Προς το περιεχόμενο

Φθηνό synth (βοηθήστε τον άσχετο!!!)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Βασικά είναι πολύ απλούστερο να προγραμματίσει ένα set ήχων που θέλει μέσα από το soft synth που θα χρησιμοποιήσει και να αλλάζει από εκεί μέσω του laptop (στα περισσότερα αλλάζεις ήχους με τα βελάκια από το πληκτρολόγιο) και να μην εξαρτάται από το controller.

 

Α ναι??? Δε το ήξερα αυτό!!! :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπερπληκτραδες εγω χρησιμοποιω laptop εδω και δυο χρονια και ακομα δεν θα το συνιστουσα να παει καποιος σε live μονο με το laptop!Seat happens!Ειμαι υπερ της αποψης παντα να υπαρχει μαζι ενα συνθ με ηχακια.

Θα ειχα το νου μου για κανα μεταχειρισμενο roland xp-30 η ακομα και xp-80 αν βρεθει σε καλη τιμη και αργοτερα μια καρτουλα στο laptop και εχεις καλυμμενη την ουρα σου σε τυχον ατυχια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο thread δεν το είχα διαβάσει μέχρι τώρα. Elavd, πόσα λεφτά μπορεί να δώσει ο άνθρωπος; Επίσης, θέλει πολλούς ήχους ή πέντε καλούς ήχους; Νομίζω ότι από εκεί πρέπει να ξεκινά η κουβέντα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια , το παιδι εχει laptop; Γιατι εαν δεν εχει θα του παει αρκετα μπικικινια για να παρει laptop, καρτα ηχου και controller.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ' date=' το παιδι εχει laptop; Γιατι εαν δεν εχει θα του παει αρκετα μπικικινια για να παρει laptop, καρτα ηχου και controller.[/quote']

 

Αυτό προσπαθώ να καταλάβω και εγώ. Εδώ πέρα λέμε ότι θέλει να κάνει τη δουλειά του φθηνά και ξεκινάμε τη συζήτηση με laptop;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χρησιμοποιήσει το laptop του μπασίστα! (ααααχ πολύ φτώχεια έχει πέσει σ'αυτό το ρημαδο-γκρούπ)

 

Επομένως, καλή η λύση με την κάρτα ήχου, αλλά με αυτόν τον τρόπο ουσιαστικά επενδύει για το PC άλλου...!!!

 

Τα διαθέσιμα χρήματα κοντά στα 300¤ ....:(:( (μη με πάρετε με τις πέτρες...!!!!)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ψαξετε να βρειτε στις αγγελιες ενα παλιο synth(dx7 πχ) το οποιο να μπορει να φορτωσει και αλλους ηχους απο αυτους που εχει onboard(για αυτο προτεινα το dx7).

Mπορεις να παρεις ενα dx7, καποιο kawai μοντελο(με το Κ1 κανεις αρκετες δουλειες), καποιο αλλο yamaha,καποιο Κοrg(m1), rolland d50, ακομη και καποιο Alesis QS.

Mε αυτα τα οργανα μπορεις να κανεις ενα αξιοπρεπεστατο live εαν ψαχτεις.

Ετσι πιστευω ...

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και εγώ με τον Underground (όσον αφορά την ιδέα) αν και δεν μπορώ να φανταστώ ποιος παλαβός θα έχει ένα original dx7 ή m1 και θα το δώσει για 300 ευρώ. Ποτέ δεν ξέρεις όμως...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E, τσονταρεται του και σεις ρε συμπαικτες του στο group κατιτις ακομη για να βρειτε κατι καλυτερο. Παντωε τωρα που κοιταγα τις αγγελιες στο site της χρυσης ευκαριας εχει καποια μοντελακια(απο αυτα που προαενεφερα).

Τσεκερεται το.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου