Προς το περιεχόμενο

Saturnus - Forevermore


Saturnus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ πολυ για τα σχόλια και που μπήκατε στο κόπο να το ακούσετε!!

Απο την άλλη 3 μέρες προσπαθουμε να γραψουμε φωνή και δε βγαίνει με τίποτα, εχω βραχνιάσει και ακουγομε σα χαλασμενη κόρνα:p Μαλλον οι ηχογραφησεις της φωνης πάνε για την αλλη βδομάδα:( Ήθελα να ξερα οι μπαντες που έχουν death/black φωνητικα χρησιμοποιουν καποιο fx ή κατι αλλο για να βγαινει έτσι η φωνή? Έχει κάποιος ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό !!!!!  και με πολύ καλή χρήση των πλήκτρων , μπαίνουν μόνο εκεί που χρειάζονται, το μόνο που με χάλασε λίγο είναι ο ήχος που χρησημοποιείς απο το 2.56 για την μελωδιούλα στα πλήκτρα που συνεχίζει με τις κιθάρες.

Βέβαια σκεψου να αλλάξετε κα το όνομα γιατί μόλις είδα το θέμα νόμιζα ότι αφορούσε κάνα νέο τραγούδι απο τους Saturnus (αυτούς που παίζουν ατμοσφαιρικό doom/death), θα σας μπερδεύουν εύκολα. Όσο για τα φωνητικά που ρωτάς απο όσα έχω ακούσει κατα καιρούς , όλοι χρησημοποιούν, άλλοι λιγότερο με πιο αθώα εφε και άλλοι περισσοτέρο με όχι και τόσο αθώα εφέκτς. Αλλά σχεδόν πάντα στο λαρύγγι οφείλετε το όποιο  αποτέλεσμα ακούμε στις διάφορες παραγωγές. Χρησημοποιείστε λίγο δelay και δεν νομίζω να χρειάζεστε κάτι άλλο για την φωνή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ minoru  για τις συμβουλες!!!

Το ονομα του Group δεν ειναι saturnus (δικο μου λαθος που δε το διευκρινησα)  το avatar μου λεω ετσι! Στο 2.56 ηθελα να δώσω λιγο πως να το πω Ethereal ηχο η ambient. Τι θα προτεινες να χρησιμοποιουσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν ξέρω, δεν ασχολούμαι με τα πλήκτρα, αλλά αν έπρεπε να πω πως θα μου άρεσε, θα έλεγα σε κάτι πιο κρυστάλινο.

Ο ήχος της κιθάρας σου είναι υποδειγματικός τι gear χρησημοποίησες?

Επίσης χωρίς να θέλω να σε μπερδέψω περισσότερο νομίζω θα ταίριαζε και κατι σαν αυτό στο 1.23, οι σταγόνες.

Septic Flesh - When All Is None

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου