Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη κουρδισματος σε floyd rose...


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω αλλαξει nut προσφατα με ενα κοκκαλινο τα υπουργεια μου...

Δεν πειράζει, πάρε 2-3 ακόμα να έχεις γιατί με τέτοια εγχειρήματα σίγουρα θα σου χρειαστούν.

Ξέρεις τι, φτιάξε ένα nut για κάθε "περίεργο" σετ χορδών για να μπορείς να το αλλάζεις όποτε θέλεις και να μην έχεις να σκέφτεσαι και αυτό.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν πειράζει, πάρε 2-3 ακόμα να έχεις γιατί με τέτοια εγχειρήματα σίγουρα θα σου χρειαστούν.

Ξέρεις τι, φτιάξε ένα nut για κάθε "περίεργο" σετ χορδών για να μπορείς να το αλλάζεις όποτε θέλεις και να μην έχεις να σκέφτεσαι και αυτό.

 

Να σου πω ομως κατι ? το νατ πως να το βαζω-βγαζω αφου ειναι κολλημενο πανω...??

 

Αν το ξεκολλησω και βαλω αλλο πως θα κολλησω το καινουριο... Το νατ που εβαλα εχει 50 ευρω οποτε ? 3 νατ ? Να βαλω πλαστικο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο saviola κανει διαιτα γιατι η κοιλια του κοβει τα μεσαια οταν παιζει καθιστος  :D :D

 

Με την κοιλιά που έχω, δεν παιζω ορθιος  ;D

 

Εχω αλλαξει nut προσφατα με ενα κοκκαλινο τα υπουργεια μου...

 

Γραφίτης Αρη... υπομονή και θα την βρεις την άκρη.

Αληθεια πως τα καταφερνεις με τοσα κουρδισματα?

Εγω με ενα ( c# G E B F# C# )προσπαθώ και ακρη δεν βγάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγω με ενα ( c# G E B F# C# )προσπαθώ και ακρη δεν βγάζω.

 

Ειμαι ή πολυ παιχταρας , ή πολυ ασχετος....

 

 

??? ??? ???

 

Μαλλον το δευτερο !!!!  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mesalion , σωστη η αναλυση,....

Στην εν λογω φεντερ μου , σεταρισμενη σε μι στανταρντ , την κουρδισα εδω και ενα μηνα σε ρε στανταρντ και δεν εχασε ...Τουλαχιστον δεν εχασε τοσο ωστε να γινεται αντιληπτη ... με κουρδιστηρι , μονο και λιγο...

φυσικα - μετα απο καποιο διαστημα σε συγκεκριμενο κουρδισμα οι χορδες "καθονται" και δεν χανουν

 

Να σου πω ομως κατι ? το νατ πως να το βαζω-βγαζω αφου ειναι κολλημενο πανω...??

 

Αν το ξεκολλησω και βαλω αλλο πως θα κολλησω το καινουριο... Το νατ που εβαλα εχει 50 ευρω οποτε ? 3 νατ ? Να βαλω πλαστικο ?

κολλημενο ? πολοι το κανουν αλλα δεν ειναι και η καλυτερη λυση - anyway.................σε παρακαλω πες πιο nut κανει 50 ευρω και δεν ειναι απο απολιθωμενο οστο παρθενου μαμουθ ? γιατι αν καταλαβα καλα κατι περιεργο συμβαινει!!!

πλαστικο nut με την καμια.....ουτε καν για αστειο........

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσαλιον μην με πρηζωνεις τωρα , μου το εβαλε τεχνικος που μου κανει τα σερβις και το εκοψε ο ιδιος...

 

Ελπιζω να μην με εκλεψε...Τελος παντων θα την παω την φεντερ για σεταρισμα...

 

Αντε να δουμε...

 

Μπλε ελεκτρικ σωμα με πικγκαρντ κιτρινη περλα...Κουρδισμα ντο και ιν φλειμς... χμμμ !!! Ο θεος βοηθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νατ που εβαλα εχει 50 ευρω οποτε ? 3 νατ ? Να βαλω πλαστικο ?

€50 ???

Ξεμπρόστιασέ τον τώρα ;D, ποιος είναι αυτός που σου πούλησε nut για €50?

@messalion και από παρθένο μαμούθ να ήταν δεν θα έκανε €50, nut από μαμούθ βρίσκεις στο e-bay για €20-€25.

 

Αφού είναι fender η κιθάρα, πήγαινε και πάρε τα κοκκαλάκια της Fender με κανένα 12άρι και είσαι κομπλέ.

 

Επίσης μην τα κολλάς αν δεν θέλεις στα σίγουρα να τα κρατήσεις και χωρίς κόλλα κάθεται μια χαρά απ'την πίεση.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσαλιον μην με πρηζωνεις τωρα , μου το εβαλε τεχνικος που μου κανει τα σερβις και το εκοψε ο ιδιος...

 

Ελπιζω να μην με εκλεψε...Τελος παντων θα την παω την φεντερ για σεταρισμα...

εγω φταιω ρε - που προσπαθω να σου ανοιξω τα ματια  ;D ;D ;D

με 50 ευρω την εστελνες ροδο στον williamsats και θα στην εστελνε πισω με ενσωματομενο distorsion :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω φταιω ρε - που προσπαθω να σου ανοιξω τα ματια  ;D ;D ;D

με 50 ευρω την εστελνες ροδο στον williamsats και θα στην εστελνε πισω με ενσωματομενο distorsion :D :D

;D ;D ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου