Προς το περιεχόμενο

Μουντιάλ 2006



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Slash εσυ εισαι απο αλλο ανεκδοτο μαλλον 8) το ποδοσφαιρο ειναι τροπος ζωης και δυστυχως τα τελευταια χρονια ολο και περισσοτερο ακουγεται η δικη σου αποψη και τα αγορακια της νεας γενιας αντι να πανε γηπεδο να νιωσουν το συναισθημα αυτο... προτιμουν να πηγαινουν για call of duty και μεγαλωνοντας για ψωνια με τις φιλεναδες τους και να ψωνιζουν ιδια εσωρουχα στο τελος 8)

 

Συμφωνώ φιλαράκο αλλά στην ελλάδα δεν αξίζει να πηγαίνεις στο γήπεδο...να δεις τι? τους κατσικοπόδαρους? ή τα ζώα που τα σπάνε όλα?Εγώ πάντως ως φανατικός του call of duty έχω να δηλώσω ότι δεν φοράω γυναικεία εσώρουχα...και αντί να τρέχω στα γήπεδα θα το ρίξω σε κανένα 5χ5 ή κανένα airsoft που το ευχαριστιέσαι κιόλας. :wink:

(διάολε...στενό το πήρα αυτό το string) :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Slash εσυ εισαι απο αλλο ανεκδοτο μαλλον 8) το ποδοσφαιρο ειναι τροπος ζωης και δυστυχως τα τελευταια χρονια ολο και περισσοτερο ακουγεται η δικη σου αποψη και τα αγορακια της νεας γενιας αντι να πανε γηπεδο να νιωσουν το συναισθημα αυτο... προτιμουν να πηγαινουν για call of duty και μεγαλωνοντας για ψωνια με τις φιλεναδες τους και να ψωνιζουν ιδια εσωρουχα στο τελος 8)

 

Ενω στο εξωτερικο ειναι αγγελικα πλασμενα τα πραματα και στο χωρο του αθλητισμου?Μην την κατηγορειτε για ολα την Ελλαδιτσα μας πια ρε παιδια..Δειτε και τα καγκελα που εχει στο mundial της πολιτισμενης κατα τα αλλα Γερμανιας...παντου τα ιδια σκ@τ@ ειναι...

 

Μάνο, είναι δικαιωμά σου να πιστεύεις ότι ζεις σε μία ενδεικτική ευρωπαϊκή χώρα, αλλά θα πρέπει να μας πεις και μερικά πράγματα ακόμη:

 

- πότε ταξίδευσες τελευταία φορά στο εξωτερικό, σε ποια χώρα και με ποια ιδιότητα;

- πόσους αγώνες ποδοσφαίρου έχεις παρακολουθήσει στο εξωτερικό (όχι από την τηλεόραση);

- πόσες φορές έχεις πάει διακοπές σε άλλη χώρα του εξωτερικού; (οι γερμανοί όπως ξέρεις έρχονται πολύ συχνά και αγοράζουν μάλιστα και σπίτια).

- τι εννοείς όταν λες ότι "το ποδόσφαιρο είναι τρόπος ζωής"; Δηλαδή τι κάνεις εσύ που δεν κάνω εγώ ας πούμε;

- έχεις υπόψιν σου ότι μετά το call of duty συνήθως αυτά τα αγοράκια έχουν σεξ;

- γιατί τα λες "αγοράκια"; μέτρησες το πιπί τους και δεν ήταν τόσο μεγάλο όσο των βαρβάτων ανδρών στο γήπεδο;

- τελικά, που μπορεί να αποδωθεί το πρόβλημα της υπογεννητικότητος; μήπως στο ότι δεν πάει καλά καμία ομάδα της ελλαδίτσας (ελλαδουλίτσας, ελλαδοπιπίτσας κλπ) στο εξωτερικό, οπότε τα τριχωτά αρσενικά που παρακολουθούν τους αγώνες είναι στενοχωρημενούλικα τα τσαμένα;

- τι μουσική ακούνε αυτοί που πάνε στο γήπεδο; επιτρέπεται να ακούνε τζαζ, ή φοξτροτ ή είναι απαραίτητο να ακούνε διονυσίου; το λέω γιατί δεν μπορώ να φανταστώ αγοράκι να ακούει διονυσίου φορώντας τα εσώρουχα της καλής του.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LoL....

 

Βασικά δεν σημαίνει ότι εγώ επειδή είμαι φανατικός κομπιουτερόφιλος και δεν μου αρέσει η μπάλα είμαι ντε και καλά απο άλλο πλανήτη...

 

Απλά δεν μου αρέσει η μπάλα....Προτιμώ να παίζω World Of Warcraft και να μιλάω στο msn....

 

Μήπως το παίρνετε και οι μεν και ή δέ πολύ σοβαρά....

 

ΚΑι εντάξει ρε Manos ....όχι και τρόπος ζωής στις μέρες μάς......Απο το να πάω και να φάω ξύλο προτιμώ να παίζω ISS....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- τελικά' date=' που μπορεί να αποδωθεί το πρόβλημα της υπογεννητικότητος; μήπως στο ότι δεν πάει καλά καμία ομάδα της ελλαδίτσας (ελλαδουλίτσας, ελλαδοπιπίτσας κλπ) στο εξωτερικό, οπότε τα τριχωτά αρσενικά που παρακολουθούν τους αγώνες είναι στενοχωρημενούλικα τα τσαμένα;

[/quote']

 

Είναι εδώ και δεκαετίες αποδεδειγμένο επιστημονικά, ότι οι άρρενες των οποίων η ομάδα χάνει έχουν μειωμένα επίπεδα τεστοστερόνης στον ορό.

 

Είναι μια τεχνική της φύσης για να διασφαλίζει ότι ο χαμένος (στον καυγά για το θηλυκό) δεν θα έχει καμία όρεξη να ζευγαρώσει.

 

Το αντίθετο ισχύει για τους νικητές (και σ'αυτή την περίπτωση και γενικά στη ζωή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντίθετο ισχύει για τους νικητές (και σ'αυτή την περίπτωση και γενικά στη ζωή).

 

¶ρα, στο μέλλον όταν λέμε ότι η αντίπαλη ομάδα "μας γ@μ1$ε" μάλλον δεν θα είναι σχήμα λόγου, αλλά η ωμή πραγματικότης !

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶ρα' date=' στο μέλλον όταν λέμε ότι η αντίπαλη ομάδα "μας γ@μ1$ε" μάλλον δεν θα είναι σχήμα λόγου, αλλά η ωμή πραγματικότης ![/quote']

 

Σωστά. Και όχι μόνο αυτό.

 

a) Νίκη -->

b) αύξηση της τεστοστερόνης -->

c) μεγαλύτερη δυνατότητα για περισσότερες νίκες στο μέλλον -->

d) Goto (a)

 

H λούπα σπάει μόνο αν έρθει ένα καλύτερο κυρίαρχο αρσενικό και καταφέρει να εξοστρακίσει το υπάρχον...

 

Έτσι δουλεύει το πράγμα, από τα λιοντάρια στη σαββάνα και τους πίθηκους στη ζούγκλα μέχρι το ποδόσφαιρο και την πολιτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a) Νίκη -->

b) αύξηση της τεστοστερόνης -->

c) μεγαλύτερη δυνατότητα για περισσότερες νίκες στο μέλλον -->

d) Goto (a)

 

H λούπα σπάει μόνο αν έρθει ένα καλύτερο κυρίαρχο αρσενικό και καταφέρει να εξοστρακίσει το υπάρχον...

 

Το πήγες σε πολύ programming βάση τώρα! :D

Δεν έβαζες και κανά pointer μιας και τα πράματα έχουν γίνει goto-less; :D

 

Πέρα από την πλάκα, η λογική "ποιός ηλίθιος βλέπει μπάλα" είναι τελείως άτοπη γιατί με την ίδια λογική θα μπορούσαμε να πούμε ότι δεν υπάρχει κανένα νόημα σε κανένα σπορ και για να γυμναστούμε θα κάναμε άλμα επί κρεβάτου. Όχι ότι είναι άσχημο κι αυτό βέβαια... :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήγες σε πολύ programming βάση τώρα! :D

Δεν έβαζες και κανά pointer μιας και τα πράματα έχουν γίνει goto-less; :D

 

Πέρα από την πλάκα' date=' η λογική "ποιός ηλίθιος βλέπει μπάλα" είναι τελείως άτοπη γιατί με την ίδια λογική θα μπορούσαμε να πούμε ότι δεν υπάρχει κανένα νόημα σε κανένα σπορ και για να γυμναστούμε θα κάναμε άλμα επί κρεβάτου. Όχι ότι είναι άσχημο κι αυτό βέβαια... :wink:[/quote']

 

Φίλε μου Αλχημιστή, δεν θα έβαζα ποτέ pointers, με τη C έχω πάρει διαζύγιο εδώ και χρόνια... θα μπορούσα να φτιάξω ένα Class τύπου Homo Sapiens Sapiens βέβαια... :P :lol: :lol:

 

Όλα ανεξαιρέτως τα σπορ είναι το άλλοθι της πολιτισμένης ανθρωπότητας προς την επιθετική φύση της... μακάρι ο ανταγωνισμός να περιοριζόταν στα σπορ και όχι στον πόλεμο...

 

Όσο πιο σύντομα όμως παραδεχτούμε ότι η 'ευγένεια του πνεύματος' που πρεσβεύει ο αθλητισμός (και αναφέρομαι και στους περίφημους Ολυμπιακούς Αγώνες της αρχαιότητας) είναι απότοκο των χαμηλότερων ενστίκτων μας, τόσο το καλύτερο...

 

Προσωπικά η αντίρρησή μου έγκειται στον (κ)οπαδισμό που καλλιεργούν όλα τα ομαδικά σπορ... δεν παρακολουθώ ποδόσφαιρο (τουλάχιστον περισσότερο απ'όσο παρακολουθώ όπερα), γιατί δεν μου αρέσει τόσο ώστε να επενδύω χρόνο και ψυχική ενέργεια σ'αυτό.

 

Και ευτυχώς απέβαλα από νωρίς τα συμπλέγματα τύπου 'οι άντρες ασχολούνται με τη μπάλλα'... Όπως λες και εσύ προτιμώ να ασχολούμαι με τις γυναίκες των οποίων οι άντρες ασχολούνται με τη μπάλλα... και έχουν χαμηλή τεστοστερόνη λόγω αλλεπάλληλων ηττών. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ευτυχώς απέβαλα από νωρίς τα συμπλέγματα τύπου 'οι άντρες ασχολούνται με τη μπάλλα'... Όπως λες και εσύ προτιμώ να ασχολούμαι με τις γυναίκες των οποίων οι άντρες ασχολούνται με τη μπάλλα... και έχουν χαμηλή τεστοστερόνη λόγω αλλεπάλληλων ηττών. :P

 

 

ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΘΕΟΣ.............. :D :D :D :D :D ...Αγορι μου......με φιμωσες για ολοκληρη την ημερα!!!!! :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι μ' αρέσει πολύ η C και η C++ ακόμα περισσότερο! 8)

 

Σαφώς και συμφωνώ ότι σε όποιον δεν αρέσει το ποδόσφαιρο και τα λοιπά ομαδικά σπορ δεν είναι αναγκασμένος να τα παρακολουθεί, απλά ήθελα να επισημάνω ότι πέρα από τον οπαδισμό και τη φανατίλα που όντως καλλιεργείται, υπάρχει και το θέαμα που μπορεί να προσφέρει το ποδόσφαιρο (και τα υπόλοιπα αθλήματα). Μια περίτεχνη ενέργεια, μια εμπνευσμένη κίνηση, μια τέλεια πάσα ή ένα ασύλληπτο σουτ, όλα είναι πραγματικά πανέμορφα για όποιον αρέσκεται σε αυτά.

 

Προσωπικά παρακολουθώ μόνο Champions League και τα διάφορα διεθνή τουρνουά (Euro, Mundial και τέτοια) γιατί δεν υποστηρίζω κάποια ομάδα και δεν είμαι τόσο μαζοχιστής για να κάτσω να δω τα εγχώρια τσίρκα να ταλαιπωρούν εαυτούς και θεατές!

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου