Προς το περιεχόμενο

Πετάλια με παράξενους ήχους


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Line6 DL4 με αυτό μπορείς να κάνεις τρομερούς ήχους....

Delay δεν είναι αυτό?? Έχει κάποια επιπλέον λειτουργία??

 

 

Ήχους σαν αυτούς που βγάζει ο Jonny Greenwood στο OK Computer (πχ στο Paranoid Android)' date=' με ποια πετάλια θα μπορούσε κανείς να τους πετύχει?

 

(μη μου πείτε να πάρω κανά mutator:

[img']http://www.mutronics.co.uk/images/mut.gif[/img]

 

γιατί ΠΟΥ να το βρω!!!! :D)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία ,το paranoid android (φαντάζομαι το τελευταίο μέρος εννοείς) βγαίνει και με envelope filter.Συγκεκριμένα εγώ χρησιμοποιώ Band Pass Filter ,polarity down,sensitivity σχετικά χαμηλά και με το expression pedal ελέγχω peak και frequency.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία ' date='το paranoid android (φαντάζομαι το τελευταίο μέρος εννοείς) βγαίνει και με envelope filter.Συγκεκριμένα εγώ χρησιμοποιώ Band Pass Filter ,polarity down,sensitivity σχετικά χαμηλά και με το expression pedal ελέγχω peak και frequency.[/quote']

 

Συγκεκριμένα ποιο envelope filter χρησιμοποιείς?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το auto-wah από την GT-6.

Γενικά,έχω την εντύπωση οτι όλα τα auto-wah μπορούν να πειραχτούν για να ελέγχεις τις παραμέτρους τους με expression pedal.

Κοίτα να βρεις κάποιο πετάλι στο οποίο να είναι παραμετροποιήσιμα όλα αυτά τα μεγέθη και θα πετύχεις το εφφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Total Sonic Annihilation' date='Death by Audio (το έχω,όπως ακριβώς τα λέει ο Fleamail)

- Robotalk Xotic (δεν το έχω,αλλά απο αυτά που διαβάζω....)[/quote']

 

Προσθέτω και εγώ ότι αυτά τα πετάλια είναι ωραία για turning heads εφφέ 8)

 

Το robotalk είναι ενα φίλτρο με ενα white noise να επιλέγει τυχαία ρεύματα και κατά προέκταση τυχαίες νότες...

 

Επίσης, τσέκαρε παλιά αναλογικά delay, talkboxes, φίλτρα και ring modulators ελεγχόμενα απο sequensers (βλ. Zvex) κλπ κλπ

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου