω αλλα και αλλοι συναδερφοι} με την φραση

Αυτο το θεμα αφορα drummers.

Θα ηθελα να διευκρινησω οτι:

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ οταν το γραφουμε αυτο...δεν το κανουμε για να αποκλεισουμε την υπολοιπη κοινοτητα απο το να συμμετεχει , η δεν εκτιμαμε την αποψη της.

Ο λογος που η προταση αυτη μπαινει...ειναι γιατι μερικες φορες οι Mods μετακομιζουν το θεμα στη σωστη του κατηγορια με αποτελεσμα να μην φτανει στους "βασικους" του αποδεκτες.

Η κατηγοριοποίηση υπάρχει για την εύκολη αναζήτηση από τους επισκέπτες, σύμφωνα με το περιεχόμενο και δεν μπορούν να υπάρχουν εξαιρέσεις. Οι moderators ακολουθούν τους κανονισμούς και τις οδηγίες και φυσικά δεν υπάρχει κάτι προσωπικό.

Στην κατηγορία ντραμς, αναφερόμαστε στο όργανο και την τεχνική του, όπως και στις υπόλοιπες κατηγορίες οργάνων.

Αυτο το θεμα αφορα drummers.Ο λογος που η προταση αυτη μπαινει...ειναι γιατι μερικες φορες οι Mods μετακομιζουν το θεμα στη σωστη του κατηγορια με αποτελεσμα να μην φτανει στους "βασικους" του αποδεκτες.

Θέλω να πιστεύω πως οι ντράμερ δεν χρειάζονται ειδική μεταχείριση για να καταλάβουν πως είναι μουσικοί. ;) (εδώ γελάμε έτσι; Ανέκδοτο για ντράμερ):D

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου