Προς το περιεχόμενο

Megadeth


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμ' date=' η μπάντα που με έβαλε στη metal οπότε υπάρχει και ένας ξεχωριστός συναισθηματικός σύνδεσμος (εξ ου και το nick!). Κατά την άποψή μου το Rust in Peace είναι από τους καλύτερους metal δίσκους... Γενικά οι δίσκοι που θα σου πρότεινα, αν αποφασίσεις να πάρεις για αρχή, θα ήταν Peace Sells, Rust in Peace σε heavy-thrash στοιχείο, Countdown to Extinction, Youthanasia για την ποιοτική heavy εποχή τους ή Cryptic Writings, The World needs a Hero, The System has failed με μία πιο εμπορική αισθητική.

Επίσης ΑΝΤΙπροτείνεται το Risk![/quote']

σωστος σε ολα!!

προσωπικα προτιμω τις παλιες εποχες τους (με MENZA-FRIEDMAN)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρολο που εκωψα το Metal[\b] εδω και αρκετο καιρο οταν ακουο το ονομα τους μου ερχονται στο μιαλο KOMMATAΡΕΣ

 

 

8)

 

Μη μου πεις τώρα ότι αν ακούσεις Take no prisoners δε θα πονέσει ο σβέκρος :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Γεια σας!!! Λοιπόν από εκεί που ούτε τους ήξερα τους Megadeth, τώρα έχω το Countdown to Extinction, το Rust in Peace και το Youthanasia. Έχω λοιπόν κάποια πράγματα να σας ρωτήσω. Αν δεν κάνω λάθος το Countdown to Extinction είναι το αμέσως επόμενο από το Rust in Peace, και έχω λοιπόν την εξής απορία: τι έγινε και η μουσική τους άλλαξε τόσο πολύ, γιατί σαν μουσική και ταχύτητα μου φαίνονται πολύ διαφορετικά. Έγινε κάτι ενδοιάμεσα ή έτσι αποφάσισαν να αλλάξουν στιλ;

 

Δεύτερον, γιατί έφυγαν ο Friedman, o Ellefson και ο Menza; :?:

P>And Justice For All...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο mustaine ειναι τρομερα δυσκολος ανθρωπος και εχει αλλαξει παρα πολλες φορες την συνθεση του γκρουπ.

ο friedman παντως εφυγε με δικη του αποφαση επειδη ηθελε να δοκιμασει σολο καριερα

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο friedman παντως εφυγε με δικη του αποφαση επειδη ηθελε να δοκιμασει σολο καριερα

 

Πάλι; Τη σόλο καριέρα δε παράτησε για να πάει στους Megadeth; Βέβαια, παλιά έπαιζε instrumental...έχω μαζέψει κάτι δίσκους από βιρτουόζους κατά καιρούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ο προσωπικος του δισκος Introduction ειναι απλα καταπληκτικος...μεταλλαδες μακρια.,....εκει το μονο που δεν παιζει ειναι μεταλ...

Για οσους επιθυμουν να ακουσουν marty solo και μεταλ Dragons Kiss album also with Jason Becker and Deen Castronovo... :D

To Scenes aπλα καλο...ενω τα τελευταια μετριοτατα....!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει..οι megadeth ειναι 8εοι!οτι και να εχουν βγαλει τα σπαει ιδιως μεχρι το youthanasia ειναι τελειο!!ουτε ενα track μετριο!!!!Αλλα απο κει και περα συνεχησαν να σπερνουν!!!!!

 

 

μεγκαντε8 ρεεεεε!!!!

 

ΥΓ¨και επιδης δε μπορω να κρατι8ω αν και ειναι ψιλοoff topic πρεπει να αναφερω και κατι αλλους 8εους:

 

MESHUGGAH ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!

 

δεν ειμαι κολημενος απλα οι meshuggah einai 8εοι!!! :twisted:

i hate you,the pigs who turn the screws...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Βασικα ολλα δεκτα που αναφερατε η πραγματικη ιστορια ειναι αλλη ομως γιατι οταν λεμε megadeth ενοουμε Dave Mustaine oi megadeth ξεκινισαν με πολυ διαφορετικη προοπτικη αποτι νομιζουν πολυ ουσιαστικα ειναι το προσωπικο καπριτσιο του Dave Mustaine να χτυπησει τους Metallica μετα τον απαραδεκτο διωγμο του απο τους Urlich και Hatefield απο το λεωφοριο σε ενα βεντζιναδικο 100 χλμ εξω απο το Los Angeles σε περιοδια που κανανε για το album Kill em"all.Βεβαια ο Mustaine δεν ηταν καπιος τυχαιος ηταν τοτε ενας πολυ ταλαντουχος κιθαριστας που συνδιαζε στο παιξιμο του τον ηχο τον Judas Priest και του ΝWΟΒΗΜ με τον αμερικανικο τροπο παιξιματος, αποτελεσμα ?βρισκει τον Elefson(ο μπασιστας των megadeth)και βρισκουν ντραμερ και δευτερο κιθαριστα και ιδρυουν τους megadeth το πρωτο album?ειναι το Killing is my busines and busines is good ακολουθει το καταπληκτικο σε εμπνευση τεχνικη και ταχυτητα album peace sell"...but who"s buying πραγματικα ενας υμνος του metal!!!!!!ακολουθισαι το πιο εμπορικο so far...so good..so..what και καταλιγουμε στην πραγματικα κοσμοιστορικη αλλαγη του συγκροτηματος με ντραμερ τον Nick Menza και τον κιθαριστα(θεο)Martin Friedman και με αυτη την συνθεση βγαζουν την απιστευτη δισκαρα!!!!!!RUST IN PEACE παραμενει η σηνθεση του συγκροτηματος και ακολουθησαι το πολυ καλο coundown to extintion που πουλησε 22.000.000 albums στην αμερικη μολις 800.000 αντιτιπα πισω απο το black album των αντιπαθητικων για τον Mustaine Metallika μετα ακολουθει το ποιοτικο και ωριμο Youthanasia.

Απο δω και περα υπαρχει εμφανης πτωση της μπαντας και βεβαια σε ολλα αυτα τα χρονια ο Mustaine παλευε κυριολεκτικα με τα ναρκωτικα το 1989 τον επαναφερανε με ηλεκροσοκ στη ζωη μετα απο ενεση ηρωινης εκανε απεξαρτηση και μετα υπεπαισε στα ναρκωτικα και ξαναγινεται το ιδιο το 1991.Παρολαυτα κακο σκυλι ψοφω δεν εχει που λενε και οι παλιοι οι γερονταις.Τωρα ετοιμαζουν καινουργιο album!παρεα ολλα αυτα τα χρονια o μοναδικος του φιλος...ο Elefson... ο μπασιστας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου