Προς το περιεχόμενο

Προταση για μικρη κονσολα / patchbay


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!

 

Θελω να συμμαζεψω τον χωρο μου, βασει ογκου και χρησης μηχανηματων. Να ξεκαθαρισω πως εχω ενα Mackie Control Universal το οποιο δεν φευγει και ολη τη μιξη την κανω στο DAW. Για την ωρα εχω μια κονσολα (Mackie 1402) η οποια το μονο που κανει ειναι να συγκεντρωνει τα συνθεσαιζερ μου και να τα στελνει απο τη στερεο εξοδ της στην εισοδο της καρτας ηχου.

Δεδομενου οτι ειναι ελαχιστη χρηση σκεφτομαι πως δεν χρειαζομαι ολα τα υπολοιπα που παρεχει μια κονσολα (aux, alt output κλπ) και θα ηθελα να την αντικαταστησω με κατι μικροτερο που ουσιαστικα θα κανει μονο αυτο, θα συγκεντρωνει τα σηματα απο τα συνθ και θα τα στελνει απο μια στερεο εξοδο, δεν με ενδιαφερουν EQ, προενισχυσεις.

Παρολα αυτα, δυσκολευομαι να βρω κατι τετοιο, ισως δεν ψαχνω σωστα. Το μονο που εχω βρει ειναι το LittleOne16 (http://vintagemaker.site50.net/littleonetrs.html) που οσο ομορφο κι αν ειναι νομιζω πως ειναι ακριβο για οσα δινει (μπορει και να εχω λαθος εντυπωση, δεν εχω καλη γνωση τιμων, αυτο βγαινει κοντα στα 250 ευρω μαζι με τα εξοδα αποστολης).

 

Εχει κανεις υποψιν κατι αλλο που μπορει να βοηθησει? ισως μια μικροτερη κονσολα? Κατι αναλογο του link? Πραγματικα δεν με ενδιαφερουν δυνατοτητες κονσολας περαν του να μπορω να συγκεντρωσω σηματα και να τα στειλω (με οσο το δυνατον 1:1 αποδοση στην καρτα ηχου).

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι με κάτι τέτοιο λογικά θα κάνεις δουλειά.

(εκτος αν έχεις παραπάνω απο 3 synth)

 

http://www.thomann.de/gr/art_mx_622_mixer.htm

 

Aλλά απο τη στιγμή που σου δουλεύει ικανοποιητικά το συγκεκριμένο setup γιατι να ξοδευτείς ?

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις προτασεις. Το Art εχει λιγες εισοδους, το αλλο φευγει σε τιμη, με αυτα τα χρηματα μπορω να παρω μια μικρη Onyx :)

 

Ο λογος που θελω να αλλαξω ειναι οτι η κονσολα ειναι ογκωδης σε οριακο σημειο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω εισαι:

 

Behringer RX 1602 Eurorack Pro

 

05feeee7d454f178582887222ef4ddd7.png

                                                                      8)

cd0541f719e5142f04d151348c279302.png

 

 

http://alturl.com/jdqq4

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω αλλα ειμαι διστακτικος για προιοντα Behringer. Ειχα δυο (κονσολα, εφφεκτορας) και τα δυο μου προσεθεταν θορυβο. Δεν εχω ακουσει το συγκεκριμενο προιον οποτε αν καποιος εχει την εμπειρια του ας γραψει.

Γενικα το χρειαζομαι μονο για στουντιο χρηση οποτε το χρειαζομαι να ειναι διαφανες στην αποδοση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γενικα το χρειαζομαι μονο για στουντιο χρηση οποτε το χρειαζομαι να ειναι διαφανες στην αποδοση του.

 

 

Διαφανες και φτηνο ομως δυσκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω αλλα ειμαι διστακτικος για προιοντα Behringer. Ειχα δυο (κονσολα, εφφεκτορας) και τα δυο μου προσεθεταν θορυβο. Δεν εχω ακουσει το συγκεκριμενο προιον οποτε αν καποιος εχει την εμπειρια του ας γραψει.

Γενικα το χρειαζομαι μονο για στουντιο χρηση οποτε το χρειαζομαι να ειναι διαφανες στην αποδοση του.

 

Το έχω το συγκεκριμένο. Σου κάνει μια χαρά για τη δουλειά σου. Θόρυβο περισσότερο από μια κονσόλα δεν έχει.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου